ТЕМА УРОКУ. Інструктаж з безпеки життєдіяльності учнів. Групи об’єктів
МЕТА УРОКУ.
Сформувати в учнів розуміння, що об'єкти відрізняються між собою властивостями та їх значеннями; навчити визначати та розпізнавати подібності між різними об'єктами навколишнього світу та класифікувати предмети на основі їхніх спільних характеристик, створюючи категорії, такі як кольори, форми, розмір та інші. Розвивати пізнавальний інтерес, навики роботи з комп’ютером, самоконтролю. Виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, дисциплінованість.
ОЧІКУВАННІ РЕЗУЛЬТАТИ:
Учень має уявлення:
Учень уміє класифікувати об'єкти за однією з властивостей.
ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. Paint.
ОБЛАДНАННЯ. Презентація
ТИП УРОКУ. Урок вивчення нового матеріалу
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент.
Привітання й організації уваги учнів.
ІІ. Повторення правил безпечної поведінки на уроці інформатики.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Формулювання мети й завдань уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.









- Діти, нас оточують різні об’єкти. Об’єкти, що існують в дійсності називаються реальними. Ось вони, реальні об’єкти:
![]()
![]()
- Властивостей в одного об’єкта, діти, може бути багато. Кожна властивість має значення. Значення властивості може подаватися текстом або числом.
V. Актуалізація знань учнів
1. Робота з підручником
А)
Б)
В)
Г)
2.Виконання дослідницької роботи. Вправа «Ми дослідники»
- Діти, назвіть матеріал, який відповідає опису.
Підказкою є слова з довідки. (за презентацією)
VІ. Формування вмінь та навичок. Робота за комп’ютером
властивість геометричної фігури слід використати для виконання завдання.
Нагадую, що Paint – це комп’ютерна програма, графічний редактор для створення й опрацювання зображень на комп’ютері.
«іграшковий транспорт». У середовищі графічного редактора намалюй один об’єкт.
VІІ. Підсумок уроку