Анотація до уроку. Головна мета навчання англійської мови –це компетентнісний підхід у навчанні іноземної мови, розвиток компетенцій у всіх чотирьох видах мовленнєвої діяльності: читанні, аудіюванні, письмі й говорінні. Інтерактивність навчання, динамічність та використання різноманітних завдань на уроці.
Важливим завданням, яке я ставлю перед собою-це максимальне залучення кожного учня у процес опанування мови,створення реальних ситуацій спілкування на уроці з використанням різних прийомів та методів. Постійно використовую автентичні матеріали, які містять інформацію максимально наближену до реальних життєвих ситуацій та потреб у навчанні. Активно використовую мультимедійні засоби навчання, аудіо- та відеоматеріали, мережі Інтернет для створення іншомовного мовленнєвого середовища для учнів . Велику увагу приділяю правильному вживанні граматичних форм через виконання різних письмових завдань.
План-конспект уроку з англійської мови у 6 класі.
Тема: Wild animals
Підручник: “Solutions Elementary” Tim Falla, Paul A Davies (Oxford University Press).
Вчитель: Гураль Ліліана Іванівна
Тема уроку: Wild animals
Навчальна мета: Закріплення тематичного мовного і граматичного матеріалу в нестандартних комунікативних ситуаціях. Удосконалення вміння діалогічного та монологічного висловлювання в аспекті логічного викладання думок, повторення правил вживання вищого і найвищого ступенів порівняння прикметників.
Розвиваюча мета: Розвивати навички інформативного читання та усного мовлення, аудіювання і письма.
Освітня мета: Розширити знання учнів про тварин.
Виховна мета:Виховувати любов до природи, бажання допомагати тваринам і птахам.
Навчальні посібники: Підручник “Solutions Elementary”(Tim Falla Paul A Davies), мультимедійна дошка, аудіо- та відеоматеріали за тематикою уроку, роздатковий матеріал з граматичним та лексичним завданням, граматична таблиця «Adjectives», малюнки із зображенням тварин, вислови про природу.
План уроку
I. Організація початку уроку і постановка завдань.
II. Фонетична зарядка.
III. Активізація лексичного матеріалу.
IV. Рольова гра “ What animal I am ?.”
V. Закріплення лексичного матеріалу у віршованій формі і перегляд фільму.
VI. Розвиток навичок інформативного читання та усного мовлення на основі текстів “The most dangerous animals in the world” і “Crocodiles.”
VII. Розвиток навичок аудіювання та письма. Закріплення граматичного матеріалу.(Adjectives. Comparative and superlative adjectives.)
VIII. Підсумок уроку.
I. Хід уроку: Good morning dear friends! I am glad to see you today. How are you? Are you fine today? We are going to continue our talk about animals and beautiful life of wild nature. Look at these pictures. What can you see there? What animals can you see? Let’s start our lesson with the game. But before playing the game we should do phonetic and vocabulary exercises.
II. Phonetic exercise.
( Фонетична зарядка. Учні працюють над корекцією звуків у словах , повторюючи їх за вчителем.)
Look at the table, listen and repeat.
ei save, endangered, nature, cage.
ai rhino, kind, wild, fight.
з: world, birds, word, burn.
dz project, join, cage, enjoible
III. Vocabulary exercise.
(Повторення лексики вивченої на попередніх уроках і використання їх у рольовій грі.)
Let’s repeat and translate the words you can use to describe your animals in the role-play.
Paws, tail, whiskers, mane, sly, honey, wing, tusks, trunk, claws, spotted, striped, endangered species, protected species, tentacles, feather, beak, ocean, sea, sharp, teeth, mosquitoes, insect.
IV- V. The role-play and tasks 1-4.
1 .I’ve prepared for you the box of animals pictures. Find out the animal would you like to describe. Don’t show to your friends and we try to guess who you are. For simple recognizing try to imitate them. ( Діти вибирають малюнок, описують тваринку англійською мовою, імітуючи розповідь рухами. Учні класу намагаються відгадати яку тваринку учень представляє.)
2. I’ve prepared for you one more video task. Open your copybooks and write down the date. Look at the screen .There are some descriptions of animals. Read them and try to guess what animals are described and put all the names in your copy books.(Вчитель представляє на екрані речення, які описують тварин. Завдання учнів прочитати опис, відгадати тваринку і записати назву у зошит.)
3.Do you remember a little poem about the animals? Let’s recite it. (Учні декламують вірш про тварин.)
THE SHARK, THE TIGER AND THE CROCODILE
The crocodile has shiny teeth
that crunch, crunch, crunch.
He keeps them clean and beautiful
And absolutely suitable
For eating up a crocodile’s lunch, lunch, lunch.
The white shark’s teeth are sharpest in the sea, sea, sea.
He keeps them clean and beautiful
And absolutely suitable
For eating little fishes at tea, tea, tea.
The tiger has enormous teeth that bite, bite, bite.
He keeps them clean and beautiful
And absolutely suitable
For eating up his supper at night, night, night.
4.Let’s relax a little. Look at the screen again. I’ve a short but very nice film about tigers who are in danger. (Діти переглядають фільм про тигрів, які є на грані винищення і дають відповідь на запитання вчителя.)
Who is responsible for endangered species? Why we are responsible for them? (Відповіді учнів).
-people kill animals for their fur.
-people pollute the water in rivers, saes, oceans.
-people cut down the woods.
-people hunt rare species of animals.
I see you sympathize with animals very much and you realy like them. I’m proud of you because animals are our little friends
and we must take care of them all the time.
VI. Reading and speaking. The first and the second groups will open the book on p.52., Ex.1. Read the text, translate it, make up questions to each other and do all after reading tasks.
The third group will read the text, translate it, complete it with the words in the box and answer the questions after the text.
( Учні поділені на 3 групи і виконують завдання диференційовано. Перша група працює з текстом у підручнику і виконує після текстові завдання. Друга група працює в парах , утворюючи запитання до текстів. Третя група читає текст, вставляючи пропущені слова і дає відповідь на запитання до тексту.)
VII. Listening, reading and writing.
At the previous lessons we began to learn new grammar rules «Adjectives. Comparative and superlative adjectives».
How do we make comparative and superlative forms of short and long adjectives?
Short adjectives –we use form with –er- and-( the) –est-endings.
Long adjectives –we use the words- more and -(the) most.
What are the irregular adjectives?
-They are: -good- better- the best.
-bad- worse – the worst.
-far- further- the furthest.
(Діти повторюють правила написання прикметників у вищому і найвищому ступенях порівняння прикметників, користуючись граматичною таблицею)
I have some exercises for each group. They are different. Let’s read your individual tasks and start doing them very attentively. Before doing these exercises write your name and surname on the top of your paper.
-Task for group №1 is on CD. Listen to the text and write the full sentences with the superlatives form of adjectives.
(Перша група прослуховує завдання на диску і записує повні речення, використовуючи найвищий ступінь порівняння прикметників)
Complete the quiz questions. Use the superlative form of the adjectives.
a Reykjavik (Iceland) b Ottawa (Canada)
с Oslo (Norway)
a the Indian Ocean b the Atlantic Ocean с the Pacific Ocean
a dogs b dolphins с chimpanzees
a the Nile b the Amazon с the Yangtze
a cheetah b leopard с lion
6 What is __________ (large) animal in the world?
a African elephant b blue whale с giraffe
7 Which is __________ (big) continent?
a Africa b Asia с North America
-A group №2 and a group №3 do the exercises in their copybooks using the comparative forms of adjectives.
(Друга і третя група виконують завдання, вживаючи вищий ступінь порівняння прикметника.)
Write sentences using comparative and superlative forms of the adjectives.
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
Write the superlative and comparative forms of the adjectives.
-Individual task is done on the board.
(Індивідуальне завдання виконується учнем біля дошки)
-Lion is( dangerous) than monkey.
-Tiger is( big) than cheetah.
-Snail is (slow) than horse.
-Shark has( sharp) teeth.
VIII. Підсумок уроку.