закріпити навички учнів на застосування властивостей степення,виконувати вправи зі степенями, розвивати навички усної лічби, логічне мислення, культури математичного мовлення, уважність,виховувати любов до рідного краю
Тема: Розв’язування вправ на застосування властивостей степеня.
Мета : закріпити навички учнів на застосування властивостей степеня,виконувати вправи зі степенями,розвивати навички усної лічби,логічне мислення,культури математичного мовлення,уважність,виховувати любов до рідного краю.
Тип уроку: урок подорож.
Перебіг уроку
I Організаційний момент.
Загадку дам я вам відгадати.
Наук цариця недосяжна,
Могутня, щедра і прекрасна,
Блискуче розум розвиває,
Правильно мислити навчає.
Неперевершена її краса.
Чудова логіка струнка.
Ну, діти, хто вона така?
У відповідь я чую:
Математика.
Девіз уроку:
Зумій і ти чогось навчитись,
Щоб творчо у житті трудитись.
Вч.:
Діти, ми з вами на уроці математики, які асоціації у вас викликає слово «урок»? Давайте розглянемо його по літерах: У – успіх.
Р – радість, робота.
О – обдарованість.
К – кмітливість, користь.
Свої побажання я хочу висловити такими рядками:
Успіхів я вам бажаю
Робота радість хай принесе,
Обдарованість покажіть на кожному кроці,
Кмітливість впевненості хай додає.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами будемо подорожувати стежинками рідного села і робити зупинки. На уроці буде незвичайна подорож «математичним трамваєм» (показую), який рухатиметься завдяки вашому математичному мисленню. На уроці ми розв’язуватимемо вправи на застосування властивостей степеня.
Ну що ж, діти, в добру путь!
Перша зупинка « Школа» (демонстрація на слайді).
Розповідь учня про школу.
Вч.:
Перевірка домашнього завдання.
Вправа «Мікрофон».
1) x5*x8
2)m3*m7
в)y4/y
г)c3*c4*c5
д)z2*z5*z
(учні обирають правильні відповіді)
Х13 (М)
z8(Е)
m10(З)
y3(Й)
c12(У)
Отже, зупинка наша «Музей» (слайд).
(Розповідь учня).
Рухаємось далі!
Наступна зупинка «Криничка» (слайд).
(Розповідь про криничку).
На цій зупинці виконаємо вправу, перевіривши ваші знання.
Знайдіть значення виразу ( робота біля дошки). № 89(а,б)ст.25
Попрацювали, рухаємося далі!
Наближаємося до наступної зупинки «Центр розвитку села» (будинок культури та сільська бібліотека).
Розповідь учня.
Було Вивезли Залишилося
I скл . – 2200 х т (2200 – х) т
II скл. – 2800 (5х) т ( 2800 – 5х) т
1)(2200-х)=2800-5х
-х+5х=-2200+2800
4х=600
Х= 600 :4
Х= 150(т)-I скл.
2) 150*5=750(т)-II скл.
Рухаємось далі!
Окрасою нашого села є церква, тож вона і буде наступною зупинкою.
Зупинка «Церква» (слайд)
Розповідь про церкву.
На цій зупинці ми попрацюємо в парах (робота з картками).
Піднесіть до степеня.
1 пара № 126 (а-в)
2 пара № 126 (г-д)
3 пара 126 (е-з)
Ми здійснили заочну подорож визначними місцями нашого села. На зупинках ми не тільки дізнавалися історію села, а й закріплювали свої знання з математики. Повернувшись у стіни рідної школи,(учень розповідає про всіх учнів), проведемо самостійну роботу й розв’яжемо рівняння.
Самостійна робота учнів.
№90
Перевірка самостійної роботи.
Домашнє завдання.
Оцінювання учнів.
Підсумок уроку.
Отже, наша подорож закінчилася. А тепер підведемо підсумок нашої подорожі: