Конспект уроку з музичного мистецтва (4 клас 1 семестр, 1 урок)

Про матеріал
Конспект уроку з музичного мистецтва для 4 класу за підручником Л.Аристової ("Я люблюсвою країну - Україну")
Перегляд файлу

       Конспект уроку з музичного мистецтва для 4 класу (1 семестр) №1

Тема: Музика мого народу. Я люблю свою країну – Україну

Мета: -формувати знання учнями історії народної пісні, вміння розрізняти народну й авторську пісню, визначати характер колискової;

-розвивати вокально-хорові навички, слухацькі здібності;

-виховувати повагу до народної пісні, патріотичні почуття, ціннісне ставлення до народної творчості

Тип уроку: введення в тему

Обладнання: музичний центр та диск, фортепіано, підручник, ілюстрації, портрет К.Стеценка

Методи навчання: словесні, наглядно-слухові, аналізування музичного твору, художня драматургія

Форма організації пізнавальної діяльності: колективна робота

Очікуваний результат: вміння розмірковувати й відчувати різницю між народною й авторською піснею, чисте інтонування мелодії пісні

 

Хід уроку:

  1. Організаційний етап. Музичне вітання

Я вітаю сонечко: «Здрастуй, золоте!»

Я вітаю квіточку: «Хай собі росте!»

Я вітаю дощичок: «Лий, як із відра!»

Друзів привітаю я: «Зичу всім добра!»

Я вітаю, друзі, вас! Я вітаю цілий клас!

Сонце, небо, рідний край! Грай, музико, грай!

Цього року мандруватимемо світом народної та професійної музики.

-Яку роль відіграє національна музика для життя народу?

Згадаємо мешканців країни Музики: королева Мелодія, король Ритм, пан Темп, леді Динаміка, брати Лади, Феї  Інтонація, Імпровізація…

  1. Мотивація уроку:

-Чи можна уявити свято без пісні? А народні свята без народної пісні?

Складаючи пісню, українці намагались зробити її правдивою, щирою, емоційною, Та імена творців загубились у віках…

Розглянемо пісні українського народу, які побудовані на історичних подіях, роздумах, почуттях людей.

  1. Етап засвоєння нових знань.

   Пісні, автори яких невідомі, звуть народними. Народна пісня – це створений народом музичний твір з віршами.

-Які особливості народної пісні?

*Співучість, мелодійність, ліричність, жартівливість, ритмічність… (додати свої приклади)

   У народних піснях відображається характер народу, його звичаї, традиції, обряди, свята, ігри.

-Як називають пісню, що дарує малечі спокій? Хто виконує колискові? Хто з вас може заспівати колискову?

Сприймання музики: у.н.п. «Повішу я колисочку»

Порівняння з ілюстрацією (ст.8 – О. Мартинчук «Українська колискова»)

-Який характер пісні? Що виникло в уяві під час прослуховування?

4. Етап закріплення засвоєних знань

Порівняльна характеристика 2-х творів.

Сприймання: К.Стеценко «Вечірня пісня» (ілюстрація: С.Васильківський  «Захід сонця над озером»)

-У творах зображено захід сонця, тишу і спокій літнього вечора, почуття людини, закоханої в природу (пейзаж - лірична пісня)

- Яка з прослуханих пісень авторська? Чи можна «Вечірню пісню» (уявімо, що ми не знаємо, що автор – К. Стеценко) назвати народною? Чи відповідає настрій пісні і картини (ст.9)?

5. Етап вокально-хорової роботи

  • Розспівування
  • Слухання пісні М.Ведмедері «Україно, зорі твої сині»
  • Розучування пісні
  • Виконання
  • Д/з: знайти в Інтернеті пісні, присвячені Батьківщині ( на зразок. «Україна– це я» у виконанні Т.Кароль, «Україна» - Т. Повалій тощо)

6. Етап перевірки засвоєних знань

-Як треба виконувати колискову пісню?

Знайти для ліричної пісні відповідні характеристики:

Мелодія (тривожна, світла, задумлива, урочиста, весела)

Темп (повільний, швидкий)

Динаміка (напружена, гучна, затихаюча)

Характер (подив, радість, спокій, напруження)

-Який музичний інструмент якнайкраще зобразить колискову? (ілюстрації з інструментами: труба, арфа, скрипка, баян, бандура, літаври)

7. Підсумково-рефлексійний етап

-Коли і де можна почути народну пісню?

-Які характерні риси притаманні колисковій?

-Про що розповідають народні пісні?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Лобанчиков Олександр
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Кротикова Анастасія Дмитрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
25 липня 2019
Переглядів
6701
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку