Конспект уроку з образотворчого мистецтва 4 клас

Про матеріал
Презентація до конспекту уроку з образотворчогомистецтва. тема :"Мій настрій у пейзажі"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок образотворчого мистецтва 4 клас

Номер слайду 2

Тема уроку:«Колірний та тоновий стан. Мій настрій у пейзажі ».«Старі дуби», Микола Анохін, 1999 р.«Граки прилетіли»О. Саврасов, 1871 р.

Номер слайду 3

Визначення терміна пейзаж В енциклопедії Даля дається таке визначення терміну «пейзаж» : « це безпосередній відгук душі людини, дзеркало її внутріншнього світу».Іван Шишкін «Жито», 1878 р. Пейза́ж (фр. Paysage, от pays — країна, місцевість)- жанр образотворчого мистецтва, присвячений зображенню природи, міст, архітектурних комплексів. style.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 4

Невичерпне різнобарв’я природи спричинило виникнення в образотворчому мистецтві різноманітних видів пейзажного жанру Міський пейзаж Морський пейзаж. Сільський пейзаж. Парковий пейзаж. Архітектурний пейзажІндустріальний пейзаж

Номер слайду 5

Сільский пейзаж У сільському пейзажі художника приваблює поезія сільського середовища, його близький звязок з навколишньою природою. Багато відомих художників працювали у цьому жанрі– Васильєв Ф, А., Саврасов О. К., Левітан І. І., Шишкін І.І.«Безезень», Ісаак Левітан, 1895р.

Номер слайду 6

Міський пейзаж У міському пейзажі показується оточуюче середовище, яке раціонально організовано руками людини (споруди, вулиці, площі, набережні). Міський пейзаж малювали М. Добужинський і А. П. Остроумова - Лебедєва. Маликова Дарина «Зупинка Ангел»

Номер слайду 7

Парковий пейзаж У парковому пейзажі відтворюють різні куточки природи, створені для відпочинку та задоволення естетичних потреб людини . Такі пейзажі створювали С. Щедрін у 18 столітті та А. Бенуа в кінці 19 ст. Марія Сід «Парковий пейзаж»

Номер слайду 8

Морський пейзаж Марина розповідає про красу спокійного чи схвильованого моря. В Україні прихильників цього пейзажу було небагато, найяскравішим з них є І. Айвазовський.І. Айвазовський «Дев’ятий вал» Марина (ит. marina, от лат. marinus – морський) – один із видів пейзажу, на якому зображене море.

Номер слайду 9

Архітектурний пейзаж Архітектурний пейзаж схожий на міський, але тут художник акцентує увагу на зображенні памяток архітектури в синтезі з оточуючим середовищем. Художники, у доробку яких є твори в жанрі архітектурного пейзажу: Н. К. Реріх, А. Н. Бенуа, П. П. Кончаловський та ін. Архітектурний пейзаж – різновид пейзажу, один із видів перспективного живопису, зображення реальної чи уявної архітектури в природному середовищі.

Номер слайду 10

Тут художник намагається показати роль і значення людини–творця, будівельника заводів і фабрик, електростанцій. Такий пейзаж з’явився у часи існування Радянського Союзу . Він викликаний ідеєю відновлення народного господарства після руйнацій під час громадянської війни. Б. Яковлев «Транспорт налагоджується».Індустріальний пейзаж

Номер слайду 11

Характер пейзажу. Героїчний пейзаж. Пейзаж настроюІсторичний пейзаж. Епічний пейзаж. Романтичний пейзаж

Номер слайду 12

Героїчний пейзаж Так можна назвати пейзаж, у якому природа зображується величною і недосяжною для людини. В ньому зображуються високі скалисті гори, могутні дерева, спокойна поверхня води і на цьому фоні - міфічні герої та боги. Так виглядає пейзаж у триптисі П. Коріна «Олександр Невський». Ліва частина триптиха. Центральна частина. Права частина триптиха

Номер слайду 13

Пейзаж настрою З ім’ям О. Саврасова пов’язують появу ліричного пейзажу. («Граки прилетіли».) Учень О. Саврасова, І. Левітан поєднав у своїй творчості епічну та ліричну лінію. «Він був одним із перших художників, який почав писати блакитні та фіолетові тіні на снігу, який передав красу найтонших відтінків кольорової гами літніх сутінків і блакитну прозорість місячного світла». Він започаткував у образотворчому мистецтві пейзаж, який називають «пейзажем настрою». І. Левітан “Весна”

Номер слайду 14

Історичний пейзаж Пейзаж, у якому знаходять своє відображення історичні події, який оживляє в памяті минуле й дає йому певну емоційну оцінку , називається історичним. Яскравим представником історичного пейзажу є А. Васнєцов, який у міських пейзажах відновлював картини побуту наших предків. Він писав Москву XVII ст.

Номер слайду 15

Епічний пейзаж Неперевершені картини природи, повні внутрішньої сили та величавого спокою характерні для епічного пейзажу. Певною мірою ідеальний образ рідної землі, яка славиться своїми лісовими багатствами, широкими полями і могучими ріками, створив І. Шишкін. І. Шишкін «Корабельная роща»І. Шишкін «Дорога в лісі»І. Шишкін «Ліс»

Номер слайду 16

Романтичний пейзаж У пейзажі інколи змальовується непогодження з існуючим порядком речей, намагання змінити усталене, звичне. Грозові хмари, похмурі заходи сонця, буйні вітри - мотиви романтичного пейзажу. Реріх «Небесний бій»

Номер слайду 17

Практична робота в групах. Відгадайте загадку. Складіть сенкан зі словом-відгадкою. Створіть пейзажний малюнок на тему відгадки своєї загадки.

pptx
Додано
21 грудня
Переглядів
12
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку