Конспект уроку з предмету «Основи здоров’я» на тему: «Здоровим бути здорово!»
Тема: «Здоровим бути здорово!» для 4 класу
Мета:
Обладнання: альбоми для малювання, фарби, олівці, матеріал для створення колажу(журнали, малюнки); зображення продуктів харчування, презентація «Здоровим бути модно»
Хід
Діти утворюють коло, узявшись за руки, промовляють:
Доброго вчора, сьогодні, щодня!
Миру бажаємо кожній родині,
Щастя, здоров’я – кожній людині!
Учитель. У всіх привітаннях ми від душі бажаємо один одному в передовсім міцного здоров'я. Чому? Бо здоров'я – найдорожче, що в нас є. У будь-якому віці бути здоровим – це чудово. А що означає «бути здоровим»? Навіщо бути здоровим? Що впливає на здоров’я людини? (Діти дають відповіді).
Учитель. Наші пращури жили довго, а хворіли – мало. Чому? Бо їжу вживали переважно рослинну, а м’яса – мало, чіпсів, кока-коли не знали, багато рухалися, загартовувалися. А як дбаємо про власне здоров’я ми? Чи ж не за таким принципом: Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо?
Зараз перевіримо.
Діти стають у коло. Учитель просить стати всередину тих, хто:
Учитель. Тому, хто починає кожен ранок з цієї дії, треба вдвічі менше часу, щоб зібратися і налаштуватися на робочий лад. Що це? (Ранкова зарядка).
Якщо ви не дотримуєтеся цього, то пропадає апетит, погіршується сон, зменшується працездатність. Що це? (Режим дня).
На здоров’я впливає і настрій, у якому перебуває людина. Недарма ж говорять, що хороший настрій – це половина здоров’я. Щоб день пройшов у хорошому настрої, розпочинати його потрібно з правильного пробудження. Зараз я вас познайомлю з вправою, яка називається «Пробудження метелика». Давайте, спробуємо її виконати. (Діти під керівництвом вчителя виконують вправу).
Уранці метелик прокинувся. Потягнувся, посміхнувся. Раз – росою він умився. Два – красиво уклонився. Три – крильцятами змахнув. На чотири – спинку вигнув. А на п'ять – на ніжки стрибнув. (Повторити 3 рази).
Учитель. Зустрічайте кожний новий день з посмішкою. Адже посмішка – це частинка здоров’я. Вранці підійдіть до дзеркала, посміхніться і скажіть собі та своїм рідним «Доброго ранку!»
«Доброго ранку!» – мовлю за звичаєм,
«Доброго ранку!» – собі зичу я.
«Доброго ранку!» – рідним бажаю.
«Доброго ранку!» – друзів вітаю.
І посміхнуться у відповідь люди,
Добрі слова ж бо для кожного любі!
Секрети здоров’я
(Казка)
В одній далекій маленькій країні було місто із дивною назвою Здорове. Чи Думаєте, місто отримало свою назву від того, що було великим і в ньому жило багато людей? Зовсім ні. Здоровим воно було тому, що всі його жителі мали хороше здоров’я, були здоровими. Хіба може бути таке, скажете ви? Дійсно, важко в це повірити. Саме тому багато людей приїздило у місто Здорове, щоб на власні очі побачити дивних його жителів та розкрити секрети їхнього здоров’я.
І що ж вони там бачили? На перший погляд нічого особливого: люди як люди. Але деякі секрети хорошого здоров’я в жителів Здорового дійсно були. А вам цікаво дізнатися про ці секрети? Тоді уважно слухайте і запам’ятовуйте. Ось ці секрети.
А ще мешканці Здорового були переконані, що
Усі жителі Здорового знали ці секрети й користувалися ними багато років, залюбки ділилися ними один з одним та з усіма охочими. Більшість гостей міста не вірили в секрети здоров’я, адже сподівалися почути про чудодійні пігулки чи заморські вітаміни. А тут таке! Ображені, вони поверталися до своїх домівок. Звичайно, це засмучувало мешканців Здорового, але що вони могли в цій ситуації вдіяти? Хіба що не здаватися і йти обраним шляхом. Тому кожного ранку, як тільки вставало сонце, жителі Здорового прокидалися, робили зарядку, вмивалися, обов’язково снідали та йшли у справах. Це були старанні, працьовиті, відповідальні люди.
А ще вони не забували про привітність, увічливість: зустрічаючись на вулиці, завжди віталися, посміхалися один одному, бажали хорошого дня. Жили мирно, допомагали один одному і частенько наспівували такі слова: «Я здоров’я збережу, собі сам допоможу». Адже точно знали, що здоров’я людини – у її власних руках. Хочеш бути здоровим – будь таким. А ви з цим згодні?
Учитель.
Про які секрети здоров’я ви довідалися? Від кого залежить здоров’я людини?
Жителі міста Здорового знайшли свій шлях до здоров’я. А чи є такий шлях у вас?
А, можливо, ви саме сьогодні відкрили його для себе? Спробуйте зобразити цей шлях.
5. Підсумок уроку
Учитель. Береженого і Бог береже, – говорить народна мудрість. Бажаю вам берегти себе та бути здоровими!