Конспект уроку з футболу для 9-го класу (5-й рік вивчення). Доступність підібраних вправ дає можливість застосовувути їх як для юнаків так і для дівчат з не високим рівнем технічної підготовленості для даної вікової групи.
ПЛАН-КОНСПЕКТ уроку № 2 з футболу для 9-го класу.
Модуль (тема): Футбол
Мета: Вдосконалення технічних прийомів і навичок гри у футбол.
Завдання:
Навчальні:
Розвиваючі:
Виховні:
Тип та форма уроку: комбінований комплексний урок (повторення та вдосконалення вивченого матеріалу, розвиток фізичних якостей)
Інвентар: футбольний майданчик, м’ячі, фішки, секундомір, свисток.
Місце проведення: спортивна зала.
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА (17-18 хв.) |
||
1. Організаційний момент. Шикування.
|
2 хв.
|
Перевірити готовність учнів до уроку. Повідомлення завдань уроку, правила техніки безпеки під час занять футболом. |
2. Стройові вправи на місці |
30 сек. |
Досягти чіткості виконання. |
3. Різновиди ходьби та бігу: – Ходьба:
– Біг
|
3,5-4,5 хв. 1-1,5 хв.
2,5-3 хв.
|
В колону один за одним, дотримуючись дистанції.
Спину тримають рівною.
Стрибки виконувати за рахунок роботи стоп.
Дихання рівномірне (два кроки – вдих, два - видих). Дотримуватись дистанції.
Поступовий перехід на ходьбу, відновити дихання. |
4. Перешикування з колони по одному в колону по двоє |
30 сек. |
Учні стають по парах, при потребі підібрати партнерів відповідного росту, маси, фізичних можливостей |
5. Комплекс загально розвиваючих вправ в парах |
7 хв. |
|
1 – 4 – пружні нахили вперед, прогинаючись. |
Руки не згинати, тиснути на плечі партнера.
|
|
1 – крок лівою, руки дугами назовні вгору, прогнутися. 2 – В.п. 3 – 4 - те саме кроком правою. |
Руки не згинати.
|
|
1 – нахил ліворуч. 2 – В.п. 3 – 4 - те саме праворуч. |
Ноги від підлоги не відривати, не нахилятися вперед.
|
|
1 – нахил прогинаючись з партнером на спині. 2 – В.п. 3 – 4 – те саме виконує партнер. |
Руки не відпускати та не згинати.
|
|
1 – присісти на правій нозі (лівій), інша – в сторону пряма. 2 – В.п. 3 – 4 – те саме на іншій нозі. |
Руки не відпускати, не нахилятися.
|
|
1 – 4 – перенос ваги тіла з однієї ноги на іншу. |
Спину тримати рівно, руки не відпускати, ноги вирівнювати повністю, п’ятки від підлоги не відривати. |
|
1 – присід. 2 – В.п. |
Спину тримати рівно, п’ятки на підлозі, злегка тиснути на спину партнера. |
|
1 – нахил назад, потягнути партнера на себе. 2 – В.п. 3 – 4 те саме виконує партнер. |
|
Максимально нахилитись, ноги не згинати. |
1 – опускання в положення лежачі. 2 – В.п. |
Вправа для м’язів черевного пресу. |
|
1 – 4 – кругові оберти стегном |
Корпус тримати вертикально. Повернутись іншим плечем. |
|
|
За свистком учні намагаються зіштовхнути один одного з місця, (те саме іншим боком та спиною). |
|
6.1Спеціальні вправи в парах для вдосконалення техніки володіння м’ячем. |
3-4 хв. |
Учні виконують завдання в парах позмінним методом. |
|
1хв |
Дистанція 2-3 м. Учні виконують вправу з просуванням вперед гравця, який виконує передачу. Звернути увагу на техніку виконання. |
|
1хв |
|
|
1хв |
|
|
1хв |
|
ОСНОВНА ЧАСТИНА (24-25 хв. ) |
||
1.1 Повторення техніки виконання передачі м’яча у русі. |
6-7 хв. |
Учні виконують завдання в четвірках. |
ХХ ХХ
|
2-3 хв. |
Учні знаходяться в протилежних колонах по два чоловіки (в одній колоні м’яч). Перший учень виконує ведення до середини, потім передачу в протилежну колону і переміщуються в її кінець. Учень, що отримав м’яч виконує те саме. |
ХХ
ХХ
|
3-4 хв. |
В.П. – те саме. Перший учень виконує ведення до відмітки (одночасно із зустрічної до відмітки вибігає учень) |
2. Вдосконалювати навички звільнення від опіки, вибору позиції та боротьби за м’яч. |
9-10 хв. |
|
|
4хв |
Гравці розподіляються на дві команди, шикуються в дві колони та розраховуються за порядком номерів. Вчитель з м’ячем стає між командами, і називаючи будь який номер кидає м’яч в поле. Учні з названим номером пробігають «зигзагом» між фішками та прискорюються за м’ячем. Хто з учнів першим торкається м’яча тій команді зараховується очко. По закінченню гри учні команди, що набрала меншу кількість очок виконують по 10 віджимань, а команда-переможець – по 10 вистрибувань. |
|
5хв |
Хлопці грають окремо від дівчат. Гравці розподіляються на дві команди та займають визначений майданчик. Учні намагаються виконувати передачі не втрачаючи м’яча, використовуючи будь-які дозволені прийоми пересування та боротьби за м’яч, але грають руками, передачу виконують ногою з руки, з м’ячем не дозволено робити більше трьох кроків. Якщо команда виконує п’ять передач поспіль – отримує одне очко, передає м’яч супернику і гра продовжується. По закінченню гри учні команди, що набрала меншу кількість очок виконують по 10 віджимань, а команда-переможець – по 10 вистрибувань. |
3.Закріпити техніку виконання ударів у ворота по м’ячу, що котиться. |
8 хв. |
|
х х
х х |
4хв. |
Учні розподіляються на дві підгрупи, стають в колони вздовж бічних ліній близько середньої лінії (в колоні 2-3 м’ячі). Одночасно, по одному учню з кожної колони виконують обведення фішок та удар по воротах з флангу з 10-12 метрів. Після чого підбирають м’яч і стають в іншу колону. Таким чином працюють по колу. Наступний учень починає, коли попередній виконав удар. |
Х3
Х2 Х1 Х2 Х1 |
4хв. |
Учні розподіляються на дві підгрупи, стають в колони вздовж бічних ліній близько лінії воріт (у учнів однієї з колон м’ячі). В центральному колі більш підготовлений учень або вчитель. Перший учень (Х1)однієї колони виконує передачу в центр (Х3) і переміщується вперед по флангу, а другої (Х2) – одночасно вибігає вперед і отримує передачу від гравця Х3, далі виконує передачу на випередження першому учню Х1, який і замикає комбінацію ударом по воротах. Передачі намагатись виконувати в один дотик. Після удару починає комбінацію наступна пара. По поверненню учні в колонах міняються місцями. |
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА (3 хв.) |
||
1. Біг, ходьба. 2. Шикування.
|
1хв. 2хв. |
Відновлення дихання. Перевірити фізичний стан учнів,ЧСС. Підвести підсумки уроку. |
Умовні позначки:
ХХХХ учні (гравці)
переміщення гравця
передача м’яча
ведення м’яча ( обведення фішок)
удар по воротах
ворота