Конспект уроку з позаклосного читання за оповіданням К.Бабкіної "Мсьє Жак та квітнева риба".

Про матеріал

Пропоную вашій увазі конспект уроку з позакласного читання "Мсьє Жак та квітнева риба", який містить у собі цікаві методи та форми роботи. Буктрейлер є одним із них, але сайт відеоролики не приймає!

Перегляд файлу

Тема: Катерина Бабкіна «Мсьє Жак і квітнева риба.

Мета: ознайомити школярів з творчістю сучасної письменниці. Викликати у них бажання поділитися думками про добро і зло, уважність і байдужість. Вчити визначати головну думку твору, висловлювати свої міркування в жанрі есе, сенкану. Розвивати навички критичного мислення,вдумливого читання,   аналізу художнього твору. Виховувати толерантність, доброту.

Тип уроку:засвоєння нових знань.

Обладнання: мультимедійна презентація «Катерина Бабкіна», аудіо запис читання твору вчителем, «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 3,4 класах»,кольорові олівці, ножиці, папір.

Хід уроку

     1.Організаційний момент.

Девіз уроку: Урок повинен бути цікавим, продуктивним, пізнавальним.


 

2. Вправи на розвиток техніки читання.

2.1. Читання чистомовки

Я на руку рукавицю

Одягаю брату Грицю.

Він незграбний, ще маленький,

Хай не мерзне мій рідненький.

2.2. Читання скоромовки

Ой, забрала Маргарита маргаритки на горі,

Розгубила маргаритки Маргаритка у дворі.   

 3.Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні у нас унікальна можливість познайомитися з чудовою сучасною поетесою, письменницею К.Бабкіною. Працюючи над її твором ви зможете поглибити свої літературознавчі,читацькі, мовленнєві вміння, висловити свої думки про прочитане.

4. Вивчення нового матеріалу.

4.1.     Перегляд мультимедійної презентації «Катерина Бабкіна».

  1.        Вправа «Передбачення». Про що буде твір?

1 група

За початком твору:

Всі ми знаємо, що десь колись перед кимось точно завинили. Можливо, мимохіть чи випадково. Йдеться мені не про ті провини, за які сварить бабуся чи часом карає батько — розбиті шибки, подерті черевики, підбите око сусідського хлопчини, підстрижена лялька чи кепська оцінка з математики.
Бо найгірша провина — скривдити когось, образити чиїсь добрі почуття. Або ще — просто залишитися до когось байдужим, обійти своєю увагою. Коли я забуваю бути до людей уважною, чемною і доброю, мені щоразу пригадується мсьє Жак.

2 група

За малюнком до твору:

Screenshot_4

4.3. Словникова робота:

  • мимохіть мимоволі, ненароком, мимовільно, підсвідомо, не хотівши;
  • мсьє - шанобливе звертання до чоловіків у Франції та деяких інших країнах;
  • на кшталт- подібний до чого-небудь, схожий на щось; за зразком;
  • бандероль - поштове відправлення з друкованими виданнями, діловими паперами,  фотографіями тощо;
  • опосередковано -поданий або виражений не безпосередньо,прямо, а через що-небудь інше.
    1. Робота з твором.

1) Прослуховування початку твору в аудіозапису (читає учитель);

3)Мовчазне читання тексту учнями

-Визначте жанр твору. Доведіть, що це оповідання.

 

Фізкультхвилинка  «Посмішка» (використання ТЗН)

4.5. Емоційно-змістовий аналіз оповідання.

-Хто такий мсьє Жак?

-Чим він вас вразив?

-Про яку французьку традицію ви довідалися?

-А як у нас святкують 1 квітня?

-Як запамˈяталися вам учні 4 класу?

-Про що вони жалкували?

-Чи можна їх назвати злими, недобрими? Неуважність, байдужість можна виправити?

-Чому мсьє Жак не дав відповіді на  дитячого листа?

 

4.6. Визначення головної думки твору.

- У яких рядках вона висловлена?

(Бо найгірша провина — скривдити когось, образити чиїсь добрі почуття. Або ще — просто залишитися до когось байдужим, обійти своєю увагою.)

 

4.7. Вибіркове читання

-Які рядки вам хочеться перечитати ще раз? Чому? 

 

5. Узагальнкння й систематизація знань

5.1.Складання есе за планом:

1)Вступ.

Нічого немає на світі страшнішого за байдужість.

2)Основна частина

Я це зрозумів, коли…

3)Висновок

Треба бути уважним до оточуючих, бо..

Відображається "20171215_090607.jpg"

  1.        Складання сенкану за прочитаним твором (два варіанти на вибір)

 1 варіант

1-рядок –   іменник                                     Мсьє Жак

2-й рядок – прикметники                         Добрий, лагідний, розумний

3-й рядок – дієслово                                  Навчав, розумів,прощав

4-рядок – речення                                      Мсьє Жак дуже любив людей.

5-рядок – асоціація                                     Доброта

 

6. Підсумок уроку. Роздуми після прочитаного.

– Якби ви опинилися у цьому оповіданні, яким героєм ви б стали?

6.1.Виготовлення і вручення риб для однокласників, вчителів (Про що я забув(чи не встиг) тобі сказати?)

6.2. «Аторське крісло»

(Підбиття підсумків уроку)

7. Домашнє завдання (на вибір).

Перечитати оповідання.

Скласти план до твору.

Придумати інше закінчення оповідання.

Ввести інших персонажів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку позакласного читання

Катерина Бабкіна «Мсьє Жак і квітнева риба»

             Screenshot_4

 

 

Підготувала:

вчитель початкових класів

Іваньо О.Я.

 

 

 

 

doc
Додано
21 жовтня 2020
Переглядів
4593
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку