Тема.: Твоя домівка
Мета: формувати уявлення учнів про домівку як рідне гніздо;
виховувати дбайливе ставлення до свого дому, бажання піклуватися
про нього.
Урок з основ здоров᾽я
Тема.: Твоя домівка
Мета: формувати уявлення учнів про домівку як рідне гніздо;
виховувати дбайливе ставлення до свого дому, бажання піклуватися
про нього.
ХІД УРОКУ
1.Організаційний момент.Емоційне налаштування на роботу.
Не просто слухати, а чути.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Часу не гаємо, про здоров’я урок починаємо.
Кожен має рідний дім. Кожен обирає для себе зручне і красиве
житло. Здавна відомо, що оселя має велике значення для здорового
щасливого життя. Кожен повинен турбуватися про неї. Саме про це
ми й поговоримо на сьогоднішньому уроці.
2.Мотиваця навчальної діяльності.
2.1.Повторення вивченого на попередніх уроках.Гра «Збери слова»(Слайд3).
2.2.Творча робота -розказати про свою родину за планом.
1.Моя родина – це мама,………
2.Моя матуся……..
3.Мій татусь…….
4.Мій братик…..,моя сестра…..
5.Я ……
2.3.Вивчення молитви за родину.
3.3.Повідомлення теми,задач уроку.
4.Робота над темою уроку.
4.1.Словникова робота.
реліквія традиції рідне гніздо облаштування спортивного
куточку вдома і стіни допомагають
4.2.Розгадування кроссворду.
Зошит, с.17,завдання 2.
4.3.Робота за підручником.
Підручник,с.39-40,
Дай відповіді на запитання:
1.За ким та чим ти більше сумуєш,коли кудись від᾽їжджаєш?
2.Як повідомити рідним про твоє місцеперебування?
3.Назви улюблені місця своєї домівки.
4.Розкажі про безпечність своєї домівки?
5.Як ти бережеш своє здоров᾽я вдома?
Фізкультхвилинка
Які вправи, що розвивають силу, гнучкість, вправність, вам відомі?
Ми берізки і кленці,
В нас тоненькі стовбурці.
Ми в стрункі стаєм рядки,
Випрямляємо гілки.
Ледь зіп'явшись з корінців,
Дістаєм допромінців.
Наші ручки-пагінці
Хиляться на вітерці
Вправо, вліво.
І весь сад нахиливсь вперед-назад.
4.4.Творча вправа «Я говорю від імені під'їзду»
Пропоную учням уявити себе складовими під'їзду (двері, вікно,
сходинки стіни тощо) і розповісти про їх життя тоді, коли про них
піклуються, і тоді, коли їх не бережуть, коли пишуть на стінах,
малюють у ліфтах і т. ін.
Під час обговорення з'ясувати:
Висновок: кожен повинен дбайливо ставитися до своєї оселі,
піклуватися про неї.
4.5.Робота в зошиті (С. 17)
1) № 1.Поміркуй та дай відповідь.
4.6.Робота в групі. Поясніть прислів'я.
Батькова хата усім багата.
Місто — для багатства, село — для здоров'я.
5. Підсумок уроку.
5.1.Рефлексія.
Опишіть свої домівки.
Якою ви хотіли би бачити свою оселю?
Що ви робите для цього?
Що кожен може зробити для підтримання порядку у своїй оселі?
Що можна зробити для своєї оселі, під'їзду, вулиці?
Для чого це потрібно? Як це впливає на наше здоров'я?
Чому людина завжди сумує за рідною домівкою?