Конспект уроку з алгебри для 7-го класу на тему "Многочлен. Степінь многочлена. Подібні члени многочлена та їх зведення."

Про матеріал

Мета: навчальна:домогтися свідомого сприйняття учнями змісту понять «многочлен», «подібні члени многочлена», «многочлен стандартного вигляду», «степінь многочлена»,сформувати вміння записувати многочлени в стандартному вигляді;

розвиваюча: розвивати всі види пам'яті, увагу, уяву, логічне, критичне мислення, культуру записів, математичну мову;

виховна: виховувати старанність, працьовитість, любов до праці, дружність, щирість, любов до предмету.

Обладнання:презентація,картки для індивідуальної роботи, термометри настрою.

Перегляд файлу

                        Урок  з алгебри 7 клас.

Тема:  Многочлен. Степінь многочлена. Подібні члени многочлена та їх зведення.

Мета: навчальна:домогтися свідомого сприйняття учнями змісту понять  «многочлен», «подібні члени многочлена», «многочлен стандартного вигляду», «степінь многочлена»,сформувати вміння записувати многочлени в стандартному вигляді;

           розвиваюча: розвивати всі види пам’яті, увагу, уяву, логічне, критичне мислення, культуру записів, математичну мову;

          виховна: виховувати старанність, працьовитість, любов до праці, дружність, щирість, любов до предмету.

Обладнання:презентація,картки для індивідуальної роботи, термометри настрою.

Тип уроку:засвоєння нових знань,умінь і навичок.

Хід уроку

І .Організаційний момент

Добрий день! Продзвенів дзвінок і покликав нас на урок алгебри. Давайте посміхнемося ,подаруємо чарівну усмішку один одному. Адже життя чарівний дар природи і щоб воно приносило нам радість, потрібно навчитись працювати  із захопленням.

На незвичайному  термометрі виміряємо свій настрій. Поставте цифру 1 біля зображення обличчя, що відповідає вашому настрою на початок уроку.

https://scottmccown.files.wordpress.com/2009/04/smilie_800.jpg http://cs628127.vk.me/v628127412/11c5a/W4Vla_ptm4k.jpg https://im1-tub-ua.yandex.net/i?id=4e709ad71b230877e6a4e9a4043a6c24&n=33&h=190&w=190

Задоволений      Сердитий        Байдужий

ІІ. Мотивація навчання.

 Сьогодні  в нас на уроці працюють з команди : жовті,зелені,блакитні. Хто ж з них активніше буде працювати на уроці?

Девізом нашого уроку  будуть слова Сократа.

Те, що я встиг пізнати, - чудово.
Сподіваюся, таке ж чудове те,
Що мені ще доведеться пізнати.

ІІІ.Актуалізація опорних знань учнів.

Хай живе теорія – без теорії немає практики.

1.Які вирази називають одночленами?

2. Який із наведених виразів є одночленом?

А)5 ab           Б) +        В)a-b      Г)

3.Який одночлен називають одночленом стандартного вигляду?

4.Який із одночленів записаний у стандартному вигляді?

А)3a2 ab     Б)-3a       В)2ab      Г) -3,2aa

5. Що ми називаємо коефіцієнтом      одночлена?

6. Знайти коефіцієнт одночлена 4ab(-3a) ?

А)12     Б)7        В)-7   Г) -12

7.Закінчіть речення

Степенем одночлена називають …

8. Знайдіть степінь одночлена  5a3b2c.

А)6    Б)5        В)7   Г) 8

Змагання «Хто швидше?»

Встановіть відповідність між одночленом і його записом у стандартному вигляді?

І варіант.

  1. 7m2∙(-m)                                            А. a6
  2. a3∙a2∙a                                               Б. 36x3y4.
  3. 32x2y∙(-2)2xy3                                        В. -7m3

ІІ варіант.

  1. 9m2∙(-m)                                            А. a8
  2. а∙a5∙a2                                               Б.  -9m3  
  3. 22x2y∙(-3)2xy3                                        В. 36x3y4.

Відповідь :Варіант І: 1В    

                    Варіант ІІ: 1Б    

 

Взаємоперевірка учнів за партою .

ІV.Пояснення нового матеріалу.

Записуємо тему уроку в зошит.

Многочлен. Степінь многочлена. Подібні члени многочлена та їх зведення.

План вивчення нової теми

1.Поняття про многочлен.

2.Поняття про члени многочлена ,подібні члени.

3. Многочлен стандартного вигляду.

4.Степіь многочлена стандартного вигляду.

Зверніть увагу на слайд. Які вирази записані в першому рядку? Одночлени.

Вираз, який записаний в другому рядку є многочленом.

Означення: Многочленом називають суму кількох одночленів.

2a2           -3ab                  -2b           5

2a2  -3ab -2b + 5

Членами многочлена є одночлени ,з яких складається многочлен.

Многочлен із двох членів називають двочленом

+       

Із трьох – тричлен

+      

Вважають,що кожний одночлен є многочленом ,який складається з одного члена.

Робота з підручником с.66.№338 –усно

Давайте згадаємо,які доданки є подібними?

 Це ті доданки, які відрізняються лише числовими множниками: Наприклад :

5xy-3xy =2xy

3a2d-7a2d=-4 a2d

a-3a+6a=4a

Розглянемо многочлен

5xy-6+y-2xy+3

Два його члени 5xy і -2xy – є подібними доданками.

Їх називають подібними членами многочлена.

Зводимо подібні члени многочлена

3xy+y-3

Цей многочлен є  многочленом стандартного вигляду.

Означення : Многочлен, який є сумою одночленів стандартного вигляду,серед яких немає подібних членів, називають многочленом стандартного вигляду.

Алгоритм перетворення многочлена в многочлен стандартного вигляду
1.Кожен член многочлена  (одночлен) звести до стандартного вигляду.

2.Виконати зведення подібних членів многочлена,якщо такі є.

2y2+y2-2x

Перед нами многочлен стандартного вигляду.

Його членами є одночлени відповідно четвертого, третього і першого степенів. Найбільший із цих степенів називають степенем многочлена.

Робота з підручником с.66.№339 ,№340-усно

Фізкультхвилинка

Встали рівно біля парт.
Починаємо наш старт.
Руки вгору, руки вниз,
Подивились пильно скрізь.
Головою покрутили,
Потім разом всі присіли.
Піднялись, понагинались
І здоровими зостались.

 

V.Закріплення нових знань і вмінь.

Розв’язування вправ №342

№344,№348

VІ.Підсумок уроку. Урок завершується. Чи сподобався він вам.

Незакінчене речення

  • Сьогодні на уроці новими поняттями були…
  • Я вмію...

Позначте цифрою 2 свій настрій на термометрі.

Ви плідно і старанно працювали . Дякую за співпрацю.

Домашнє завдання .

Вивчити п.10.

Розв’язати №343

                      №345

                      №349- додаткове завдання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додав(-ла)
Нагорна Ольга
Додано
7 березня 2018
Переглядів
7205
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку