Пап'є́-маше́— композитний матеріал, що складається з паперових шматків або спеціальної пластичної целюлозної маси, іноді армований текстилем, і зв'язаний з допомогою адгезиву, наприклад, клеєм, крохмальним клейстером або клеєм для шпалер. З пап'є-маше виготовляють іграшки, маски, новорічні прикраси, муляжі овочів і фруктів в цілях навчальних наглядних матеріалів, голівки ляльок, театральні постаменти тощо. Вироби з пап'є-маше є набагато легшими і міцнішими, ніж з глини чи пластиліну.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Є декілька методів для роботи з пап'є-маше.
Номер слайду 5
При роботі з матеріалом як хобі, як правило, працюють з вузькими смужками відірваного малопроклеєного газетного, вбирного, афішного, обгорткового паперу, які накладають одну на одну, або з "кашею" з подрібненого паперу, яку змішують з клеєм і, можливо, наповнювачем, таким як крейда.
Номер слайду 6
Ці техніки можуть бути об'єднаними. Матеріал можна шліфувати наждачним папером, якщо це необхідно. Спеціальна пластична целюлозна маса легко піддається формуванню.
Номер слайду 7
Виготовлення виробів розпочинають з підготовки форми, яка може бути готовою, виліпленою з глини чи пластиліну і ін. Якщо виріб обклеюють смужками паперу, то папір обов'язково рвуть, а не ріжуть ножицями — у рваного паперу краї ворсисті і добре склеюються на поверхні виробу. При обклеюванні виробу необхідно використовувати папір двох кольорів, щоб було видно наклеєні шари. Щоб виріб не приклеївся до форми, перший шар кладуть з шматочків паперу, змочених водою.
Номер слайду 8
Інші 6-8 шарів накладають з адгезивом. Кожен шар розгладжують пальцями, щоб прибрати зморшки чи видалити повітря. Наклеєний папір повинен сохнути 5-6 днів у місці, де б рівномірно висихала уся поверхня.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Дякую за увагу! Підготувала боднар людмила василівна