Конспект уроку для учнів 8-го класу з алгебри. Мета уроку:
Тема: “Розв`язування неповних квадратних рівнянь”
Тип уроку: закріплення умінь та навичок.
Мета:
Хід уроку
І. Організаційний етап.
– Що ж, продовжимо вдосконалювати наші знання, набуті на попередньому уроці, бо як сказав Новаліс:
Справжній математик — це щирий ентузіаст. Без ентузіазму не має математики.
Сьогодні на уроці попрацюємо нестандартно
ІІ . Актуалізація опорних знань.
Знання збираються по краплині, як вода в долині.
Інтерактивна вправа “Мікрофон”.
1. Яке рівняння називають квадратним?
2. Якому числу не може бути рівний коефіцієнт а квадратного рівняння?
3. Яке квадратне рівняння називають зведеним?
4. Яке квадратне рівняння називають неповним?
5. Встановіть відповідність між рівнянням і його коефіцієнтами:
1) х² - 4х +1=0 а) а=1, в=0, с=-8
2) 3х – х² – 6 = 0 б) а= -1, в= 3, с= -6
3) 2 х² – 7х = 0 в) а=11, в= 0, с= 0
4) х² – 8 = 0 г) а= 1, в= - 4, с= 1
5) 11 х² = 0 д) а= 2, в= - 7, с= 0
6.Які доданки називаються подібними?
7. Як перенести доданки із однієї частини рівняння в іншу?
Відповідь: 1г, 2б ,3д, 4а, 5в.
ІІІ.Формування вмінь та навичок.
Не достатньо мати лише добрий розум, головне – це раціонально використовувати його.
Рене Декарт.
Розв’язувати неповні квадратні рівняння будемо граючи у математичне лото. Закривши відповідями клітинки таблиці, ми прочитаємо ще одне висловлювання про навчання.
Складання опорного конспекту до теми уроку
с=0 а х²+ вх =0 х(ах + в ) =0 х1=0 ах + в =0 х2 =-в/а
Робота зпідручником: №784(1,2),786(1)
|
в = 0 а х² - с = 0 х² = с/а х1,2 = √ с/а
|
с =0, в = 0 а х² = 0 х = 0
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
Відповідь до таблиці
-3; 3 розум |
0 людський |
-5; 0 має |
-2 ; 2 три |
0; 1 ключі |
-8; 0 Які |
-1,5; 0 все |
3 х² -4= 0 відкривають: |
2х² – 7х =0 знання |
-0,5; 0,5 думка |
0; 6 уява |
5 х² + 5 = 0 В. Гюго |
Тести.
Вікторина проводиться в усній формі. Група, яка відповідає правильно першою, одержує 1 бал.
Запитання.
1.Розв’яжіть рівняння: х² = 49.
А. -7. Б. 7. В. 7 і -7 Г. 8.
2.Розв’яжіть рівняння: х² + 6х = 0.
А. 0. Б. 6. В. -6. Г. 0 і -6.
3.Складіть зведене квадратне рівняння, з коефіцієнтами
а = ? , в = -9 , с = 14.
А. х² – 9х + 14=0. Б. х² + 9х + 14=0.
В. х² + 9х – 14=0. Г. х² – 9х – 14=0.
ІV. Підсумки уроку.
На мою думку, ми з вами добре попрацювали. Оцініть свою роботу за притчею:
Йшов мудрець, а назустріч йому три людини, які везли під палаючим сонцем візки з камінням для будівництва. Мудрець зупинив їх та запитав: “Що ви робили цілий день?” Перший похмуро відповів , що цілий день возив кляте каміння. Другий відповів: “Я старанно виконував свою роботу.” А третій з радістю і задоволенням сказав: “Я брав участь в будівництві храму”.
То хто з вас працював як перша людина? – як друга? – як третя?
Тож я бажаю вам завжди працювати з радістю і задоволенням.
V. Домашнє завдання. П.20 вивчити № 785(1-4),787(1-3)
Література: Алгебра: підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О.С.Істер. – К.: Освіта, 2016. – 272 с.