Розробка конспекту підсумкового уроку з трудовго навчання для учнів 5 класу на тему «Презентація результатів проектної діяльності (гольничка). Контроль якості виробу. Самооцінювання та оцінювання робіт». Головні завдання уроку: навчити презентувати власний виріб, оцінити зусилля, творчий підхід, виявити досягнення та недоліки під час роботи над проектом, створити атмосферу активної пізнавальної діяльності учнів, виховувати пріоритет творчості, розумне критичне ставлення до результатів власної роботи та роботи інших, зберігати дух взаємоповаги під час обговорення результатів роботи.
Конспект уроку з трудового навчання для учнів 5 класу на тему «Презентація результатів проектної діяльності. Контроль якості виробу. Самооцінювання та оцінювання робіт»
Мета: навчити презентувати власний виріб, оцінити зусилля, творчий підхід, виявити досягнення та недоліки під час роботи над проектом, створити атмосферу активної пізнавальної діяльності учнів, виховувати пріоритет творчості, розумне критичне ставлення до результатів власної роботи та роботи інших, зберігати дух взаємоповаги під час обговорення результатів роботи.
Очікувані результати: учні презентують свій виріб, виконують самооцінку проекту.
Основні поняття: презентація, самооцінка виконаної роботи.
Обладнання: мультимедійний пристрій, зразки ескізів.
Методи: проектування. Розповідь, демонстрація.
Тип уроку: узагальнення знань, умінь і навичок учнів.
Хід уроку:
І. Організаційна частина
Перевірка наявності учнів, підготовленості їх до уроку. Створення позитивного емоційного настрою.
Учитель. Доброго дня, діти! Я рада бачити вас на сьогодні на уроці!
Слайд 1
Тренінгова вправа « Квітка мудрості»
Учням пропонують обрати одну з пелюсток. На зворотному боці кожної пелюстки написано прислів’я. Читаючи його. Учень прикріплює пелюстку до «серединки квітки», яка розташована на дошці. У результаті утворюється весела усміхнена квітка.
Підсумовуючи означену діяльність, учитель наголошує на тому, що створена власноруч квітка символізуватиме розквіт майстерності учнів, їхню наполегливу діяльність із виконання творчого проекту й успішний результат.
Слайд 2.
А чи відомо вам, що крила у бджіл здійснюють приблизно 11400 рухів на хвилину. Для того , щоб зібрати 1 кілограм меду, бджолі необхідно відвідати 10 мільйонів квіток, так само потрібно зробити 150 000 вильотів і пролетіти при цьому 300 000 кілометрів.
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів
Слайд 3.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Сьогодні в нашій творчій майстерні панує особлива атмосфера, адже кожен з вас упродовж багатьох занять старанно працював, докладав чималих зусиль для того, щоб урешті- решт довести, що цей час витрачено недарма і що результат вашої праці зможуть побачити і оцінити інші. (Оголошує тему уроку)
ІV. Повідомлення теми, завдань уроку
Слайд 4.
Вчитель призначає групу експертів, які проводять експертну оцінку виконаної роботи.
V. Захист та оцінювання результатів проектної діяльності
Слайд 5.
«Усе, що роблять власними руками, називають це дивами!»
Слайд 6.
- Чи готові ви до презентації?
Учням пропонується розпочати презентацію творчих проектів. Вони за власним бажанням по черзі презентують свої роботи, користуючись орієнтовним планом, складеним ними заздалегідь. Група експертів можуть ставити запитання по закінченні виступів, коректно оцінювати їх роботи.
Критерії оцінювання виступів
Учитель. Щойно ми стали свідками чарівного дійства, створеного нашими спільними зусиллями. Ви вміло впоралися з поставленими завданнями. Під час проведення уроку у нас працював представник засобів масової інформації. І я хочу надати йому слово.
Телерепортер. Доброго дня всім присутнім! Я веду свій репортаж з місця, де відбувалася презентація проектних робіт учнів 1-А класу. Ми мали змогу пересвідчитися в тому, що діти, які зібралися в цьому класі, справді є старанними, талановитими й по справжньому творчими. А зараз я хочу поставити кілька запитань учасникам сьогоднішнього заходу.
Отже, відповіді наших учнів ще раз довели, що виконувати проектну роботу цікаво і , звісно, корисно. Тож бажаю всім учням і надалі таких самих успіхів у виконанні будь – якої роботи. З вами був…..
V. Підсумок уроку
Проектна діяльність розвиває ваші творчі здібності, мислення, розширює кругозір, ви отримуєте нові навички й уміння роботи з різними матеріалами.
Слайд 7.
При виконанні проекту я дізнався(лася)….
Я навчилася…
Я зрозуміла…
Я захотіла…
Я радію, що…
Домашнє завдання
Підготувати матеріали для презентації проекту.
Слайд 8.