Клас: 6
Тема: Пропорції.
Мета уроку:
-освітня: працювати над засвоєнням учнями:
-навички розв’язування завдань;
-знаходження невідомих членів пропорції;
-виховна:сприяти вихованню та дисциплінованості учнів
-розвивальна: розвивати в учнів математичну мову, логічне мислення обчислювальні навики.
-корекційна: ровиток розмовної мови, робота над контрольним звуком, розвиток слухового сприйняття
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок
Хід уроку
Привітання з дітьми, перевірка відсутніх учнів та перевірка домашнього завдання.
Знання пропорції та її властивостей допоможе вам в майбутньому в розв´язувати задачі з хімії, фізики, тощо.
Фронтальне опитування:
В заданих пропорціях знайдіть число : ; ; ;
3. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети й завдань уроку
Пропорція – це рівність двох відношень. Наприклад, відношення чисел а і b дорівнює відношенню чисел c і d. При цьому числа а і d називаються крайніми членами пропорції, а числа b і c – середніми її членами. a : b = c : d
Якщо значення першого відношення у пропорції дорівнює другому відношенню, то пропорція правильна.
Основна властивість пропорції: якщо пропорція правильна, то добуток її крайніх членів дорівнює добутку середніх.
Правильним буде й обернене твердження:
Якщо добуток крайніх членів пропорції дорівнює добутку її середніх членів, то пропорція правильна (істинна).
Фізкультхвилинка
-Хлопніть в долоні (2 рази), якщо число ділиться на 2
Кожен учень розв’язує всі приклади.
Знайти невідомий член пропорції:
1,2 : 0,3 = Х : 4
Х : 0,3 = 16 : 4
1,2 : 0,3 = 16 : Х
1,2 : Х = 16 : 4
Розв’яжіть рівняння.
До дошки запрошуються 3 учні і кожен розв’язує по одному рівнянню. На місцях записують всі рівняння:
х : 28 = 3 :12 30 : у = 5 : 8 24 : 8 = х : 3
5. Підведення підсумків.
6 . Завдання додому
№582,594