Урок «Обробка країв серветки. Остаточна обробка виробу. Захист проекту.»

Про матеріал

Урок «Обробка країв серветки. Остаточна обробка виробу. Захист проекту.» можуть використовувати вчителі трудового навчання та технолоії. Доцільно використовувати цей урок при вивченні проекту "Серветка"

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

«Обробка країв серветки.

Остаточна обробка виробу.

Захист проекту.»

C:\Users\Home\Desktop\b2c03ece98bbt.jpg                                                   

 

 

 

 

 

                                                      Підготувала:

                                                           вчитель трудового навчання

                                                           загальноосвітньої школи I-II ступенів

                                                           с. Велика Ведмежка – філія ОЗ

                                                           «загальноосвітньої школи

                                                            I-III ступенів   с. Цміни»

                                                           Падалюк Ю.О.

 

Тема: Способи обробки краю виробу. Остаточна обробка виробу. Догляд за вишитими виробами

Мета: сформувати в учениць знання і вміння виконання обробки країв вишитого виробу; ознайомити з правилами догляду за вишитими виробами; формувати самостійність, самоконтроль; виховувати старанність, акуратність, точність під час вишивальних робіт; розвивати навички раціональної організації робочого місця; формувати свідоме дотримання правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог під час вишивання; виховувати культуру праці.

Методичне забезпечення: фотомайстер – клас, презентація.

Обладнання: вишиті вироби, нитки, голки з великим вушком, ножиці; картки для роботи групах.

Тип уроку:  комбінований

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент

 

  • Перевірка наявності  учениць;
  • Перевірка готовності до уроку;
  • Створення позитивного емоційного настрою.

Бажаю усім, щоб до кожного з вас

Завітало натхнення сьогодні у клас

І збудило бажання здобути знання,

Щоб потім життям ви не йшли навмання.

Щоб вам захотілось новеньке пізнати,

Самим научитись та інших навчати.

 

  1. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

 

Вправа «Встанови відповідність»

 Встановити відповідність графічного зображення вишивального шва та його назви. Додаток (А)  Міні-практикум. Робота виконується в групах.

Завдання групам. Охарактеризувати вишивальний шов за планом:

  1. поверхнево-нашивний чи прозорий;
  2. вільний чи лічильний;
  3. однобічний чи двобічний.

Група 1. Шов «штапівка».

Група 2. Шов «козлик».

Група 3. Шов «косий хрестик».

Група 4. Шов «мережка одинарний прутик». Додаток (Б)

 

  1. Мотивація навчальної діяльності

 

Вправа «Народна мудрість»

Згадаємо народну мудрість: «Кінець діло хвалить».

  • Як вигадаєте, про що йдеться у прислів’ї?

Результат роботи багато в чому залежить від остаточної обробки виробів.

 

  1. Повідомлення теми уроку

 

Очікувані результати

Після сьогоднішнього уроку учениці зможуть:

  • Називати способи обробки країв вишитих виробів;
  • Демонструвати уміння обробляти краї власного вишитого виробу;
  • Пояснювати правила догляду за вишитими виробами;
  • Виконувати остаточну обробку вишитого виробу.
  1. Вивчення нового матеріалу

 

Обробка країв вишитих виробів – це гармонійне завершення композиції вишивки. Спосіб обробки країв вишитого виробу залежить від його призначення, матеріалу, форми, композиції вишивки, кольорової гами.

 

Способи обробки країв вишитих виробів:

 

  1. Торочки (бахрома). Торочки можна виконувати з використанням мережки.

Картинки по запросу торочки 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Рубцювання – підігнутий і підшитий край виробу. Можна виконувати у поєднанні з мережками.

 

Картинки по запросу рубцювання 

 

 

 

 

 

 

  1. Петельним швом.

Похожее изображение 

 

 

 

 

 

  1. Мереживом.

Картинки по запросу обробка країв серветки мереживом 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Практична робота.

 

Тема практичної роботи: Обробка країв вишитого виробу обраним способом.

Вступний інструктаж (проводиться у формі гри)

Гра «Блеф – клуб». Визначити правильні та помилкові твердження правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог під час вишивання.

  • Перед початком роботи підготувати робоче місце (+)
  • Ножиці передавати кільцями вперед (+)
  • Якщо голка зламалася, попросити іншу (-)
  • Вишивання тримати на відстані 50 см від очей (-)
  • Ножиці класти на стіл зімкнути лезами (+)
  • Не користуватися тупими та іржавими інструментами: голками, ножицями, кравецькими шпильками (+)
  • Вишивати при гарному освітленні (+)
  • Передавати голку зручним для працюючого способом (-)
  • Перед роботою та після неї перелічувати голки і кравецькі шпильки (+)
  • Перед вишиванням треба помити руки (+)
  • Можна вколювати голку в одяг (-)
  • Під час вишивання кожні 30-35 хв. робити перерву, щоб не стомлювалися очі (+)

         Поточний інструктаж:

  • контроль за організацією робочого місця;
  • контроль за дотриманням правил безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час вишивання;
  • контроль за поставою учнів;
  • контроль за реалізацією методу самоконтролю учнів;
  • індивідуальний (фронтальний) інструктаж.
  1. Підбиття підсумків уроку
  • загальна оцінка виконаної роботи;
  • аналіз типових помилок (характеристика прикладів порушення технології);
  • коментоване виставлення оцінок.
  1. Домашнє завдання

Закінчити обробку країв вишитого виробу.

 

 

 

 

 

 

 

Додаток А

http://subject.com.ua/textbook/work/6klas_3/6klas_3.files/image224.jpg                 

 

http://subject.com.ua/textbook/work/6klas_3/6klas_3.files/image227.jpg

http://subject.com.ua/textbook/work/6klas_3/6klas_3.files/image230.jpgКартинки по запросу мережка одинарний прутикhttp://subject.com.ua/textbook/work/6klas_3/6klas_3.files/image230.jpg
 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Шевчук Тамара Денисівна
    Матеріал дуже цікавий.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
15 березня 2018
Переглядів
8024
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку