Урок з предмету «Я досліджую світ»
Клас: 2
Підручник: І.Жаркової
Тема: Тварини взимку
Мета: ознайомити учнів з життям звірів взимку, зі змінами, що відбуваються в їх житті; вчити наводити приклади тварин, які змінюють забарвлення хутра, готують запаси кормів;
розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; навчати бачити красу природи; формувати навички охорони природи на прикладі звірів;
виховувати повагу до природи, бажання оберігати тварин.
Формування предметних компетентностей:
а) природознавчої:
– формувати уявлення учнів про звірів та їх життя взимку;
- про причини змін у житті звірів, відповідно до зміни пори року;
- обговорити, як можна допомогти тваринкам;
- застосувати знання про звірів в різноманітних життєвих ситуаціях;
- формувати навички природоохоронної роботи;
б) комунікативної:
– формувати уміння учнів зв’язно висловлювати думку;
- спілкуватися державною мовою;
- налагоджувати взаємодію з оточуючими;
- розвивати навички спілкування.
Формування ключових компетентностей:
громадської, соціальної, уміння вчитися, загальнокультурної, здоров’язберігаючої.
Очікувані результати: учні знатимуть:
Предмети, які інтегруються: природнича, математична.
Обладнання: зображення тварин, м'яч, відео-презентація “Тварини взимку”, групові завдання на листках, кубик Блума, телевізор.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку:
І. Організаційний момент
1. Ранкова зустіч.
Привітання.
Холодно зараз в лісах і в лугах,
Холодно зайчикам, лискам, птахам.
Тепло і затишно в класі у нас,
Друзі мої, я вітаю всіх вас!
Який у тебе настрій? Робота з лего
- У кого гарний настрій зранку, покажіть жовту цеглинку.
- Хто ще не прокинувся, сумує, покажіть блакитну цеглинку.
- Щоб всі прокинулись і могли працювати на уроці зробимо масаж з цеглинками лего.
Ранковий масаж-лего.
Швидко лижі мчать з гори, (рухи по спині зверху вниз)
Ріжуть кригу ковзани, (малюємо кола на спині)
Клюшка шайбу загоняє, (малюємо хвилясті лінії)
У ворота забиває. (постукування цеглинками)
Щоденні новини.
- Тепер час працювати. Сьогодні Черговий синоптик....підійде до фліп-чарту і
розкаже, будь ласка, сьогоденні новини в області погоди.
- А можливо в тебе є своя новина?
(Зараз пора року — зима. Місяць — грудень. Сімнадцяте число, вівторок. На вулиці температура повітря ....Холодно. Похмуро. Опадів не має. Вітер південно-східний).
ІІ. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і завдань уроку.
Доповнення речень. Вправа з м'ячем.
Дерева та кущі взимку (Які?) .....безлисті.
На гілках дерев і кущах зимують (Що?) бруньки.
На ялинках і соснах зеленіють (Що?) .... листки-хвоїнки.
Однорічні трав'янисті рослини (Що роблять взимку?) ...відмирають.
Багаторічні трав'янисті рослини зимують у вигляді (Чого ?) ...насіння, кореневища, цибулини.
Узимку рослини перебувають у стані (Якому?) .... спокою.
- Не лише зміни відбуваються у житті рослин взимку, а й тварин.
Тема нашого уроку “Тварини взимку”.
ІІІ. Сприйняття та усвідомлення нового навчального матеріалу.
Гра “Добре – погано” (групова робота)
І. Добре, що наступила зима.
ІІ. Погано, що наступила зима.
ІІІ. Страшніше для тварин взимку голод.
ІV. Страшніше для тварин взимку холод.
- Що страшніше для тварин взимку допоможе нам дізнатись кросворд.
(Зошит, ст.59, вправа 1).
Знайди зайву тварину.
І. Горобці, галки, ворони, ведмідь, сороки, синиці - тримаються поблизу людський осель і живляться харчовими відходами.
ІІ. Дятел, орел живиться насінням та міцним дзьобом добуває з-під кори комах та гусениць.
ІІІ. Їжак, ховрах, хом'як, вовк упадають у зимову сплячку.
ІV. Заєць, білка, миша, кріт, бобер живляться заготовленими восени кормами.
Вовк і лисиця, що роблять взимку? (Полюють на дрібних тварин)
А дикий кабан? (Добуває з-під снігу жолуді, комах, мишей).
Заєць, косуля, лось, олень живляться гілками дерев, корою, сухою травою.
Робота в зошиті.
- Давайте запишимо, яких тварин можна побачити взимку?
- Чим живляться птахи взимку?
Гра “Кубування з пантонімою”
Дає вчитель картинку, дитина показує тварину, всі відгадують.
Потім відповідають на запитання... Зайчик, олень, ведмідь.
Фізкультхвилинка.
Гра «Ведмедики» (Проблемні ситуації)
- Допоможи сім'ї ведмедя залатати дірочки в барлозі, щоб не дув холодний вітер, щоб було спати тепло. Для цього розв’яжіть задачі.
1. Взимку до лісової годівниці із сіном прийшло 6 лосів і 10 косуль.
На скільки більше прийшло косуль, ніж лосів до годівниці? (10-6 = 4)
Скільки всього тварин прийшло до годівниці? (10+6=16)
2. У лісі росло 60 ялинок. Перед Новим роком робітники лісгоспу зрубали 30 ялинок, а навесні посадили 40. Скільки ялинок стало в лісі? (70)
- Чому посадили більше, ніж зрубали?
ІV. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок .
Робота в зошиті.
Білка, бобер, миша - живляться запасами.
Їжак, ведмідь, хом'як — сплять.
Лисиця, заєць, косуля, кабан — добувають їжу.
Відео “ Тварини взимку”
V. Підсумок уроку.
Смачна пауза.
Діти ласують печивом у вигляді тварин (наприклад «Барні»).
1