Розробка уроку, що є узагальнюючим уроком з теми "Пори року". На цьому уроці приділяється увага розвитку навичок аудіювання та мовлення, адже діти уже добре володіють знаннями лексики з теми. Автентичне відео, що підібране з Інтернету, відповідає віковим особливостям та рівню знань учнів, ігрові вправи сприяють підвищенню мотивації до навчання іноземної мови. Діалогічне мовлення та групова робота стимулює розвиток комунікативних навичок спілкування мовою, що вивчається. Урок супроводжується презентацією.
Тема: Пори року. Погода.
Мета: Узагальнити засвоєння лексики учнів з теми «Погода», навчити розповідати про погоду у різні пори року, розвивати навички аудіювання, удосконалити навички монологічного мовлення, розвивати вміння працювати в парах та групах, виховувати любов до рідного краю та його погодних особливостей.
ХІД УРОКУ:
І.Початок уроку
1.Огр.момент, привітання
Т:Good morning, pupils. How are you? Today we will continue speaking about seasons and weather. (Слайд 1)
2. Уведення в іншомовну атмосферу
T: Let us listen to the song about the weather and practice sounds.
Учні відпрацьовують звуки [w] [ծ] у скоромовці та у пісні (Слайд 2).
ІІ. Основна частина уроку
1.Vocabulary Practice. Активізація лексики.
Бесіда з учнями за малюнками (слайд 3,4,5.)
Т: What’s the weather like in the picture?
What season is it in the picture?
What is the temperature?
2.Listening. Аудіювання.
1)Pre-Listening.Підготовка до аудіювання.
Гра : «Guess the season». Учні отримують картки різного кольору. Один з учнів ведучий, виходить та дістає папірець з мішечка, перед класом зачитує загадку, інші вгадують пору року та піднімають відповідну картку.
Т:You have got four cards: yellow is for autumn, white is for winter, green is for spring, red is for summer. When you hear about winter, take white card and show it to the class.
The days slowly cool down and get shorter and shorter.
The leaves turn from green to red, orange and brown.
It can be sunny one moment and rainy the next.
People often sit in the shade to cool themselves.
You can gather mushrooms.
You can make sandcastles.
You have to put on warm clothes to warm yourself.
It is a season of thunderstorms.
Snow melts and flowers bloom.
2)Listening. Аудіювання.
T: And now, you will watch the video and sum up the information about the seasons.
Учні проглядають відео про пори року (Слайд 6).
3)Post-Listening.Перевірка розуміння прослуханого.
Гра «The detector of lie». Учні стають у коло та називають по реченню по черзі. Інші визначають чи речення є правдивими, піднімаючи великий палець вгору. Якщо речення неправдиві – палець опускають вниз.
T: Now you all are the detector of lie. Each of you should say one sentence in turn about seasons. The sentence may be true or false. Others should identify the lie. Put your thumb finger up if the sentence is true and down if it is false.
P1: It’s hot and sunny in winter.
Р2: We can sit in the shade when it is hot in summer….
3.Speaking. Розвиток навичок мовлення.
1) Діалогічне мовлення. Учні працюють у парах та запитують один одного:
«What’s your favourite season?» - «My favourite season is… because…»
2)Групова робота Учні працюють в групах та створюють проект про пори року.
Учні об’єднуються в групи та шляхом лотереї обирають пору року для своєї групи. Учасники кожної групи заповнюють таблиці з інформацією про пори року. Потім кожна група презентує свій проект.
Months |
Weather |
Clothes |
Activities |
|
|
|
|
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.Домашнє завдання.
Розповідати про погоду навесні та влітку.
2.Підсумок, оцінювання.