Тема. Додавання і віднімання чисел у межах 1000. Типові задачі.
Мета: узагальнити різні способи додавання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв'язувати задачі на зведення до одиниці; повторити обчислення значень виразів зі змінними; розвивати мислення; виховувати уважність.
Навчально-методичне забезпечення: мікрофон, картки для роботи в парі, цеглинки LEGO, кубик Блума.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Перевірка готовності до уроку.
Гра «Так чи ні»
Перевіримо, чи готові ви до уроку?
- Дорогі учні, погляньте на парту. Чи все необхідне у вас підготовлено до уроку?
Підручник, щоденник, зошит, ручка та олівець.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
- У кого виникли проблеми з виконанням домашнього завдання ?
- Всі справилися зі своїми завданнями ?
2. Хвилинка каліграфічного письма
Діти, відкрийте зошити. Відступіть від домашньої роботи 4 клітинки.
Запишіть число: 9 грудня
Класна робота
Сьогодні частина завдань буде зв’язана з дорогою….
Щоб дізнатися яка буде каліграфічна хвилинка потрібно виконати завдання. Обрахуйте і дізнаєтесь яка довжина найдовшого моста в Україні.
Парна робота 480 + 20
- 450
-33 =17 (Міст проходить через Кременчуцьке водосховище і є важливою транспортною артерією області. Ця гребля - найбільша в Україні: разом із мостом її довжина сягає майже 17 кілометрів.)
Від нашого населеного пункту до моста в місті Черкасах приблизно 120 км. Скільки кілометрів має проїхати водій щоб переїхати міст.
- Пропишіть каліграфічно число 137
Гра «Хто швидше?»
Робота з презентацією ( цеглинки LEGO)
4. Математичний диктант
-Запиши число в якому
8сот. 6 дес., 1 сот.9 дес.4 од., 2 сот. 4 дес.6 од.
-запиши скільки сотень, десятків і одиниць має число 375, 222.
-запиши найменше трицифрове число, найбільше трицифрове число 100, 999.
-запиши сусідів числа 257.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися розв’язувати приклади на додавання круглих трицифрових чисел різними способами. Продовжимо роботу над розв’язуванням задачі, будемо розв’язувати вирази з буквеними даними.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Пояснення нового матеріалу
1) розкладаємо на розрядні доданки
560 + 230 = 500 + 60 +200 +30 = (500+200) + (60+ 30) =700 + 90 =790 (Порозрядне додавання)
До сотень додаємо сотні, до десятків додаємо десятки.
2) додавання виконуємо послідовно
560 + 230 = 560 + (200 + 30) = (560 + 200) +30 = 760 + 30 = 790
(Додавання частинами)
Спочатку до круглого числа додають сотні, а потім десятки.
3) заміна круглих трицифрових чисел десятками
560 + 230= 56 дес.+23 дес.=79 дес.=790
(укрупнення розрядних одиниць)
2. Первинне закріплення (с.107, №622)
— Розв’яжіть приклади з коментуванням різними способами.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ.
1. Самостійна робота (с.108, завдання 623) математика для себе
360+230=590 540+320=860
160+620=780 270+520=770
2. Групова робота
Усна робота над задачею 624
1)150-20=130(км) – проїхав по шосе.
2) 150+130=280(км) – всього кілометрів проїхав.
3. Робота над задачею (с. 108, задача 625)
Зображення малюнкової схеми на дошці. Цю задачу можна розв’язати двома способами. Як би ви почали розв’язувати цю задачу?
Відповідь: на відстані 150 кілометрів один від одного були в ту мить автобуси.
Відповідь: на відстані 150 кілометрів один від одного були в ту мить автобуси.
4.Творча робота над задачею 626
Відповідь: велотурист за 4 години пройшов 36 кілометрів.
Робота над оберненою задачею
1)12:3=4(км) - пішохід за 1 годину;
2)36:4=9(км) - велотурист за 1 годину.
3)9-4=5(км)
Відповідь: на 5 км більше проїзджав велотурист за одну годину, ніж проходив пішохід.
5.Скласти рівняння за схемою №627
260+ х = 480
Х=480-260
Х=220
260+220=480
480=480
6.Усна лічба (с. 109, завдання 628)
- Обчисліть значення буквених виразів Відповіді: 4; 8; 6; 9; 2; 5; 7.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
- Які завдання на уроці були найскладнішими?
- Які завдання вам сподобалися? Чому?
Вправа «Мікрофон»
-На уроці я запам’ятав….
-Найкраще мені вдалося…
-Урок завершую з настроєм…
Оцінювання.
- Ви молодці! Гарно працювали під час уроку!
1