Конспект уроку "Як птахи готуються до зими"

Про матеріал
Конспект уроку з інтегрованого курсу "Я досліджую світ" для учнів 2 класу. До підручника «Я досліджую світ» для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах)  Гільберг Т. Г.; Тарнавська С. С.; Павич Н. Н.
Перегляд файлу

Інтегрований урок Я досліджую світ в 2 класі

Тема:  Як птахи готуються до зими.

 

Мета:  ознайомити учнів з  життям птахів восени і взимку, зі змінами, що відбуваються в їхньому житті; закріпити та поглибити знання про підготовку до зими пташок; вдосконалювати обчислювальні навички та навички роботи з природним матеріалом; розвивати пізнавальний інтерес; формувати ключові компетентності: комунікативну, інформаційну, навчально-пізнавальну; виховувати екологічне мислення.

Обладнання:  картки-завдання для роботи в групах, кольорові олівці, насіння, клейстер, картонні основи для годівничок, відео та аудіо до уроку, ілюстративний матеріал,  мультимедійний проектор, екран.

Тип уроку:  комбінований

Хід уроку

І. Організація класу. Психологічна підготовка учнів до сприйняття матеріалу

Холодно зараз в лісах і в лугах,

Холодно зайчикам, лискам, птахам.

 Тепло і затишно в класі у нас,

Друзі мої, я вітаю всіх вас!

 

   Діти сідають півколом

  • Заплющить очі і повторюйте за мною
  • Я уважний
  • Я все можу
  • Я все хочу знати
  • У мене все вийде
  • Розплющить очі, я вам бажаю успіху і очікую цікавої плідної праці, щирого обміну думок, спостережливості і активної роботи.

На сьогоднішньому уроці ми будемо повторювати вивчене, пізнавати нове, рахувати, творчо працювати і, звичайно, відпочивати. Отже, починаємо урок, щоб дістатись до зірок.

ІІ. Підсумок спостережень за погодою. Вправа «Синоптична лабораторія».

- Назвіть сьогоднішню дату.

- Яка пора року?

- Який стан неба?

- Яка температура повітря?

 

Діти разом з вчителем створюють на дошці календар погоди на сьогодні.

ІІ. Актуалізація знань. Мотивація навчальної діяльності

- Діти,  послухайте, будь ласка, звуковий запис і потім скажете, що ви почули.

(Звучить аудіозапис звуків пташок)

  • -  Що ви почули?
  • - А чи чуєте ви зараз такі співи?
  • -Чому? (відповіді дітей)
  • ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
  • А тепер спробуйте розшифрувати тему нашого уроку
  • 1.Гра «Дешифрувальник»
  •  Розшифруйте тему нашого уроку
  • 2  пта   5  ту   8  до
  • 4  го   7  ся   
  • 1  як            3  хи   9  зи
  • 6  ють  10  ми
  • -Правильно! Тема нашого уроку «Як птахи готуються до зими»
  • - Сьогодні ми дізнаємося як допомогти птахам вижити взимку та виготовимо годівнички і всі разом повісимо її  на подвір’ї школи.

   

ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

- Розпочнемо ми з роботи у підручнику. Відкрийте ст. 118. Наша робота буде супроводжуватися показом слайдів, тому уважно дивіться на екран.

Розповідь учителя (слайд  7 - 20    )

-Розгляньте уважно у підручнику зображення 3 пташок, адже вам потрібно буде їх упізнати.

-Зараз я пропоную вам утворити 3 групи.

(пояснення вчителя)

Повторення правил роботи у групі.

ІV.Фізкультхвилинка.

 

Отже, у нас утворилася група снігурі, чечітки, омелюхи.

  1. Перше ваше завдання описати вашу пташку за таким планом:
  • Яка ця пташка (розмір)
  • Голівка (яка?)
  • Спинка (яка?)
  • Хвіст і крила (які?)
  • Груди (які?)
  • Дзьобик (який?)
  1. Перегляд відео.
  • Тепер ми переглянемо відео, яке розповість нам, що пташки полюбляють їсти і чого їм не можна.
  • Перед вами лежать картки із зображенням різних продуктів, виберіть ті, які пташкам можна покласти в годівничку.

Аналіз виконаної роботи

  1. Наступне завдання  - розв’язати задачу про розмір пташок і обчисливши вирази, розшифрувати загадане слово.
  2. І зараз ми виготовимо годівничку, яку потім наповнимо насінням, зерном і повісимо на подвір’ї.

Пояснення вчителя.

  1. Гра з цеглинками Lego Так або Ні

- З настанням холодів всі птахи до зими.                    +

- Всі птахи відлітають у теплі краї                                 -

- Пташки змінюють колір пір’я                                               -

 - На зиму деякі птахи залишаються                                        +

 - Птахи люблять цукерки                        -

 - Ми нічим не можемо допомогти пташкам -

 - Я буду допомагати зимуючим птахам    +

-Подивіться, які чудові годівнички ви зробили з доступних матеріалів!

 

VII. Підсумок. Рефлексія 

Тепер у нас цілий багаж знань.

  • Чи дізналися ви, як можна допомогти птахам вижити взимку?
  • Чи змогли ви зробити годівничку для пернатих друзів?
  • Ви були дуже старанними, працьовитими, уважними.

Продемонструйте цеглинками Lego ваш настрій у кінці уроку. 

  • Дякую вам за роботу!
  •  Запрошую вас повісити ваші годівнички.
docx
Додано
11 жовтня 2020
Переглядів
2048
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку