Конспект уроку з інформатики в 2 класі "Ще про клавіатуру"

Про матеріал

Даний матеріал дає можливість учням продовжувати знайомитись із клавіатурою

Перегляд файлу

 Тема: Ще про клавіатуру

 Мета: закріпити знання пристроїв комп’ютера, їх призначення, вміння працювати з мишею та   

            клавіатурою;

            формувати навички роботи з клавіатурою, закріпити розташування та призначення  

            основних клавіш на клавіатурі ;

            розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи

            на  комп’ютері;

            виховувати відповідальність, самостійність, зацікавленість інформатикою.

 

Тип уроку: повторення вивченого матеріалу, формування вмінь і навичок

 

Обладнання: комп’ютери, мультимедійна дошка, підручник, презентація до уроку.

Програмне забезпечення. Клавіатурний тренажер Rapid Typing. Програма «Сходинки до інформатики» Кіт - риболов

Хід уроку

  1. Організація класу
  2. Повторення вивченого матеріалу
  1. Метод «Мозковий штурм»
  • Які бувають комп’ютери?
  • Назвіть пристрої введення інформації.
  1. Гра «Закінчи речення»
  • На клавіатурі розташовані … клавіші.
  • На клавішах угорі я бачу … цифри.
  • Нижче розмістились клавіші … з літерами.
  • На кожній клавіші по …  дві літери.
  • Щоб вводити слова українською мовою слід … встановити режим української мови.

 

  1. Розгадування кросворду

Завдання:

  1. Схожа на сіру тваринку з хвостиком.
  2. У комп’ютері його називають «системний…»
  3. Необхідна для введення інформації в комп’ютер.
  4.  Пристрій для відтворення звуку.
  5. Для довготривалого зберігання інформації використовують…
  6. Керує роботою всіх пристроїв комп'ютера.
  7. Схожий на телевізор.

                              1.

М

И

Ш

К

А

 

2.

 Б

Л

О

К

               3.

К

Л

А

В

І

А

Т

У

Р

А

К

О

Л

О

Н

К

И

                            5.

 Д

И

С

К

П

Р

О

Ц

Е

С

О

Р

 М

О

Н

І

Т

О

Р

 

 

 

  1.  

 

 

        6.

        7.

 

 

 

 

 

  1. Прочитай назви пристроїв комп’ютера:
  1. ШАМИ
  2. ТЕРПРИН
  3. НЕСКАР
  4. РНІТОМО
  5. ТЕМСИСНИЙ   КБЛО
  6. ВІТУАКЛАРА

 

  1. Гра «Склади слово»

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК

 

 

 

  1. Робота над реченням

                                                                 Мививчаємоклавіатуру.

 

  • Чи правильно записано речення? Чому? Що треба зробити, щоб виправити помилку?

(Після кожного слова в реченні ми повинні натискати клавішу "Пропуск") Наше речення набуде такого вигляду:

Ми вивчаємо клавіатуру

  1. Повторення основних клавіш.
  2. З’єднай зображення клавіш та їх призначення

 

                               -    Введеня однієї великої літери;

                                  -    Переміщення курсора;

                                  -   Введення команд;

                                  -   Відміна  виконання команди;

                                                                 -   Введення великих літер.

 

  1. Валеологічний супровід. Зарядка для очей

 

  1. Закріплення вивченого матеріалу
  1. Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером
  • Не можна розпочинати роботу за комп’ютером…  без дозволу вчителя  
  • Не приносити у кабінет інформатики...  зайві речі
  • Відстань від очей до монітору не менше ...  50 см
  • Не торкатися ... проводів, вилок, розеток
  • Спину тримати … рівно
  • Працювати руками … сухими та чистими

 

  1. Робота за комп’ютером
  • Пояснення вчителем.
  • Запустити програму «Сходинки до інформатики» (Кіт – риболов) на виконання.
  1. Підсумок уроку
  • Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
  • Які клавіші повторили на уроці?
  • Для чого використовується клавіша Shift?
  • Для чого використовується клавіша Caps Lock?
  • Що сподобалось на уроці? Що було важко виконувати на уроці?

 

 

  1. Домашнє завдання
  • Підручник «Сходинки до інформатики» с. 54 - 55, відповідати на питання;
  • Виконати завдання для кмітливих.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Горбачова Людмила
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
4 січня 2018
Переглядів
3511
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку