Конспект уроку з математики у 6 класі на тему «Розв’язування текстових задач за допомогою рівнянь»

Про матеріал
Конспект уроку з математики у класі на тему «Розв’язування текстових задач за допомогою рівнянь»
Перегляд файлу

Тема. Розв’язування задач за допомогою рівнянь.

Мета:

навчальна: узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів за темою “Рівняння”; формувати вміння застосовувати набуті знання і навички до розв’язування задач;

розвивальна: розвивати навички самостійності, винахідливості, логічного мислення, самоконтролю, уваги; формувати математичну компетентність учнів та фінансову грамотність; розширювати світогляд учнів;

виховна: виховувати почуття колективізму, любов до математики, до праці; прищеплювати бажання до вивчення математики.

Тип уроку:  узагальнення та систематизації знань та вмінь

Обладнання: мультимедійна презентація, картки для складання алгоритму, пам’ятка для учня

 

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний етап

Епіграфом до нашого сьогоднішнього уроку стануть слова французького філософа та математика Блеза Паскаля.

Немає значення, що шукаєш. Важливо , що знаходиш.

В Стародавньому Римі жив один справжній  майстер стрільби з лука. Він навчав багатьох учнів. Одного разу він прикріпив  на дереві мішень і  запитав кожного  учня, що він бачить.Один  відповів: «Я бачу дерево і мішень на ньому.»

Другий  сказав: «Я бачу стовбур дерева, листя, сонце, птахів на небі.»

Інші  відповіли те ж  саме.

Потім вчитель підійшов до свого кращого  учня і запитав:«А що бачиш ти?»

«Я не можу бачити нічого, крім мішені, - такою булла відповідь…

Учитель повернувся до інших  учнів і сказав:

«Тільки та людина може досягти мети, яка бачить перед собою конкретну ціль.»

 Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати  вчитись розв’язувати задачі, будемо вдосконалювати наші вміння:розв’язувати задачі на складання рівняння.

Записуємо число і тему в зошиті

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Мотивація навчання.

Протягом уроку ми з’ясуємо наскільки ви компетентні з теми «Розв’язування текстових задач за допомогою рівнянь»

Хто з вас знає, а що це означає бути компетентним?

Компетенція (з лат.) – це коло питань, з якими людина добре обізнана, володіє знаннями і досвідом.

Компетентний – це той, хто вміло застосовує набуті знання  та досвід.

Як ви вважаєте, стати компетентним легко чи важко?

Стати компетентною людиною можна тільки тоді, коли розум не знає ні хвилини спокою, а силу розумові надають вправи і постійний пошук.

Наш урок – теж пошук, пошук шляхів досягнення успіху. Тому шукайте завзято, не здавайтесь.

     А пам’ятка  допоможе вам психологічно налаштуватися на урок.

Пам’ятка для учня

1.Будь уважним.

2.Будь наполегливим.

3.Не бійся помилятися.

4.Міркуй самостійно.

5.Твори і дій рішуче.

6.Май гарний настрій.

7.Пробуй оцінити свій ступінь оволодіння навчальним матеріалом.

ІІІ. Актуалізація опорних  знань

Перш ніж приступити до розв’язування задач за допомогою рівнянь, згадаємо теоретичний матеріал

Аукціон знань

1. Дія за допомогою якої за сумою і одним з двох доданків знаходять другий доданок.

2. Дія, обернена до дії ділення.

3. Результат дії множення.

4. Рівність, що містить невідоме.

5. Значення невідомого, що перетворює рівняння в правильну рівність.

6. Результат дії ділення.

7. Результат дії додавання.

ІV. Формування та вдосконалення умінь та навичок.

Інтерактивна вправа  «Знайди помилку»

Белый мраморБелый мрамор 

 

 

 

V. Формування та вдосконалення умінь та навичок

Колективна робота «Складання алгоритму»

  1. Читаємо умову задачі
  2. Невідому  величину, яка стоїть у запитанні до задачі, позначаємо за х. Якщо за умовою треба знайти не одну, а декілька невідомих величин, за х позначаємо найменшу з них.
  3. Далі записуємо інші величини, використовуючи їх зв’язок з невідомою величиною х.
  4. Складаємо рівняння. Розв’язуємо його и отримуємо значення величини х. Записуємо відповідь до задачі.

 

Робота в групах

Скласти рівняння до задач за рисунками. Стрілка спрямована у бік більшого числа. Розв’яжіть рівняння.

 

 

 

І група      на 5                                 ІІ група          у 9 разів

 

 

Розовая тисненая бумагаВодяные каплиВодяные каплиРозовая тисненая бумага 

                                                                                                                                                                     

            разом  47                                                             разом 60

                                                                                                                                                    

Один учень з групи презентує складене рівняння та його розв’язок

Інтерактивна вправа «Мозкова атака»

 Розв’язування задач

  1. Заробіток мами разом з премією становить 2300 грн. Основна плата на 100 грн більша від премії. Яка зарплата ( без премії) мами?

VІ.  Підсумок уроку

Гра «Задумай число».

Учні задумують двозначне число, збільшують його на 5; результат збільшують утричі; результат зменшують на 15 і кажуть відповідь.

Вчитель почувши відповідь називає задумане число, яке дорівнює  ⅓ отриманого результату, бо згідно з алгоритмом обчислення  ( а + 5) ∙ 3 – 15 = 3 а

 

Саме час повернутися до початку уроку, до мети, яку ми перед со-бою поставили. Поміркуйте, чи досягли ви її, чи відтворили знання про рівняння, чи перевірили свої навчальні досягнення під час виконання завдань?  Чи змогли удосконалити свою компетентність з теми рівняння?

Рефлексія. Продовж речення

Мені допомагало досягти успіху…

Усе людське життя – це не що інше, як постійне визначення мети та бажання досягти успіху під час розв’язування все нових завдань і проблем.

       Тож учіть свій розум бачити ціль та досягати її

Оцінювання учнів

VІ. Повідомлення домашнього завдання.

 

 

 

            

 

1

 

docx
Додано
1 травня 2025
Переглядів
400
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку