Міністерство освіти і науки України
Синевирський ліцей
Конспект уроку з ІК «Мистецтво»
3 клас
Тема уроку:
«Мандрівка у світ фантастики. Фантастичні картини. Зображення композиції “Політ Карлсона над містом”»
Підготувала вчителька
Лариса Шандор
Синевир, 2025 рік
«27»листопада 2025року
Тема. Мандрівка у світ фантастики (продовження). Фантастичні картини. Зображення композиції «Політ Карлсона над містом».
Мета: ознайомити учнів із поняттям «Фантастичний образ», «Фантасти»; розвивати навички малювання фантастичних образів; знаходити кольорові рішення; розвивати фантазію, творчу уяву, окомір, почуття композиції; виховувати інтерес до образотворчого мистецтва; формувати художній смак при добірці кольорів; виховувати спостережливість, здатність до естетичного осмислення та відтворення власних творчих ідей, виховувати естетичний смак.
Обладнання: проектор, ноутбук, олівці.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання.
2.Девіз творчих і винахідливий.
Видумуй, пробуй, твори!
Розум, фантазію прояви!
Активним і уважним будь
І про кмітливість не забудь!
3.Психологічна настанова.
«Улюблений учень» (На столі в учителя стоїть коробка з дзеркалом, кожен учень по черзі підходить і заглядає.)
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Повідомлення теми уроку.
Загадка про Карлсона
Втік із мультика дивак.
Як це трапилося, як?
Дуже просто, наче птах,
Полетів собі на дах.
Отже, сьогодні тема нашого уроку: « Мандрівка у світ фантастики. Фантастичні картини. Зображення композиції «Політ Карлсона над містом».
2.Перегляд уривка м/ф «Карлсон і малюк».
https://www.youtube.com/watch?v=J6VgALoF78o
3. Вікторина « Як добре ви знаєте мультфільм « Малюк і Карлсон?»».
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.Бесіда.
Поміркуйте, Карлсон реальний чи вигаданий персонаж?
Чи вдало художник зобразив головного героя, чи можливо вам хотілося б щось додати?
Фантастичний образ-це образ, вигаданий людиною, який не існує в реальному світі. Людей, які їх придумують, називають фантастами, а самі образи можуть народжуватися в літературі, образотворчому мистецтві, кіно. У художньому творі автор описує словами, в образотворчому мистецтві- за допомогою зорових образів.
2. Розповідь вчителя.
Фантазувати в образотворчому мистецтві складніше, ніж описувати уявні події словами. Як і письменники, художники фантасти вигадують незвичні події, придумують неймовірні зображення. Такі фантастичні картини занурюють у світ неможливого, показують нереальну красу, якої не побачиш у житті.
Ось до прикладу, українська художниця Марія Приймаченко, яка писала неймовірні фантастичні картини.

3. Робота з підручником с.60
Бесіда за світлиною.
4.Розповідь про письменницю Астрід Лінгрен.

Фізкультхвилинка
V.УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва.
2.Послідовність малювання композиції «Політ Карлсона над містом».
(Поетапність показана вчителем)

3. Практична робота
Намалюйте композицію «Політ Карлсона над містом» ( кольорові олівці й фломастери). Намагайтеся передати рух товстунчика.
4. Вправа для очей з Карлсоном.
VI.ПІДСУМОК УРОКУ
Чи все вдалося , що задумали на уроці?
2.Демонстрація малюнків.
3..На дозвіллі придумайте розповідь про цікаві пригоди Карлсона і Малюка.