Завдання розроблені враховуючі вивчений матеріал. Узагальнити знання учнів з теми, використовуючи індивідуальні завдання , визначити рівень засвоєння матеріалу теми для кожного учня.
Тема: «Тварин». Тематичне оцінювання.
Мета: узагальнити знання учнів з теми, використовуючи індивідуальні завдання , визначити рівень засвоєння матеріалу теми для кожного учня.
Обладнання: індивідуальні листки з варіантами тематичного оцінювання.
Хід уроку
Варіант І.
І рівень (1-3 балів)
1. Наука про живу природу:
а) екологія; б) біологія; в) гістологія; г) ботаніка.
2. Назвіть організми, що належать до царства Тварини:
а) гриби; б) крокодил; в) бактерії.
3. Наука, що вивчає тварин, називається:
а)зоологія; б) екологія; в) ботаніка; г) мікробіологія.
4..Яку позитивну роль відіграють тварини у житті людини?
IIрівень (4-6 балів)
1. Укажіть типи тканин, які формують організми багатоклітинних тварин:
а) покривна; б) м'язова; в) епітеліальна; г) нервова; д) сполучна.
б) англійською; в) латинською.
а) скоротлива вакуоля; б) травна вакуоля; в) псевдоподії; г) вакуоля з травним соком; д) хлоропласти.
4.Назвіть основні типи тканин у тварин.
IIIрівень (7-9 балів)
1. Де у тваринної клітини закодовані всі ознаки організму?
а) у цитоплазмі; б) у пластидах; в) у вакуолях; г) в ядрі.
4 Які типи розмноження розрізняють у тварин? Наведіть приклади.
IVрівень (10-12 балів)
1. Клітинну будову мають:а) рослини; б) віруси; в) всі живі організми;г) тварини.
2.Які функції виконує ендокринна система? Які органи до неї належать?
Чому вона так називається?
3. У яких галузях своєї діяльності люди не можуть обходитися без зоології?
4. Назвіть ознаки подібності та відмінності представників царств Тварини та Рослини.
Варіант 2
І рівень (1 -3 балів)
1. Виберіть правильну відповідь з числа запропонованих.
Основними процесами життєдіяльності тварин є:
а) подразливість; б) рух; в) живлення; г) турбота про потомство
ґ) дихання; д) виділення; є) розмноження; є) ріст і розвиток; ж) маскування.
2. Закінчіть речення.
Середовищами існування тварин є: ... .
3. З поданого переліку термінів виберіть основні систематичні категорії царства Тварини:
а) царство; б) відділ; в) тип; г) клас; г) порядок; д) родина; є) рад є) рід; ж) вид.
4. Прочитайте речення і викресліть зайве.
До дихальної системи тварин належать: трахеї, серце, головний спинний мозок, бронхи, легені, нирки, легеневі пухирці.
5. Наведіть три приклади:
- способів дихання тварин ....
IIрівень (4- 6 балів)
1.Для тварин характерні органи:
а) квітка; б) серце; в) печінка; г) стебло.
2. Тваринам властиві тканини:
а) ситоподібні трубочки; б) механічна тканина; в) сполучна тканина;
г) корок; д) м’язова тканина; е) епітеліальна тканина; є) нервова тканина.
3. Порівняйте будову клітини рослин та тварин.
ІІІ рівень (7 – 9 балів)
1. З поданого переліку органів виберіть ті , які утворюють травнуІ систему:
а) рот; б) трахеї; в) глотка; г) стравохід; ґ) шлунок; д) яйцеклітина; кишечник, є) нирки; ж) слинні залози; з) вени; и) печінка; і) підкова залоза.
2. Прочитайте речення і викресліть зайве.
Тваринну клітину утворюють: клітинна оболонка, ядро, нервові закінчення, ядерце, цитоплазма, апарат Гольджі, кров, ендоплазматична сітка, мітохондрії, рибосоми, лізосоми, центріолі, мікротрубочки.
IVрівень (10-12 балів)
1. Організми які займають проміжне положення між живою і неживою природою:
а) рослин; б) бактерії; в) віруси; г) гриби.
2. Дихальна система тварин може бути представлена зябрами, легенями, трахеями і деякими іншими органами. Як ви вважаєте, з чим пов’язана така різноманітність?
3. Назвіть ознаки подібності та відмінності представників царства