У цікавій ігровій формі діти вивчають новий матеріал. За допомогою гри "Фішбоун" учні закріплюють вивчений матеріал. Завдання для гри разорівневі. Діти працюють в групах, самостійно вибирають захисників своєї проблеми. Інтеграція уроків математики та трудового навчання - діти виконують аплікацію гри "Фішбоун".
Тема. Додавання й віднімання виду: 10 + 4, 14 – 4, 14 – 10. Задачі на знаходження остачі.
Мета. Формувати в учнів навички розв’язування прикладів виду 10 + 4, 14 – 4, 14 – 10, продовжити роботу над розвитком вміння розв’язувати задачі на знаходження остачі; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес і бажання вивчати математику.
Обладнання. Картки з прикладами, малюнок сніжинок, таблиця задачі, заготовки до гри «Фішбоун», мінусовка «Вийди, вийди, сонечко».
Хід уроку.
І. Організація класу
Ось і дзвоник продзвенів,
Стали всі рівненько.
Всі розмови в кулачок
Й покладем в кишеньку.
Девіз уроку.
Вправно рахуємо,
Швидко міркуємо,
Пишемо охайно всі,
Бо знання потрібні всім.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
1 група
2 група
3 група
4 група
3, 13, 18, 20, 16, 10, 9, 3, 6, 2.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
І нові приклади нам готує.
10 + 4 = 14
14 – 10 = 4
14 – 4 = 10
1 дес. 4 од.
І в приклади перетворилися.
То і ми часу не гаємо
І Весні допомагаємо.
10 + 6 = 18 – 8 =
10 + 3 = 19 – 10 =
17 – 7 = 15 – 10 =
Й сонечком теплим Весну зігріти.
То ж усім нам треба встати
І закличку проспівати
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко,
На весняні квіточки,
На маленькі діточки.
Там вони граються,
Тебе дожидаються.
V. Закріплення вивченого матеріалу
Та Зимі не йметься.
Шле вона задачу в клас
Про бурульки на дахах.
Висіло – 15
Розтануло – 5
Залишилося - ?
Щоб лід розтопити і Зиму перемогти,
Весна пропонує гру провести.
Проблема: Знайти відповідні числа.
Об’єкти: 1 дес. 2 од., 1 дес. 4 од., 2 дес., 1 дес. 9 од..
Числа: 12, 14, 20, 19, 2.
Висновок: Двоцифрові числа складаються з десятків і одиниць. Двоцифрові числа складаються з одиниць.
Проблема: Розкласти числа на десятки і одиниці.
Об’єкти: 14, 20, 15, 12
Ознаки: 10 + 4, 10 + 10, 10 + 5, 10 + 2, 10 + 3.
Висновок: Двоцифрові числа – це десятки і одиниці. Двоцифрові числа – це тільки одиниці.
Проблема: Дібрати арифметичний знак.
Об’єкти: Сума, різниця, збільшити, зменшити.
Знаки: +, -, =,+,-.
Висновок: Приклади читаються по-різному. Приклади читаються однаково.
Проблема: Скласти і розв’язати задачу.
Об’єкти: Умова, питання, розв’язання, відповідь.
Ознаки:
Висновок: Це задача на додавання. Це задача на віднімання.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
1