Конспект уроку з теми "Сім'я, освіта та виховання давніх греків."

Про матеріал

Тема: Сім'я, освіта та виховання давніх греків.

Мета: сформувати уявлення про досягнення грецької освіти; визначити особливості формування культури; пояснювати якою була грецька сім'я; описувати процес навчання учнів - греків; характеризувати особливості виховання давніх греків; висловлювати міркування чи схожі давні греки і сучасні українці у вихованні та освіті; визначити місце грецької культури в античній та світовій культурі; розвивати вміння порівнювати культурні досягнення різних народів, критично мислити, висловлювати власну думку.

Перегляд файлу

Тема. Освіта, наука, виховання та сімейне життя давніх греків.

Мета: сформувати уявлення про досягнення грецької науки, освіти і спорту; визначити особливості формування культури; охарактеризувати наукові досягнення греків; визначити місце грецької культури в античній та світовій культурі; розвивати вміння порівнювати культурні досягнення різних народів, критично мислити, працювати в групах, висловлювати власну думку.

Обладнання: Всесвітня історія. Історія України: підруч. для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів, наочність.

Тип уроку: комбынований

Основні поняття: Гімнасії, ефеби, ораторське мистецтво

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть:

  •                  називати основні заняття греків
  •                  застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни: «античність», «елліни», «поліс», «демос», «Гімнасії», «ефеби», «ораторське мистецтво»
  •                  наводити приклади культурних традицій давніх греків;
  •                  визначати вплив природних умов на життя людей та їхні вірування

 

 

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку

Повідомлення теми та мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

  1. Що в перекладі означає слово «демократія»? (Влада народу)
  2. Назвіть дві відомі поеми часів давньої Греції?  Хто автор?(Іліада Одіссея, Гомер)
  3. Як у Давній Греції називали іноземців? (Метеки)
  4. Яку частину населення поліса становили раби? (третину)
  5. Яка особливість давньогрецького одягу? (одяг не шили)
  6. На які частини поділялось помешкання давніх греків? (чоловічу та жіночу)

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

План:

  1. Сімейні обов’язки. (Розповідь вчителя.)
  • Хто був головою давньогрецької сім’ї?
  1. Щоденні справи. (Робота з підручником стор. 106, пункт 2) Прочитайте текст підручника і дайте відповіді на запитання
  • Як відрізнялись щоденні справи чоловіка та жінки?
  • Чому Давню Грецію називають «Цивілізацією під відкритим небом»?
  1. Весілля. Коментоване читання (стор 106, пункт 3)
  2. Освіта та виховання. (Розповідь вчителя.)

Виховання хлопців

-До 7  років хлопчиків виховували матері.

-Їм дозволяли гратися  іграшками, дарували свійських тварин та читали байки про добро і зло.

-З 7 років сини заможних батьків навчалися у приватній школі.

-Там навчали  писати, читати, рахувати, грати на лірі.

-Після 14  років хлопчики могли відвідувати спортивні зали, де тренуватися в різних видах спорту.

-Під час свят вони брали участь у змаганнях з атлетики, а також у конкурсах з співів та танців.

-Хлопчики  повинні  були навчитися  гри на лірі, або кіфарі. Пізніше додавалися заняття з граматики. На той час граматика означала вміння грамотно говорити та виступати перед публікою – Ораторське мистецтво

-У 18 рокі хлопчикам обрізали  волосся і жертвували його богам.

-з 18 до 20 років тривала військова служба. На час її проходження хлопців називали Ефебами

Виховання дівчат

-Дівчата зі знатних родин жили у батьківському будинку досить замкнуто.

-Вони повинні були вміти прясти, ткати, пекти хліб, готувати іжу

-Усього цього іх навчали мати, бабуся, домашні рабині

-Тільки під час свят дівчата могли виходити з будинку

-Дівчата з бідних родин змушені були працювати, тому вели більш вільний спосіб життя

IV. Узагальнення вивченого матеріалу

ВПРАВА «ВІРЮ-НЕ ВІРЮ»

  • У давньогрецькому суспільстві сім’я складалася із чоловіка, дружини та їхніх дітей. +
  • Основним завданням жінки було зробити кар’єру . -
  •  Головною  у сім’ї була    жінка. -
  • До реформ Солона жінки   мали право продавати членів своєї сім’ї в рабство. -
  • День афінянина тривав   8 годин. -
  • Ремісники та селяни весь день  мандрували.-
  •  Жінки, навпаки, сиділи вдома, займаючись вихованням дітей і хатнім господарством. +
  • Заможні сім’ї могли дозволити собі мати рабів, які виконували основну частину роботи. +

ВПРАВА «  РЕСТАВРАТОР»

  • До 7  років   хлопчиків  у   Афінах виховували …
  • Після 14  років  хлопчики   могли  відвідувати 
  • Дівчата повинні  були вміти… 
  • Тільки під  час свят  дівчата   могли …

IV. Домашнє завдання

  • 1. Опрацювати §34 підручника
  • 2. Засвоїти нові поняття і терміни
  • Робота в зошиті с. 40, завд. 7
  • Підготув. повідомлення на тему – «Боги Давної Греції», «Герої Давної Греції», «Олімпійські ігри»

 

docx
Додано
22 лютого 2022
Переглядів
2742
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку