Плацентарні ссавці. Ряди: хижі, ластоногі, китоподібні, парнокопитні та непарнокопитні
Мета: розширити уявлення учнів про різноманітність класу Ссавці; ознайомити з особливостями організації та процесів життєдіяльності рядів: хижі, ластоногі, китоподібні, парнокопитні та непарнокопитні;
виховувати гуманне ставлення до представників тваринного світу; закріплювати навики роботи в групах.
Очікуванні результати: учні називають представників різних рядів класу Ссавці; характеризують особливості їх будови та поведінки
Обладнання: мультимедійне обладнання, презентація про представників рядів: хижі, ластоногі,китоподібні, парно та непарнокопитні, підручники.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
А Сумчасті 1. Їжак звичайний 6. Кровосос
Б Комахоїдні 2. Єхидна 7. Бобер європейський
В Рукокрилі 3. Вечірниця велетенська 8. Кріт звичайний Г Гризуни 4. Білка звичайна 9. Кенгуру рудий Д Першозвірі 5. Коала 10. Качкодзьоб
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вони забивають свою жертву прицільним ударом копита і з’їдають її.
(Хто це за тварини, до яких рядів вони належать ми з вами дізнаємося завітавши в наш зоопарк, тобто ми будемо знайомитися з представниками ряду: хижі, ластоногі, китоподібні, парно та непарнокопитні)
( Були створені домашні групи і ви отримали випереджальне завдання: за підручником і додатковими джерелами дати характеристику ссавцям , ряду: хижі, ластоногі і т.д.)
Перша – хижі
Друга – ластоногі, китоподібні
Третя – копитні
Зараз ми зробимо екскурсію в наш зоопарк.
(Вчитель дає коротку характеристику рядам, а учні розповідають про представників ).
Елв (лев) девімьд (ведмідь)
Раполед (леопард) латошак (кашалот)
Исиляц (лисиця) тасокак (косатка)
Жмор (морж) бурз (зубр)
Безар (зебра) ньлое (олень)
Кросворд «Ссавці»
п |
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
л |
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
ц |
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
е |
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
н |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
т |
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
а |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
|
р |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
н |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
і |
|
||||||||||||||||||||||||||||
(учні один одному висловлюють побажання.)
Використана література: