Конспект уроку:" Я люблю свою країну"

Про матеріал
Проведений урок формує в учнів уявлення про країну, розширює й поглиблює поняття «Я — громадянин України»,розвиває мовлення дітей, їхній світогляд, виробляє громадянські якості: патріотизм, людяність, виховує любов і повагу до Батьківщини — України.
Перегляд файлу

ТЕМА:       Я люблю свою країну.

 

 МЕТА : формувати в учнів уявлення про країну; розширити й поглибити поняття «Ягромадя­нин України»; розвивати мовлення дітей, їхній світогляд; виробляти громадянські якості: патріо­тизм, людяність; виховувати любов і повагу до БатьківщиниУкраїни

 

Обладнання: карта України, ілюстрації державних і народних символів, картки із завданнями

 

                                                ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний .момент.

Вступне слово вчителя.
- Вітаю вас діти з початком нового навчального року!

 Школа радісно зустріла вас чистенькими й затишними приміщеннями ,світлими віконцями,спортивними залами і готова турбуватися про вас, відкрити секрети наук,
Збагатити міцними знаннями, які необхідні в житті кожної людини.

- Сьогодні в нашій країні свято науки і знань. Свято  чудове і довгождане ,бо ми живемо у вільній і незалежній державі –Україні, де всі діти й дорослі мають право на навчання, на одержання потрібних знань. У цей вересневий день всі діти нашої країни сядуть за шкільні парти здобувати знання , вчитися мудрості життя. Отож давайте станемо в дружне коло ,привітаємося та познайомимося з нашими новими  однокласниками.

(Діти стають у коло  і  називають свої імена  лагідно)

Гра  «  В нашім класі дружні всі»

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми з вами поведемо розмову про найдорожче серцю кожної людини. Про що саме будемо говорити вам  підкажуть рядки вірша Ліни Костенко.


Буває, часом сліпну від краси,
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе, як  є - дорога, явори,
Усе моє - все зветься  …(Україна.)

Отже, мова піде про Україну і тема нашого уроку звучить так «Я люблю Україну». На сьогоднішньому уроці ми ще раз переконаємося, яка прекрасна та багата наша Батьківщина, дізнаємося щось нове і пригадаємо все те, що вже вивчили  про наш рідний край. 

ІІІ. Основна частина уроку.

Вступне слово

Наш урок ми проведемо у вигляді гри-квесту. Ми будемо виконувати різноманітні завдання . За кожне виконане завдання ви отримаєте   один елемент від  картини. Наприкінці гри ми разом складемо всі частинки, які ви отримаєте, і подивимося, яку ж картину вони утворять.

 

1.Завдання  «Твої асоціації»

Підібрати слова які спадають тобі на думку (асоціюються), коли ти чуєш слово Батьківщина.

 

 

2.Вікторина «Україна»

1 команда

Як називається Основний Закон України?(Конституція)

Яку назву носить головна вулиця Києва?(Хрещатик)

Як називається найбільша річка України?(Дніпро)

Назва села в якому ви живете?

Назвіть співочого птаха України.(соловейко)

Яка птаха не висиджує своїх малят?(зозуля)

Наша Батьківщина - …. (Україна)

Прізвище директора Широківського НВК?

Державними символами України є …..(гімн, прапор, герб).

Прапор України двоколірний - ……(жовтий, синій)

Гімн України – це пісня…… («Ще не вмерла України…»)

Герб України - ….(тризуб)

 

 

3.Завдання  «Символи моєї України»

Знайти  символи   пояснити до яких символів вони відносяться (дівчатка -народні , хлопці –державні)

(державні чи народні)

 

  4.Закінчи  вірш про Україну

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

5. Завдання «Прислів’я мого краю»

Із розрізаних  слів складіть прислів’я та приказки про рідну землю

Людина без Батьківщини як соловей без пісні

Рідна земля мати, а чужа - мачуха

        Де рідний край,там і під ялинкою рай.

Як ви розумієте ці прислів’я? Які прислів’я про рідний край ви знаєте?

6. Завдання «Ми – патріоти». Розповідь віршів.

Любов у нас до Батьківщини  іде із серця глибини.

Ми — патріоти України, її ми дочки і сини.

Нам наймиліша і єдина вітчизна за усі світи!

Чарівна, рідна Україна, ми — українці, я і ти!

 

Україна велика держава. В ній нараховується більш як двадцять дев’ять з половиною тисяч населених пунктів. Це і великі міста, селища і маленькі села. Вам потрібно знайти в табличці назви міст України.

 

А

 Х

 Е

 Р

 С

 О

 Н

 Й

 Ц

 У

 Л

 У

 Ц

 Ь

 К

 К

 М

 И

 К

 О

 Л

 А

 Ї

 В

 Е

 Н

 Г

 Ш

 З

 А

 Ф

 І

 В

 А

 П

 Л

 Ь

 В

 І

 В

 О

 К

 И

 Ї

 В

 Ж           

 И

 Т

 О

 М

 И

 Р

 Л

 Д

 Р

 І

 В

 Н

 Е

 Ж

 Є

 Я

 П

 О

 Л

 Т

 А

 В

 А

 Ч

 С

 М

 И

 Т

 Ь

 Б

 Ю

 Щ

 С

 У

 М

 И

 Й

 К

 Х

 А

 Р

 К

 І

 В

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВІДЕО ПРЕЗЕНТАЦІЯ МІСТА УКРАЇНИ

7.Завдання  «Славетні українці»

Шануйте тих, хто зберігав культуру

І мову солов’їну в тяжкий час,

Та пісню нашу, та літературу,

Щоб зараз мали націю ми в нас.

 

Наша земля багата талановитими людьми. Багато поетів, спортсменів, художників, співаків прославляють нашу Україну в усьому світі. Ваше завдання переглянути презентацію та назвати  відомих людей  України. (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

 

ІV. Рефлексія. Підсумок уроку

Діти ви просто молодці, всі справились із поставленими завданнями.

Тепер давайте складемо наші пазли і подивимося, що в нас утворилося. Це – Україна. Ось подивіться, яка вона гарна, скільки чудових українських куточків ви намалювали. Чого тут тільки нема: і густі ліси, і зелені Карпати з їх полонинами та холодними потоками, і широкі та могутні ріки, і сині моря, і неосяжні степи. Кожен з нас творить своє майбутнє та майбутнє нашої держави.  То ж зростаючи, ніколи не забувайте, що ми –укваїнці,  і тільки, коли ми будемо всі разом, тоді наша рідна Україна і ми будемо щасливими!

Дякую за увагу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План уроку

 Я люблю свою країну

      

                      Учні 3 класу

                                                                                                Широківський НВК

                                                                                               Молочна Д. М.

 

 

 

                                               2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завантаження...
doc
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 жовтня 2019
Переглядів
1095
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку