Цей урок дає можливість закріплювати навички табличного додавання і віднімання,уміння розв'язувати задачі, практично користуватися одиницею вимірювання об'єму рідини – літром; розвивати логічне мислення,обчислювальні навички, кмітливість; виховувати бажання вчитися.
МАТЕМАТИКА
Тема. Літр. Задачі на знаходження невідомого доданка, на різницеве порівняння чисел.
Мета: закріплювати навички табличного додавання і віднімання,уміння розв’язувати задачі, практично користуватися одиницею вимірювання об’єму рідини – літром; розвивати логічне мислення,обчислювальні навички, кмітливість; виховувати бажання вчитися.
Обладнання: банки на 1,2,3 л, таблиця,ілюстрації,плакат « Лісова школа», малюнки тваринок.
Перебіг уроку
I. Організація класу
Дзвоник весело лунає.
До уроку закликає.
За парти тихенько сідаємо,
математику вивчаємо.
II .Повідомлення теми уроку
- Як ви вважаєте,що ми будемо робити на уроці?
Я запрошую всіх вас
На урок в лісовий клас.
Приклади обчислити,
задачі роз’язати,
нові знання здобути,
розумниками стати!
III. Актуалізація опорних знань
1. Каліграфічна хвилинка
Це завдання від Сови.
Його слід вірно виконати.
- Яке сьогодні число?
- Які цифри знадобилися для його запису?
- Що ви можете розповісти про число 2? 6?
- Назвіть сусідів числа 2; числа 6.
- Як утворити число 2? Число 6?
- Пропишіть ці цифри: 2 2 6 6 22 66 26 62
2. Усний рахунок
а) Розв’язання віршової задачі.
Допоможіть звірятам
задачу розв’язати.
Вінні Пух пішов на річку,
упіймав там шість плотвичок.
Дві він П’яточку віддав,
інші у відро поклав.
Ось питання дітворі:
Скільки рибок у відрі? ( 6 – 2 = 4)
б) Гра « Веселі ланцюжки»
Попрацюємо колективно:
і уважно,і активно!
Та покажемо звірятам,
як ми вмієм рахувати.
7 8 10 6
+3 -2 -6 +3
- 4 -4 + 5 -5
6 2 9 4
- Розташуйте числа в порядку зростання.
- Яке число зайве? Чому?
- А тепер прочитайте слово
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
А Л П І Е Т О Н Р В
IV. Опрацювання нового матеріалу
1. Практичне ознайомлення
- А ви знаєте,що означає це слово?
- Де ми з цим словом можемо зустрітися?
- Літр – це одиниця об’єму рідини. ( Демонструю предмети місткістю 1 літр.)
Дала козичка молока
білкам та зайчатам.
Яке відро у них в руках?
Чим можна виміряти?
2. Робота з підручником. ( с.72)
Завдання 1
- Розгляньте малюнки. Усі ці предмети містять 1 літр.
- Що крім води вимірюють літрами?
- 1 літр скорочено записують 1 л
Завдання 2
Перед вами різний посуд,
поруч кенгурятко босе.
Не придумає, хоч плач,
кенгуру таких задач!
- Розгляньте малюнки та складіть задачі.
- Якого виду перша задача? Чому?
- А друга задача?
- Поясніть їх розв’язання.
ФІЗХВИЛИНКА
Завдання 3
Самостійно попрацюємо:
поміркуєм, порахуєм.
- Складіть приклади.
- Що знаходили, розв’язуючи приклади?
- Які математичні дії використовували?
- Як називаються числа при додаванні? При відніманні?
- Складіть приклади на дві дії.
3. Робота в зошиті на друкованій основі ( с.62)
а) Складання та розв’язування задач за малюнком. (завд.2)
б) Творча робота над задачею. (завд.3)
в) Гра « Знайди помилку» (завд.6)
Вовчисько в школу не ходив
та уроки він не вчив.
І тому, малята,
не вмів вовчисько рахувати.
Ви йому допоможіть,
помилки усі знайдіть .
ФІЗХВИЛИНКА
г) Завдання з логічним навантаженням. (завд.4)
Ця задачка особлива:
подарунок для кмітливих!
г) Гра « Знайди невідомий компонент»
4. Геометричний матеріал.
До нас тваринки прийшли
Та завдання принесли.
Хочуть ці звірятка
Загадати вам загадки.
• Ось загадка непроста:
не маю жодного кута.
Фігура я геометрична,
Не круг,а дуже симпатична. (Овал)
• Чотири маю сторони,
усі однакові вони.
Всі четверо кутів – прямі,
ім’я моє назвіть самі. (Квадрат)
• Немов натягнута струна,
така рівнесенька вона.
Початку і кінця нема.
Що це за лінія? (Пряма)
• У нього всього є по три:
три сторони і три кути,
вершин у нього також три,
як не крути,як не верти! (Трикутник)
• Не маю жодного кута.
На сонце дуже схожий я.
Скоріш назвіть моє ім’я!(Круг)
5. Робота в групах.
Кожна група отримує геометричні фігури , які зустрічалися в загадках. Завдання кожної групи створити цікаву істоту з цих фігур,придумати їй ім’я.
V. Підсумок уроку
Зробимо останній крок:
Підсумуємо урок.
- Що ми вчилися робити на уроці?
- Про що ви дізналися на уроці?
- Що вимірюють літрами?