Конспект уроку з хореографії на тему "Класичний ексерсис біля станка"

Про матеріал
Вправи екзерсису — основа будь-якої хореографічної підготовки. Вони розвивають фізичні якості, необхідні для професійного виконання рухів практично будь-якої танцювальної техніки: виворітність, еластичність і силу силу м'язів ніг і спини, правильну постановку корпусу, рук і голови, стійкість, координацію рухів.
Перегляд файлу

Конспект з хореографії на тему:

«Класичний екзерсис біля станка»

Relevé

Relevé - (релєве) - піднімання на півпальці розвиває силу ніг і є підготовкою до виконання вправ на півпальцях. Виконується у всіх позиціях ніг. Вага корпуса рівномірно розподіляється на обидві ноги.

 Demi plie

Plie (пліє) у класичному танці — це присідання, а demi plie (демі-пліє) — напівприсідання.

Grand plie

Grand plie ( гранд пліє) - повне присідання розвиває силу та еластичність ніг.

Battement tendu

Battement tendu - (батман тандю) - «витягнутий» ковзний рух стопою по підлозі в положення «на носок» (виконується вперед, в сторону і назад) з поверненням ковзним рухом у вихідне положення. Ця вправа розвиває рухливість гомілко-ступного суглоба, зміцнює ступні і коліна.

Battement tendu jeté

Battement tendu jeté - (батман тандю жете) - «кидок» 25°, 45° (вперед, всторону і назад) виконується за принципом battement tendu. Цей рух розвиває силу й легкість ніг, рухливість тазостегнового суглоба.

Rond dejamb parterre en dehors, en dedans

Rond dejamb parterre - (ронд де жамб пар тер) - коловий рух, який описує працююча нога по підлозі назовні (en dehors) і всередину (en dedans). Він сприяє розвитку виворітності, рухливості в гомілковостопному суглобі, виробляє підйом.

en dehors (ан деор) - працююча нога, витягнута вперед, описує носком^по підлозі пів­коло, рухаючись через другу позицію назад (тобто ковзаючи носком назовні в напрямку опорної ноги).

en dedans (ан дедан) - працююча нога, витягнута назад, описує носком по підлозі пів­коло, рухаючись через другу позицію вперед (тобто ковзаючи носком всередину в напрямку опорної ноги).

Battement frappe

Battement frappe - (батман фрапе) - «удар» швидкий удар стопою по гомілковостопному суглобу опорної ноги та швидке розгинання у колінному суглобі (25°, 45°) в положення «на носок» або в повітрі. Цей ударний рух розвиває силу ніг, спритність та рухливість коліна.

Battement fondu

Battement fondu - (батман фондю) - «м`який», «танучий», одночасне згибання та розгибання ніг у колінному та тазостегновому суглобах. Цей рух розвиває еластичність і силу ніг, надає рухам плавності та м'якості.

 

 Battement relevelent

Relevelent - (релевелянт) - «повільне піднімання» повільно на рахунок 1-4 1-8 піднімання ноги вперед, в сторону і назад на 90° і вище. Рух розвиває силу і спритність ніг у танцювальному кроці.

 

Rond de jamb en l'air

Rond de jamb en l'air - (ронд де жамб ан лір) - це коловий рух ногою у повітрі, який виховує рухливість ноги від коліна до пальців. Виконується en dehors (ан деор) та en dedans (ан дедан) 

 

 

Grand battement jeté

Grand battement - (гранд батман) - «великий кидок» на 90° і вище через положення ноги «на носок» виконується за принципом battement tendu.  . Розвиває силу, еластичність ніг у танцювальному кроці.

 

Battement développe

Développe - (девелопе) - «розкриття», «розгорнутий», працююча нога ковзним рухом до положення зігнутої (носок у коліна опорної ноги) і розгибання її у напрямках вперед, в сторону і назад на 90° і вище. Рух розвиває силу ніг та виворітність тазостегнового суглоба, необхідного для танцювального кроку та основних поз класичного танцю.

 

Adajio

Adajio - (адажио) – повільно і плавно. Включає у себе гранд пліе, девелопе, релевелянт, усі види рівноваг, великі пози, піруети, оберти. Зв'язка на 32, 64 рахунки.

Epaulment

Epaulment (эпольман) - положення танцівника, повернутого в ¾. Існує epaulement croise (епольман круазе) - закритий і epaulement efface (епольман ефасе) - відкритий. У класичному танці всі основні пози виконуються не в положенні корпуса ан фас, а в положенні епольман - це положення корпуса по діагоналі до глядача і визна­чається поняттям круазе і еффасе.

Portdebras

Portdebras - (пор де бра) -«перегинання тулуба» вправи для рук з наклоном вперед, назад і в сторону. Може виконуватися з розтяжкою.

 

 

docx
Додано
20 квітня 2020
Переглядів
646
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку