Тема: Підсумковий урок
Мета: узагальнити вивчені теми із розділу «Моя сім’я. Добробут людини»; розвивати пам'ять, мислення, увагу, мовлення; виховувати любов до родини, заощадливість.
Обладнання: презентація, картки, щоденник вражень.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Мотивація навчальної діяльності
1. Поясніть прислів’я
Людина без сім’ї, що дерево без плодів.
Чого навчишся, того за плечима не носити.
![]()
2. Ребуси
Сім’я Родина
ІІІ Повідомлення теми уроку
- На сьогоднішньому уроці ми з вами повторимо усе, що вивчали раніше з цієї теми.
- Готові працювати?
IV Узагальнення знань учнів
1. Робота з підручником
- Розгорніть підручник на ст. 22
- Пригадаєте, що таке сім’я.
- На ст. 7 знайдіть відповідь на запитання : «Що таке родовід?».
- Розкажіть, як члени сім’ї можуть турбуватися однин про одного.
- Поясніть вислів: «Учитися- це не тільки твоє право, а й обов’язок».
- Яку сім’ю можна назвати дружньою?
- Ваш клас теж сім’я. Чи можете назвати ваш клас дружнім? А ще який ваш клас?
- Наведіть приклад першочергових потреб.
- Назвіть другорядні потреби.
- Назвіть матеріальні потреби.
- Назвіть нематеріальні потреби.
- Продовж речення: «Щоб досягнути успіху в житті, потрібно…»
- Скажіть мені, що таке гроші. Ст. 16
- Назвіть купюрю найбільшої вартості. А раніше, яка найбільша купюра була?
- Назвіть банкноту найменшої вартості.
- Що не можна купити за гроші?
2. Робота в групах «Міні-конкурс»
1. Скласти родовід Сашка
Учням роздаються конверти із підписаними фотокартками і потрібно скласти родовід Сашка)
2. Розподілити обов’язки у сім’ї
Учням потрібно записати обов’язки мами, тата та дітей.
3. Складіть список першочергових потреб, на які повинна витрачати гроші сім’я
Після виконання завдань конкурсу один учень і з групи презентує їх роботу.
3. Щоденник вражень
- Розгорніть ваш Щоденник вражень. Напишіть дату.
- Зобразіть у щоденнику те, що вам найбільше сподобалося під час вивчення цієї теми, перегляньте ще раз матеріал підручника на ст. 5-19.
V Підсумок уроку
- За допомогою цеглинок Лего продемонструйте свої враження від уроку, та від вивченої теми.