Конспект уроку з математики у 3 класі " Правило ділення суми на число. Задачі на ділення суми на число"

Про матеріал
Урок проведений за підручником "Математика" 3 клас, автор Богданович.
Перегляд файлу

Тема. Правило ділення суми на число. Задачі на ділення суми на число

 

Мета: ознайомити учнів із властивістю ділення суми на число; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі ; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.

 

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

-Що ви чекаєте сьогодні на уроці?

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Каліграфічна хвилинка.

1)Гра « Мовчанка»

21 : 3_ ·12 _– 3_ : 9_·10_-10 _: 10 = 8

2)Записати числа, які діляться на 8.

2.Гра -змагання

300 · 3 = 900

4 · 200 = 800

5 · 18 = 90

19 · 3 = 57

8 12 = 96

23 · 3 = 69

17 · 5= 85

120 · 3 = 360

240 · 2 = 480

      3) Мат. диктант «Ділення»

35 : 5=7       28: 4=7         72 : 9 = 8     35 : 7 =5     48 : 8=6       18 : 6 =3      40 : 8 = 5     

45 : 5 =9      27 : 3 =9         14:2 = 7     16 : 4=4      24:6=4       42 : 7 =6         36:9=4

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося зі способами ділення суми на число, продовжимо роботу над задачами.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Робота за підручником (с. 136).

Робота в групах

Завдання 879

  1. й спосіб: (18 + 12): 3 = 30 : 3 = 10 (сл.)
  2. й спосіб: 18:3 + 12:3 = 6 + 4 = 10 (ц.)

— Порівняйте відповіді, отримані в обох випадках. (Обидва способи розв’язання дали однакові результати.)

— Чим відрізняється розв’язання?

— Чи можна між ними поставити знак «дорівнює»?

(18 +12): 3 = 18: 3 +12: 3

— Розв’язуючи задачу 1-м способом, ми суму розділили на число. Розв’язуючи задачу 2-м способом, кожне з чисел ділили на число, а результати ділення додали. Відповіді у задачах отримали однакові, отже, розв’язання було правильним. Знаходити результати ділення суми на число можна по-різному.

Висновок. Щоб поділити суму на число, можна поділити на це число кожний з доданків і знайдені частки додати.

 

Фізкультхвилинка

Час прийшов для відпочинку,
Проведемо фізкультхвилинку.
Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Дружно всі присіли, встали.
І руками помахали.
Три! Чотири! Нахилились.
Зі струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Всі веселі.
Крутимось на каруселі.
А тепер всі руки в боки.
Як зайчата скоки-скоки!
Сім! Вісім! В потяг сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.

2. Фронтальна робота

Учні обчислюють «ланцюжком», скориставшись правилом ділення суми на число.

(24 + 28): 4 = 13     (30 + 54): 6 = 14            (36 + 60): 6 = 16

(25+ 45): 5= 14           (48 + 40): 8= 11             (18 +27): 3 = 15

 

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (c. 118-119)

Завдання 882. Робота в парах

Розв’язування задачі двома способами

 

2. Офтальмологічна пауза

3. Самостійна робота №883

4. Гра «Хрестики-нулики»

Обираємо групу «Хрестики»(учень, який дасть правильну відповідь, визначить групу «хрестики»)

Одне яйце варять протягом 4 хв. Тоді воно вважається звареним. За скільки хвилин можна зварити 5 яєць?

(50+10) :5 =12                  (30+12):3=14

 (18+14):2=16                  (24+32) :4=14

(80+24) :8=13                   (64+24):8  =11

 (40+35) :5=15                  (16+18):2=17

 (21+15):3=12

 

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

--Чи здійснилися ваші очікування?

-- Оцініть свою роботу , накресливши відрізок на стільки см, на скільки балів ви заслуговуєте.

— Назвіть тему уроку.

— Як можна розділити суму на число? Наведіть приклади.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 119, завдання 759; 760.

docx
Додано
4 червня 2020
Переглядів
4943
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку