1 клас АВТОРСЬКА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА «ІНФОРМАТИКА ДЛЯ НАЙМОЛОДШИХ» (варіативна частина)

Про матеріал

Пояснювальна записка

Програма навчального курсу орієнтована на учнів перших класів і розрахована на однорічний курс навчання. Обсяг навчального часу – 34 години.

При вивченні курсу учні оволодівають основними навичками роботи з комп'ютером, знайомляться з його можливостями, розвивають логічне мислення, шляхом роботи з навчальними програмами одержують комп'ютерну підтримку знань та навичок, набутих на інших уроках, навчаються використовувати комп'ютер для складання текстів та малювання, розвивають свої творчі здібності.

Головною метою курсу є ознайомлення учнів з основними поняттями інформатики та формування навичок обробки інформації через сучасні комп'ютерні технології з метою їх широкого застосування для розв'язання навчальних задач.

При вивченні цього курсу передбачено декілька напрямків навчальної та розвиваючої діяльності учнів.

Перший напрямок – пізнавальний. У цьому напрямку учні повинні засвоїти відомості про призначення комп'ютера, про можливості його використання, про його складові частини, основні принципи його роботи.

Другий напрямок – прикладний. У цьому напрямку учні повинні здобути навички роботи з клавіатурою, мишею, пошуку та запуску потрібних програм, підготовки та редагування текстів у текстовому редакторі, створення малюнків у графічному редакторі тощо.

Третій напрямок — розвиваючий. Однією з найважливіших умов гуманізації освіти є формування логічної культури мислення учнів. Логічна культура не є природженою характеристикою особистості. Вона формується в процесі пізнання, самостійного творчого мислення, при засвоєнні методів і прийомів доказового міркування. Тому вивчення курсу основ логіки повинне випереджати вивчення будь-якої конкретної науки. На уроках учні розвивають свої творчі здібності та логічне мислення шляхом виконання різноманітних творчих завдань, як у процесі роботи з прикладними розвиваючими програмами (конструктори, кросворди, логічні ігри та інші), так i на теоретичній частині уроку.


Залишити відгук до розробки

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Красновська Іванна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
pdf
Пов’язані теми
Інформатика, 2 клас, Планування
Додано
9 січня
Переглядів
506
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку