Конспект уроку з української літератури в 7 класі. УРОК-ПРЕЗЕНТАЦІЯ. "І. Я. Франко. "Захар Беркут". Проблема вибору людини у вирішальній ситуації"

Про матеріал
Конспект уроку в 7 класі з української літератури. Урок-Презентація. "І. Я. Франко. "Захар Беркут". Проблема вибору людини у вирішальній ситуації". Підготувала вчитель української мови та літератури Нижньояблунського ОЗЗСО І-ІІІ ст. - ЗДО Квич Н. М.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

2023 – 2024

Тема: І. Франко. «Захар Беркут». Проблема вибору людини у вирішальній ситуації.

Мета: - допомогти учням проаналізувати зміст твору, місце і роль у ньому головних і другорядних героїв;

-         Розвивати логічне, критичне і творче мислення, спостережливість, уміння співставляти, аргументувати, дискутувати, робити висновки, складати характеристики різними методами;

-         Виховувати почуття патріотизму, гордості за наших предків.

Тип уроку: комбінований.

Форма уроку: Урок–презентація.

 

Перебіг уроку

 

І. Організація навчальної діяльності

 

  1. Створення сприятливого психологічного клімату, налаштування на роботу.

Вчитель. Добрий день, діти! Рада вас бачити.

Нас чекає сьогодні цікавий урок. Але, щоб впоратися на уроці з завданнями, вам потрібно:

Мислити – логічно і критично,

Висловлюватися чітко і лаконічно,

Досліджувати – глибоко і майстерно,

Працювати творчо і активно!

Ми – одна сім’я – родина,

Тому ціль у нас єдина!

Думати – колективно,

Діяти – оперативно,

 Сперечатись – доказово…

Це для всіх – обов’язково!

А я сьогодні на уроці хочу знайти у вас, діти, те, що іншим не помітно:

Відвагу – в скромних,

Доброту – в черствих,

В лінивих – працелюбність,

Жагу до знань – у всіх.

І непомітно струни так торкнути,

Щоб звуки всі злились в один оркестр,

Назва якому – успішний урок.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів

 

Вступне слово вчителя. Величезне випробування випадало на долю українців. І часто у своїх творах письменники змальовували ці важкі моменти  та героїчні вчинки наших предків. До вашої уваги «Кроссенс». Прошу бажаючого розшифрувати його, щоб ми дізналися про кого сьогодні ітиме мова.

Дякую. Відповідь вірна, прошу сідати.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

 

  1. Слово вчителя

Увага на екран! Ми з вами зараз переглянемо короткий «Буктрейлер» по даному творі, щоб ще більше заглибитись і відчути ту атмосферу, яка панувала у с. Тухля.

Дякую за увагу. А зараз попрошу усно скласти «Хмаринку сллів» до даного твору. Молодці. Гляньте на наш наступний слайд, де вам запропонована уже готова хмаринка, яку створив ШІ.

З кількох наступних слайдів ви дізнаєтесь про с. Тухля, у якому і відбувалися події.

 

  1. Гра «Так – Ні».

Діти, у вас на партах лежать елементи «Світлофору». Пропоную трішки пограти. Я читаю питання, а ви підіймаєте зелений світлофор, якщо згідні з даним твердженням, або ж червоний, якщо ні.

Дякую, всі добре впорались із завданням.

 

ІV. Оголошення теми, мети і завдань уроку

Очікувані результати

Діти, розгорніть, будь ласка, зошити, запишіть число, класна робота, тему уроку. А епіграфом до сьогоднішнього уроку я пропоную взяти слова                    Т. Г. Шевченка:

Свою Україну любіть!

Любіть її во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Прошу бажаючого зачитати наш девіз.

Дякую. Подумайте, чому саме ці слова слали сьогодні девізом уроку, а ми повернемося до нього вінці уроку.

 

V. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

 

  1. Гра «Що? Де? Коли?»

Діти, пропоную пограти у гру, використовуючи «Кубик Блума».

Основні запитання:

-         Про що розповідається у творі?

-         Де відбуваються події?

-         Коли написаний твір?

-         Назвіть автора, твір і зображеного героя.

-         Поділіться своїми враженнями від епізоду, зображеного на малюнку.

-         Прочитайте цитати. Як вони допомагають зрозуміти персонажів?

 

  1. Характеристика персонажів

 

( Кожне завдання виконують учні по одному бажаючому біля дошки. Після кожної відповіді перегортаємо на новий слайд презентації, щоб переглянути, чи відповідь вірна)

 

     Назвіть головних і другорядних героїв.

     Охарактеризуйте кожного з героїв методами «Інформаційне гроно» та «Асоціативні враження».

     Зробити порівняльну характеристику Захара Беркута і Тугара Вовка методом «Кола Вена».

     Складіть «Сенкан» до слова ПАТРІОТ.

 

  1. Скласти паспортну характеристику даного твору

 

VІ. Закріплення знань, умінь та навичок

 

  1. Проблемні питання («Мозковий штурм»)

     Яке гасло твору? (У єдності сила)

     Які проблеми порушено у творі?

     Який вибір був у Захара Беркута у ситуації із сином?

 

  1. За допомогою методу «Дерево рішень» відобразити,  як повів себе Захар Беркут, і як міг вчинити в даній ситуації.

 

VІІ. Підбиття підсумків уроку

 

Гра «Найспритніший і найуважніший»

Учні, а зараз ми проведемо невеличку усну гру на уважність і спритність. Ваше завдання: уважно слухати, швидко підносити руку і давати правильну відповідь. Переможе той, хто дасть першим найбільшу кількість правильних відповідей.

Всім дякую, ви прекрасно впорались із завданням.

 

VІІІ. Повернення до епіграфа

Діти, прошу ще раз зачитати девіз нашого уроку. Як ви вважаєте, чому саме такі слова я сьогодні використала на епіграф уроку? Хто бажає прокоментувати?

Дякую. Сідайте.

 

ІХ. Очікувані результати

Рефлексія

  1. (Інтерактивний прийом «Рюкзак знань)

Дорогі мої здобувачі освіти, у кожного з вас на партах лежать «Рюкзаки знань». Прошу заповнити їх і ви зможете підсумувати: на скільки збільшився ваш багаж знань на сьогоднішньому уроці.

Прошу прокоментувати бажаючих.

  1. Використання техніки форму вального оцінювання «Троянда, шип та бутон»

Скажіть, будь ласка, чи справдилися ваші очікування від сьогоднішнього уроку. Запишіть їх на трояндочках, або ж листочках відповідно і сформуємо наш букет.

 

Х. Домашнє завдання

1. Написати свою кінцівку розвитку подій до даного твору.

2. Намалювати ілюстрації до твору.

 

ХІ. Дякую!

Ось і уроку вже кінець.

Хто працював, той молодець!

Всі дружні й активні були увесь час.

Хороші оцінки чекають на вас.

 

 

docx
Додано
27 лютого
Переглядів
271
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку