Конспект уроку Я досліджую світ " Вогонь злий і добрий"

Про матеріал
Конспект уроку Я досліджую світ для учнів 1 - 4 класів " Вогонь злий і добрий". Для всіх підручників.
Перегляд файлу

фон7 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема.                       Вогонь злий і добрий

Мета.  Дати учням знання про те, що вогонь може приносити як користь так і шкоду . Формувати у дітей поняття, що ігри з сірниками  можуть довести до пожежі;  про причини винекнення пожеж в побуті. Вчити правильно діяти при винекненні пожежі. Розвивати навички самозахисту в умовах пожежі. Виховувати розуміння необхідності виконання правил пожежної безпеки, почуття відповідальності за свої вчинки.

 Хід уроку

І. Організаційний момент.

 Пролунав шкільний дзвінок.

 Починається урок.

 Сядемо ми всі рівненько.

  Попрацюємо гарненько.

ІІ. Оголошення теми та мети.

         Робота над загадкою.

    Діти, подивіться, що це у нас заховалося під серветкою? Здогадатися нам допоможе загадка.  

                  Із гарячої криниці

                 Ллється через ніс водиця.

  -Що це?

  Учні: - Чайник.

  - Так, це чайник. А шоб зігріти чайник, що нам потрібно?

       Учні:      Яскравий, червоний, іскристий. 

                      Палає так променисто. 

                      Руками його ти не тронь, 

                      Тому шо це є (всі хором) - вогонь!

      -Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з вогнем, дізнаємося, який він буває.

ІІІ .Робота над темою уроку

       1.Бесіда.

 -Діти, а чим розпалюється вогонь?

   Учні:         - Це тісний-тісний будинок,

                      Сто сестричок в нім живуть.

             І у будь-яку хвилину

             Може кожна спалахнуть.

                    

                      Не жартуй із сестричками –

                      Тоненькими сірничками.

-Діти, подивіться уважно, шо я тримаю в руках? (Показує коробку із сірниками).

Учні.  Сірники.

          2. «Мозковий штурм»

- Навіщо нам потрібні сірники?(відповіді дітей)

-Так, сірники допомагають мамі і їсти зварити, і білизну випрати і тепло кімнаті створити.

3. Вправа « Мікрофон»

- А чи можна гратися сірниками?

Діти .-Я думаю, що…(думки дітей)

-От послухайте, якої біди наробили діти, які бавилися_із сірниками.

4. Сценка « В лісі.»

Ведучий:

Ось малята в ліс прийшли,

Дровенят сухих знайшли.

 

Підпалили сірничок —

З’явивсь червоний язичок.

                  Сірничок:

Поступово запалаю.

По травиці застрибаю.

 Ведучий:

Полум’я все розгоралось

 І до неба підіймалось,

На дерева накидалось.

                Сорока:

Тривога! Тривога! У лісі пожежа!

Рятуйте смереку! Дивіться! Дивіться!

Всім видно здалеку!

 Ведучий:

Діти кинулись тікати,

Щоб сховатися до хати.

Полякались, заховались,

А пожежа наближалась.

               Сорока:

Вогнище розгорілося враз,

Вітер вогнем на ліщину - пах!  

Ліщина горить, а поруч смерека.

Дивіться! Дивіться!

Всім видно здалеку!

             Білочка:

Пожежник! Пожежник! Біжи! Біжи!

Ліс врятувати допоможи!

          ( Приїхала пожежна  машина і загасила вогонь).

      Пожежник:

 Всім дівчатам, всім хлоп’ятам

Дуже добре треба знати:

 Сірники не для забави,

З ними страшно дітям грати. 

 

-Чи можна  гратися сірниками?

- Що потрібно робити, коли виникла пожежа?

5. Руханканка «Ми пожежники»

-Давайте уявимо себе пожежниками і погасимо вогонь.

             1 - 2 - на пожежу ми спішили;

             З - 4 - на пожежу ми побігли;

             5 - 6 - ми пожежу всі гасили;

             7 - 8 - швидко все ми загасили;

             9 - 10 - і тихенько відпочили.

6. Формування навичок пожежної безпеки.

 а) Вивчення правил пожежної безпеки.

- Тільки в грі ми можемо бути пожежниками. А під час пожежі потрібно дотримуватись слідуючих правил.

Учні.         - Як запалиш сірника, може трапитись біда.

                    Від вогню ти не ховайся, а тікай і клич людей. 

                   101 ти викликай і адресу свою дай.   

 

- Але запам'ятайте, ще одне дуже важливе правило: «Даремно пожежників не турбуй»

Чере пустуна, який навмисне викличе пожежників, може згоріти якийсь будинок, бо вони не встигнуть туди вчасно приїхати.

            б) Рольова гра « Телефон» (діти вчаться набирати номер, називати адресу) 

                   - Пожежна частина слухає.

                   - Прийміть виклик…(називають свою адресу).

-Отже: Який номер потрібно набратм, щоб викликати пожежників?(101)

 -Що обов’язкво потрібно повідомити? (адресу)

 -Чому не можна навмисне викликати пожежників?

7. Аналіз небезпечних ситуацій.

- Зараз ми розглянемо ще одну ситуацію виникнення пожежі.

             Лисичка:

     Ой, біда у мене! Біда!

     Загорілась у мене хатинка нова.

    Та це ж бо моя провина.

     Поспішала я до театру на перегляд  казки,

     Прасувала сукню, не вимкнула праски,

    Зайчик:

    Біда! Біда! Біда!

    У лисиці загорілась хата нова!

    Пожежник! Пожежник!

    Мерщій сюди біжи,

    Пожежу, пожежу загаси!

            Пожежник:

   Язики жаркі вогняні

  Тануть прямо на очах.

   І під струменем водички

  Жар зникає, попіл, прах.

           Сова:

   Розігрілась праска дуже,

   Що робити треба, друже?

   За гаряче не хапай,

   Із розетки витягай.

- Яка ситуація сприяла виникненню пожежі?

          - Що необхідно робити, коли палають електроприлади?

Отже, необхідно витягти з розетки, якщо це можливо; накрити товстою ковдрою. Водою гасити не можна ввімкнені електроприлади, бо може вдарити струмом.

     8. Робота над загадками.

  - Пригадати  предмети домашнього вжитку, якими найчастіше користуємось вдома, нам допоможуть загадки, які підготували діти.

                     Влітку тато нам привіз

                     В білім ящику мороз.

                     А тепер мороз цей сивий

                     Вдома літом і зимою з усієї сили

                     Береже нам всі продукти:

                     М’ясо, рибу, овочі й фрукти.

                                                                            ( Холодильник.)

                    Є у нас в квартирі робот,

                   У нього великий хобот.

                   Любить робот чистоту

                   І гуде, як лайнер ТУ.

                                                          (  Пилосос.)

                  В Полотняній країні

                  По річці Простині

                  Пливе пароход

                  То назад, то вперед,

                  А за ним така гладь –

                  Ані зморшки, ні пилинки.                 ( Праска.)

                  Чудо-ящик, в нім вікно,

                  В тім віконечку — кіно.

                                                           (Телевізор.)

- Молодці! А тепер подумайте, чи можуть діти самі включати ці предмети в розетку чи ремонтувати?( відповіді дітей )

     Запам’ятайте: тільки дорослі мають право включати чи ремонтувати ці предмети.

-А якщо потрідно терміново вимкнути електроприлад, чи можна його вимикати мокрими руками? ( відповіді дітей )

- Запам’ятайте: тільки сухими руками можна при потребі вимикати електроприлади.

-Чи можна гасити ввімкнені електроприлади водою? 

     Запам’ятайте: ввімкнені електроприлади не можна гасити водою, бо може вдарити струмом.

9. Робота за наочним матеріалом.

        а) Вправа «Мозковий штурм»

        -Чим потрібно гасити вогонь? (водою, піском, накриватьи товстою тканиною)

 - Молодці. Але знайте, що водою можна гасити електроприлади, які вимкнені із розетки. Накривають товстою тканиною, щоб не було доступу кисню, бо кисень сприяє збільшенню вогню. Доцільно використовувати вогнегасник. За правилами пожежної безпеки він повинен бути у кожному закладі, вдома, в засобах пересування.      

І в нашому корпусі є вогнегасник

   б) Робота з вогнегасником:  -демонстрація; - аналіз будови;

http://pres.in.ua/prichini-naslidki-i-profilaktika-pojej-v-aptechnih-zakladah-st/img51.jpg

 

     -короткий інструктаж користування:

-Насамперед потрібно зірвати пломбу, яка розміщується зверху вогнегасника. Потім висмикується чека. Вона знаходиться близько пломби. Наступним дією звільняється шлангова насадка. Сам шланг здійснює подачу речовини. Його необхідно направити на вогнище спалаху. Можна гасити вогонь натискається важіль.Слід знати: при гасінні пожежі порошковим вогнегасником в повітрі формується хмара порошку, яке утруднює дихання і порушує видимість.

в) Робота за плакатом: «Порядок дій у разі виникнення пожежі»

- Що робити, коли  виникла пожежа, ми дізнаємося із плаката.

 

                         Міні-лекція

- Якщо при пожежі ви перебуваєте в приміщенні:

- До дверей або балкону потрібно пересуватися поповзом ,при цьому закрити нижню частину обличчя тканиною, ,бажано вологою, але двері не можна відкривати відразу, а потихеньку і повільно, щоб не викликати ще більше загоряння.

 -Якщо двері не гарячі, можна їх відкрити і швидко вийти з приміщення. Якщо двері гарячі, немає сенсу їх відкривати - дим і полум'я не дадуть вам вийти.

       -Потрібно закрити тканиною або одягом всі отвори, щоб дим не проникав у приміщення, де ви знаходитесь.

        -Слід обережно відкрити вікно і покликати на допомогу. Якщо поруч мобільний телефон, зателефонуйте за номером телефону «101» і викличте пожежників.

        -Якщо відкрити вікно не вийшло, потрібно розбити його якимось важким предметом: табуреткою, вазою, стільцем.

         -Якщо вийшло вийти через двері потрібно поповзом вибратися з будівлі, закриваючи за собою всі двері, щоб дим не поширювався далі.

          -При пожежі не можна користуватися ліфтами! У висотних будинках бігти крізь вогонь небезпечно, в таких випадках є можливість врятуватися на даху будівлі.

10. Тренувальні вправи.

- Уявимо, що в класі виникла пожежа і багато диму. Необхідно терміново покинути приміщення: ( вчитель демонструє - діти повторюють)

               - беремо  будь- яку тканину ( на партах лежать рушнички), при можливості змочуємо водою,  закриваємо  нею носик та ротик;

               - повзком або сидячи пересуваємося до дверей, не утворюючи давки;

               - в коридорі швидко шикуємось по два і організовано залишаємо приміщення згідно з планом евакуації нашого корпусу.

    Демонстрація плану-евакуації другого корпусу.

ІV. Підсумок.

  1. Вправа « Мікрофон»

-         За яким номером викликаємо пожежників?

-         Що ти будеш робити при пожежі?

  1. «  Зворотній зв'язок»

-         Сьогодні на уроці я навчився…

- Молодці! А на завершення давайте вивчимо вірш. 

          Вивчили правила пожежні,

          Завжди будем обережні!

          Знає хай дитина кожна:

          Жартувать з вогнем - не можна!

    3.  Вправа:  «Прощання» (діти стають в коло і хором говорять)

                                    - Щоб не трапилось біди,

                      Правил пожежної безпеки дотримуйся завжди.

 


 

 

docx
Додано
15 жовтня 2023
Переглядів
351
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку