Конспект уроку з математики "Сполучна властивість множення" 5 клас

Про матеріал

Мета уроку ввести сполучну властивість множення; розвивати навички обчислення прикладів з використанням переставної та сполучної властивостей; продовжувати розвивати самостійність в роботі; виховувати наполегливість, старанність; розвивати логічне мислення.

Перегляд файлу

Тема уроку: Сполучна властивість множення

 

Мета: ввести сполучну властивість множення; розвивати навички обчислення прикладів з використанням переставної та сполучної властивостей; продовжувати розвивати самостійність в роботі; виховувати наполегливість, старанність; розвивати логічне мислення.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент:

Привітання.

Девятнадцяте листопада Класна робота

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Що ви вивчали на попередніх уроках? ( Відповідь учнів.)

                Весь цей час ви не гуляли,

                А сумлінно працювали,

                Числа натуральні вчили,

                Дії з ними повторили.

                Вчили те, що треба знати,

                Множити та додавати.

                Мали вдачі не ледачі,

                Щоб розвязувать задачі.

 

Щоб працювати було цікавіше, проведемо урок у незвичні формі. Сьогодні ми будемо подорожувати з героями відомого вам мультику «Маша і Ведмідь».

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 

Розпочнемо свою роботу

1.Усний рахунок.

Робота на розвиток швидкості виконання множення натуральних чисел.

У саду, що біля дому

Квітів ряд. Та от дива

Надзвичайна, загадкова

Серед них одна росла

 

Вправа «Ромашка» (виконати приклади записані на пелюстках квітки)

 4*11; 125*8; 45*2; 250*4; 50*10; 2*19; 5*14; 3*33; 3*15; 50*6.


 


2. Вправи логічного змісту. (Маша потрапила під дощ, який змив деякі записи у її зошиті. Допоможіть їй відновити рівності)

 

1. Знак якої арифметичної дії треба поставити замість краплинки, щоб рівність була правильною: а) 75*1=75, б) 35*2=70, в) 37*0=0? г)62*0=62; 43*43=86

2. Знайти число, яке можна поставити замість краплинки, щоб рівність вийшла правильною: а) 3•*=4+4+4, б) *•5=5, в) 0•*=0?

3.Теоретична хвилинка.

Вправа  «Мозковий штурм». (На осінньому листі)

Щоб бути гарними помічниками нашим героям, нам необхідно  повторити основні правила. 

  1. Які числа називаються натуральними?
  2. Назвіть найменше натуральне число.
  3. Назвіть найбільше натуральне число.   
  4. Як називаються знаки, які приходять на допомогу запису натуральних     чисел?
  5. Які дії з натуральними числами ви вмієте виконувати?
  6. Як називаються числа при додавання?
  7. Яку називу мають числа при віднімання?
  8. Як називаються компоненти дії множення?
  9. Як ми множимо на 10,100,1000 і т.д.?
  10. Які ви знаєте властивості множення? Навести приклад.
  11. Сформулюйте переставну властивість множення.

 

З кожним із нас в  житті трапляються ситуації, коли необхідно вміти швидко знайти добуток кількох чисел. Переставної властивості множення для цього не достатньо, тому виникла потреба познайомитися з новими правилами, які дозволяють раціонално виконувати таку дію.

Тому тема уроку  Сполучна властивість множення

Сьогодні на уроці …

 

ІV.  Вивчення нового матеріалу.

Посіяв Ведмідь моркву біля свого дому. Виросла вона наславу - по 300грам кожна. Прийшов час збирати врожай. Давайте допоможимо порахувати його масу.

1) Кількість морквин дорівнює 4 · 5, а кожна морквина має масу 300 г. Значить, загальна маса зібраної моркви   становить (4 · 5) · 300 = 6000 (г) = 6 (кг).

2) В одному ряду є 5 морквин. Значить, маса моркви в одному ряду дорівнює 5 · 300 (г). Але рядів є 4, тому маса моркви   дорівнює (5 · 300) · 4 = 6000 (г) = 6 (кг).

Отже, (4 · 5) · 300 = 4 · (5 · 300).

Перевіримо цю властивість для інших чисел.

(3 · 2) · 4 = 3 · (2 · 4);

(5 · 3) · 5 = 5 · (3 · 5);

(6 · 7) · 2 = 6 · (7 · 2);

Щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна перше число помножити на добуток другого і третього чисел.

 (а · b) · с = а · (b · с) — сполучний закон множення.

Відкрийте підручник на сторінці 134. Прочитайте правило написане жирним курсивом.

При множенні кількох чисел, множники можна міняти місцями та брати в дужки, тим самим визначаючи порядок обчислень.

наприклад:

2 · 37  · 5 = 37 · (2 · 5) = 37 · 10 = 370

959 · 8 · 125 = 959 · (8 · 125) = 959 · 1000 = 959000.

Сполучний закон множення допомагає раціоналізувати обчислення

 

V. Закріплення матеріалу.

Перше вересня настало,

Маша в школу завітала.

Вже Ведмідь їй клас ладнає

Машу грамоті навчає:

І читати і писати,

І, звичайно, рахувати.

Аж стомивсь Ведмідь, упрів,

Подрімати захотів,

Щоб дівча відволікти,

Дав завдання: розв’яжи!

 

  1. Усне розв’язування вправ ?????????????????

2 ·7 ·5

5 ·3 ·4

4 ·6 ·25

4 ·8 ·5

5 ·19 ·20

25 ·9 ·4

 

 

  1. Письмове розв’язування вправ,

Вправа 425

 

427

435*

441*

 

447** (1)

 

 

 

VI. Підсумок уроку.

Як настрій? Покажіть свій настрій

Що нового ви дізналися?

       

Обчислити усно:123• 8 •0 •1254 •76.  Відповідь: 0

Я всім бажаю успіхів і не нульових результатів у навчанні!

 

VIІ. Домашнє завдання.

Вивчити  правило п.17 (ст.134); розв’язати: Вправа 426, Вправа 428

 

 

doc
Додано
3 лютого 2018
Переглядів
3283
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку