План-конспект
уроку з фізичної культури
для учнів 8-Б класу
вчитель фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Гнатюк О.А.
Тема. Волейбол
Мета уроку:
Поглибити знання з історії виникнення й розвитку волейболу.
Повторити правила гри волейболу. Закріпити отримані дітьми навички й
уміння з техніки виконання стійки гравця, переміщення гравців.
Розвивати в учнів загальної витривалості. Оновити рухової пам’яті
шляхом повторення отриманих навичок і умінь, створення умов для
самостійного розвитку кондиційних якостей.
Завдання уроку:
Очікувані результати:
Учні повинні знати: |
Учні повинні засвоїти: |
Елементи гри у волейбол та історію виникнення сучасного волейболу. |
Виконувати передачі зверху, знизу двома руками. |
Інвентар для практичної частини уроку:
Інвентар для теоретичної частини уроку:
Колаж «Летючий м’ячі», схематичні малюнки.
Методи навчання:
Тип уроку: комбінований.
Місце проведення: спортивний зал школи.
Хід уроку
Зміст |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки
|
Підготовча частина уроку |
10-15 хв. |
|
1. Шикування в одну шеренгу, привітання.
|
1 хв. |
Перевірити наявність форми, самопочуття учнів. |
2.Вимірювання ЧСС.
|
До 30с |
|
3. Стройові вправи. Теоретичний матеріал.
|
1 хв. |
Стежити за чітким виконанням команд. |
4. Спортивна ходьба з переходом на біг.
|
До 30 с |
Утримувати правильну поставу, дихати вільно. |
5. Різновиди бігу (звичайний, приставним кроком).
|
1 хв. |
Контроль за правильним виконанням. |
6.Спортивна ходьба з переходом на звичайну, вправи на відновлення дихання.
|
1-2 хв. |
Утримувати правильну поставу. Темп повільний. |
7.Візновиди бігу: - з високим підніманням стегна; - з захлестом гомілки назад; - приставним кроком; - рівномірний біг.
|
2-4 хв. |
Вправи виконувати до розігріву. |
8.Спеціальні підвідні вправи: - стрибки на двох ногах через резинку; - стрибки на одній нозі через резинку.
|
1-2 хв. |
Темп помірний. |
9.Вимірювання ЧСС.
|
До 30 с. |
Контроль за самопочуттям учнів. |
10.Загальнорозвивальнівправи на м’язи рук і пальців.
|
2-3 хв. |
Правильне виконання. |
ІІ. Основна частина уроку.
|
|
|
1.Передача м’яча обома руками зверху над собою. |
4-5 хв. |
Стежити за стійкою гравця. Висота передачі оптимальна для кожного учня.
|
2.Примой м’яча обома руками зверху в трійках (15 прийомів). |
До 2 хв. |
Прийом м’яча здійснюється над головою на зігнуті в ліктях руки, подушечками пальців.
|
3.Прийом м’яча обома руками в трійках на швидкість виконання. |
До 2 хв. |
Руки тримати прямими, ноги напівзігнуті. Учень перебуває у постійному русі.
|
4.Прийом м’яча у будь-який спосіб. |
До 2 хв. |
Перша пара, яка виконує піднімає руки.
|
5.Шикування в шеренгу.
|
До 30 с |
Відмітити найкращих учнів.
|
6.Навчальна гра у волейбол. Учні діляться на 3 команди
|
7-8 хв. |
Звернути увагу на групові взаємодії. |
ІІІ. Заключна частина уроку
|
3-4 хв. |
|
1.Шикування в шеренгу. Повільна ходьба.
|
|
Відновлюємо дихання. |
2. Підбиття підсумків. Оцінювання учнів. |
|
Рефлексія:
|
3. Домашнє завдання. |
|
Виконання вправ на встановлення правильної постави.
|