Урок з математики у 3 класі
Тема Розв ‘язуємо рівняння
Мета: 1) ознайомити учнів із пам’яткою розв’зування рівнянь на основі властивостей рівняння, повторити властивості рівнянь, продовжити знайомити учнів із способами розв’язування рівнянь, повторити порядок дій у виразах;
2) розвивати уміння і навички розв’язування рівнянь, розв’ язувати задачі складанням рівнянь, обчислювати вирази на декілька дій;
3) виховувати інтерес до математики.
Обладнання: мультимедійна презентація
Хід уроку:
І. Організація класу
Міркувати швидко.
Відповідати- правильно.
Лічити – точно.
Працювати -дружно.
ІІ. Актуалізація опорних знань умінь та навичок учнів.
1.Каліграфічна хвилинка.
-Напишіть каліграфічно відповідь на питання : «Чому дорівнює добуток чисел 6 і 8?»
2. Усний рахунок.
- Обчисли вирази , пригадай таблицю множення і ділення, порядок дій у виразах, відповідь покажи на картках для усного рахунку.
(72:8:3·7 )+(54:6:3·9)-43= 5
2·8:4·3:6·9:3·10=60
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
На попередньому уроці ми ознайомились із способом розв’ язування ускладнених рівнянь, в яких праву частину подано числовим виразом на основі властивостей рівності. Ми переконалися, що таким способом розв ‘язувати ускладнені рівності значно простіше.
ІV. Повторення вивченого
Коментар учнів про те , як розв’язали рівняння .
Х+24=18+24 або х+24= 18+24
Х+24=42 х=18
Х=42-24
Х=18
18+24=18+24
42=42
У лівій і правій частинах рівняння записано суми, значення цих сум рівні, у сумах однакові другі доданки ( їх виділено червоним кольором), тому мають бути однакові і перші доданки. Отже: х=18.
V.Ознайомлення з новим матеріалом
а+8=12 а+8=12
а=12-8 а+8=4+8
а=4 а=4
4+8=12
12=12
Спосіб розв’язування на основі властивостей рівностей
VІ.Фізична хвилинка «Раз, два, три»
VІІ. Закріплення вивченого
7·с=21 36:х=9
7·с=7·3 36:х=36:4
с=3 х=4
7·3=21 36:4=9
21=21 9=9
У ящ.- 12 кг груш
У кош.- ? кг, у 3 рази <
Нехай х кг груш у кошику
х·3=12
х·3=4·3
х=4 (кг) -груш у кошику
Відповідь: 4 кг груш у кошику.
78-36:6+3=75
80-(25:5+9)=66
VІІІ. Рефлексія навчальної діяльності учнів.
- Які способи розв’язування рівнянь ви знаєте?
- І з яким новим способом розв ‘язування рівнянь ви познайомились?
- Чи всі прості рівняння ви можете розв ‘язати способом на основі власивостей рівностей? (Так).
- Як ви розумієте цей спосіб розв ‘язування простих рівнянь на основі властивостей рівняння?
ІХ. Оцінювання учнями своєї роботи на уроці за допомогою цеглинок ЛЕГО.