Тема: Доповнення зображень підписами чи коментарями у вигляді кількох слів.
Мета:
Навчальні – формувати вміння додавати підписи і коментарі до зображень;
Розвивальні – розвивати логічне мислення при розгадуванні ребусів, продовжити розвивати вміння працювати з клавіатурою.
Виховні – виховувати взаємоповагу у спільній діяльності.
Обладнання: інтерактивна дошка, презентація до уроку, комп’ютери, ребуси, роздатковий матеріал для роботи за комп’ютером, фізкультхвилинка.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Хід уроку
Ось прийшли ми знову в клас,
Де чека комп’ютер нас.
Нумо, сіли всі рівненько
І працюємо дружненько.
-З якою програмою ми працювали на попередніх уроках? (Графічний редактор)
-Які ви знаєте графічні редактори? ( Paint, Tux Paint)
-Для чого призначений графічний редактор? (Створювати та змінювати графічні зображення)
-Як зберегти зображення в Paint? Відновіть алгоритм збереження зображення.
-Які інструменти потрібні для малювання?
-Який інструмент допоможе розфарбувати фігури?
3. Постановка цілей і завдань, загальна мотивація.
Розгадай ребуси.
(Автор)
(Малюнок)
(Підпис)
Учитель. - Діти, що об’єднує ці слова-відгадки? ( Ці слова будемо використовувати на уроці.)
4.Засвоєння нових знань.
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації.
5.Фізкультхвилинка.
Хто ж там, хто ж там вже стомився
І наліво похилився?
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.
Руки в боки, вгору, вниз,
Раз, два, три – не помились.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Вище руки підніми
І спокійно опусти.
Плесніть, діти, кілька раз.
За роботу – все гаразд!
6.Систематизація і узагальнення. Первинне закріплення навчального матеріалу.
Використовується роздатковий матеріал для роботи в парах.
(Діти отримують картки із завданням пронумерувати порядок дій при створенні підпису до зображення.)
Картка
7.Використання нових знань. Формування практичних навичок.
(Робота за комп’ютером)
Метод «Мікрофон», «Незакінчене речення»
-Він цікавиться, які малюнки ви створили на попередньому уроці?
Учні по черзі передають мікрофон і висловлюють свої думки «На попередньому уроці я намалював …»
Діти працюють зі своїми зображеннями.
8.Релаксація.
Вправи для профілактики короткозорості.
Вихідне положення – сісти на стілець. Заплющити і розплющити очі, повторити 3 – 4 рази.
9.Рефлексія.
На уроці