Мета: вчити учнів описувати ситуації, аналізувати їхні причини і наслідки, висловлювати власні припущення, прогнозувати ймовірність подій і наслідків.Збагачувати словниковий запас виразами народної мудрості, розвивати вміння вживати їх у мовленні, проводити паралелі між їх значенням в українській та англійській мові. Розвивати навички усного мовлення, вміння ефективно співпрацювати під час групової роботи; активно застосовувати мову , що вивчається. Залучати учнів до активної діяльності, впливати на формування морально-етичних цінностей .Виховувати розуміння важливості вибору у житті людини; прагнення до вивчення англійської мови.
Конспект уроку з англійської мови для 10 класу за творчістю В. Сухомлинського
на тему : «Важливість вибору»
Тема: Важливість вибору
Мета: вчити учнів описувати ситуації, аналізувати їхні причини і наслідки, висловлювати власні припущення, прогнозувати ймовірність подій і наслідків.
Збагачувати словниковий запас виразами народної мудрості, розвивати вміння вживати їх у мовленні, проводити паралелі між їх значенням в українській та англійській мові. Розвивати навички усного мовлення, вміння ефективно співпрацювати під час групової роботи; активно застосовувати мову , що вивчається. Залучати учнів до активної діяльності, впливати на формування морально-етичних цінностей .Виховувати розуміння важливості вибору у житті людини; прагнення до вивчення англійської мови.
Обладнання: робочий зошит, матеріали до завдань, оповідання В. Сухомлинського «Соловей і Жук».
Хід уроку
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting and Aim
Привітання і повідомлення теми та мети уроку.
Т: Hello, boys and girls. How are you today? Today we will speak about the importance of making choice in our life.
Warming up
Уведення в іншомовну атмосферу.
Учні відповідають на запитання:
- Do you like to read books?
- Do you prefer Ukrainian or Foreign literature?
T: Today we will read the story of the Outstanding Ukrainian writer and teacher
V. Suchomlynskiy «The Nightingale and the Beetle»
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Reading
The Nightingale and the Beetle
The Nightingale sang in the garden. His song was very good. He knew that people like his song. That’s why he looked with pride to the garden in bloom, to the blue sky and to the little girl, who was sitting in the garden and was listening to his song.
And the great horned Beetle flew near the Nightingale. He flew and droned.
The Nightingale stopped his song and said:
— Stop droning. You don’t give me to sing. Your droning needs nobody. It will be best if you, Beetle, are not at all.
The Beetle answered dignitily:
— No, Nightingale, the world is impossible without me, Beetle, as well as without you.
— What a wise Beetle! — the Nightingale smiled. — So, do people need you? Let’s ask that girl, she will say, whom people need and whom they don’t need.
The Nightingale and the Beetle flew to the girl and asked:
— The girl, tell us, whom they have to leave in the world? The Nightingale or the Beetle?
— Let the Nightingale and the Beetle be, — the girl answered. Then she thought and added. — How can we be without the Beetle?
A. Pre-reading task
Відповісти на запитання:
- Do you like to read stories?
- What kind of stories do you know?
- Have you read the stories written by V. Suchomlynskiy? What are the main ideas of his stories?
B. While-reading task
Ігрова діяльність «Коло-ланцюжок»
З’єднай олівцем між собою англійські та українські прислів’я, які співзвучні змісту прочитаного твору:
A bird may be known by its song. Спочатку подумай, потім говори.
It takes all sorts to make a words. Птаха видно за польотом.
Judge not of men and things at Світ із різних людей first sight. складається.
First think, then speak. Скільки людей, стільки думок.
Many men, many minds. Не роби висновок про людей та речі з першого погляду.
C. After--reading task
Закінчити прислів’я
A friend in need is a friend… (indeed).
(В лиху годину пізнаєш вірну людину)
Live and …(learn).
(Вік живи — вік учись)
All is well that ends …(well).
(Гарний кінець — доброї справи вінець)
Never put off till tomorrow what you can do …(today).
(Сьогоднішня робота на завтра не відкладається)
East or West home is …(best).
(В гостях добре, а дома краще)
There is no place like home.
(Краще рідної землі немає)
As clear as a …(day).
(Ясно як день)
As you sow, so shall you …(reap).
(Що посієш — те пожнеш.)
Better late than …(never).
(Краще пізно, ніж ніколи.)
Learn About The Сhoose an author as you choose a …(friend).
(Обирай письменника, як друга)
Tastes …(differ).
(Про смаки не сперечаються)
D. Skim reading
Tell about the importance of making choice in our life (according to the story).Give an examples
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Summarizing
- Чи завжди легко зробити вибір? Чому вчить нас оповідання “Соловей і Жук”?