Конспект нестандартного уроку з алгебри для 8 - го класу на тему "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"

Про матеріал

Конспект даного уроку допоможе вчителю в цікавій формі закріпити вміння та навички отримані учнями при вивченні теми "Квадратні корені та їх властивості". Виховувати почуття колективізму. Розвивати мислення, увагу, вміння працювати самостійно. Розширити знання учнів про рідну державу.


Перегляд файлу

Сім чудес України.

Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені.

Мета. Закріпити навички добування арифметичного квадратного кореня, застосування теорем про корінь з добутку, дробу і степеня, виконання винесення множника за знак кореня, внесення множника під знак кореня, дій над коренями, виконувати тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені. Виховувати почуття колективізму. Розвивати мислення, увагу, вміння працювати самостійно. Розширити знання учнів про рідну державу.

Обладнання. презентація,комп’ютер, проектор, карточки із завданнями.
Хід уроку

І. Організаційний момент

Рідна наша Україна, 
Як ми любимо тебе!
Ліс і пісню солов’їну,
Небо чисте й голубе.
І широкії долини,
А в долині тій – калину,
Що стоїть, немов дівчина,
У весільному вінку.
Червоні кетяги калини
Горять вогнями усіма,
Без калини нема України,
Без народу – Вкраїни нема.

Сьогодні на уроці ми з вами здійснимо невеличку подорож по теренах
нашої Батьківщини. Я впевнена, ви не раз чули про сім чудес світу. Але не впевнена,що ви знаєте про «7 чудес України». Ми з вами сьогодні на уроці спробуємо відкрити для себе ці сім чудес України. Ми будемо подорожувати з вами по карті нашої держави. Але подорож наша буде незвичайна – математична. Тож озброюйтесь знаннями, кмітливістю, зосередженістю і вирушаймо в дорогу.

 

 Девіз нашого уроку. 

 

Думай, пробуй і шукай,

Буде важко – не зітхай!


ІІ. Основна частина

Учитель. Щоб відгадати назву міста, з якого ми розпочнемо нашу подорож, давайте пограємо в гру «Математичне лото». Якщо завдання буде виконано правильно, ви дізнаєтесь назву міста, що є нашою першою зупинкою.

 

 

Завдання 1.


(http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_bf8cd8c.gif)2- http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_75a8286a.gif·http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_3208dad3.gif


http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_3dd92264.gif+http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m74ba7ab6.gif


(2http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_78b3e969.gif)2 – (7http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_1caef8ee.gif)2


http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_24b68084.gif 


Відповідь. К – -57, И – 3,3, Ї – -70, В – 6.

http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_45412138.jpgУчитель. У Києві розташовано два із семи чудес України – це Києво-Печерська лавра та Софія Київська. (Повідомлення учнів).

http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_661eafc8.jpg
 

Учитель. Мандруємо далі Дніпром до наступного міста – володаря одного із семи чудес України. Щоб познайомитись нам із тим містом, команди повинні правильно розв’язати вправи.

 

Завдання 2. 

Обчислити:    а) ЗА, б) ПО, в) РІЖ, г) ЖЯ

 

 

 


http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m481bf623.jpg 

 
Національний заповідник «Острів Хортиця»

Учитель. Саме так, у місті Запоріжжі знаходиться третє із семи чудес України –

      це Національний заповідник «Острів Хортиця». (Повідомлення учня).

Учитель. Дніпром, а потім Чорним морем ми з вами вирушаємо на пошуки 

наступного дива на південний берег Криму у таврійські степи – у місто Севастополь.

Щоб дізнатися назву четвертого дива, ви повинні розв’язати завдання у тестовій

формі.

Завдання 3.

1 
http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m30add9e1.jpg
 

 

 http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_26ad1acf.gif дорівнює: 

О. 18; Х. 6; Р. 36.

2. Значення (http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m217e9413.gif)2 дорівнює:

Е. 8; И. 64; У. http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_623e5dff.gif.

3. http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m5fa27243.gif дорівнює:

С. – 5; В. 5; Р. Ø.

4. Знайти корені рівняння х2 = 16:

О. 4; С. – 4; 4; Н. – 4; 0; 4.

5. Обчислити http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_24e76cb1.gif = …

Р. 81; Д. 3; О. 9.

6. Вираз 4http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m980c3de.gif дорівнює:

Н. http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m343760f1.gif; С. http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m195d6c9d.gif; И. http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_26ad1acf.gif. 

7. Обчислити http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m4118f6f4.gif =

А. http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m364e51c8.gif; Е. 5http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_2b56dc21.gif; Х. http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_6c72fa91.gif.

8. (http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m6959c603.gif)(http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m1e4228f2.gif) дорівнює:

Т. http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m343760f1.gif; Р. 24; С. 4.

Учитель. Шукане слово – Херсонес. Таким чином, четверте диво України Херсонес Таврійський нами вже відкрито. (Повідомлення учня).

Учитель. З відкриттям цієї визначної історичної пам’ятки України ми з вами 

завершуємо подорож водними шляхами і продовжимо подорожувати суходолом.

Вирушаймо в путь на захід України. П’ятим дивом України є Національний 

історико – архітектурний заповідник «Кам’янець», що знаходиться у місті 

Кам’янець – Подільський. Але, щоб потрапити у цей заповідник, нам потрібно

одержати пропуск, відповівши на запитання, підготовлені іншими групами.

http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_1c5407b1.jpg

Архітектурний заповідник « Кам’янець»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 4.
 

  1.     
           Квадратним коренем (з числа а називають число, квадрат якого дорівнює а)

  2. Чому дорівнює квадратний корінь з добутку (добутку коренів)

  3. При яких значеннях вираз має зміст (коли а – додатнє число)

  4. Скільки коренів має розв’язків рівняння =0 (один 0)


Учитель. Завітати до наступного міста нам допоможе польова ромашка, яка 

вкаже нам дорогу, якщо ми розв’яжемо всі її завдання.

На кожній із п’яти пелюстках ромашки записані завдання:
C:\Users\acer\Desktop\0_892fe_b5a6941_L.jpg                                                    


Х


О


Т


И


Н



Учитель. Передостання наша зупинка – це місто Хотин, що знаходиться в 15 км 

від Кам’янця – Подільського. У цьому місті розташований Державний історико – архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», що є шостим дивом України.

(Повідомлення учня).


http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_51e1d1dc.jpg

Хотинська фортеця
Учитель. Для зустрічі із сьомим дивом нашої держави ми повинні прокласти 
дорогу самі. 

http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_516c6a2b.gifhttp://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_516c6a2b.gifhttp://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_516c6a2b.gifhttp://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_516c6a2b.gifhttp://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_516c6a2b.gif

http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_78b3e969.gif
+http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m7a1d1b49.gif http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m528abc7e.gif http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m716ed494.gif http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m19266cd6.gif

http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_6820dc64.gifhttp://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m1346d653.gifhttp://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_6820dc64.gifhttp://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_m51438a26.gif


Так, це Умань. А сьомим дивом України є Національний дендрологічний парк «Софіївка».

(Повідомлення учня).


http://izlov.ru/tw_files2/urls_1/6/d-5305/5305_html_f126ebf.jpg Парк «Софіївка»


ІІІ. Підсумок уроку

Ось і завершилась наша подорож. Ми з вами показали знання  по темі «Квадратні корені». Водночас ми познайомились про історичні пам’ятки нашого народу, які мають величезну цінність не лише для нашої держави, а й для світу в цілому.

 

 

Я хочу, щоб свої емоції, отримані на уроці, ви висловили за допомогою

сигнальних карток, що лежать у вас на партах.

Сьогоднішній урок я хочу закінчити словами:

Ви до знань зробили нині крок,

У навчанні бажаю вам удачі.

Хай цікавим буде кожний ваш урок

І розв’язуються правильно задачі!

Рік за роком йти вам слід

У наук чудовий світ.

А дорога ця і довга, і цікава,

Там чекають відкриття,

Що потрібні для життя.

Хай же успіх вам несе навчання справа

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Антонюк Володимир Миколайович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Микитюк Маріанна Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Алгебра 8 клас (Істер О. С.)
До уроку
Розділ 2. Квадратні корені. Дійсні числа
Додано
9 січня 2018
Переглядів
5849
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку