Урок: українська мова
Клас: 2
Тема уроку: “Поняття про текст”
Мета:Ознайомити учнів з поняттям “текст”; навчити розрізняти окремі речення і текст; розвивати вміння добирати заголовок до текстів відповідно до його змісту; виховувати спостережливість, бережливе ставлення до природи.
Ключові компетентності:
вміння вчитися- організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в завданнях та вправах;
здоров’єзбережувальна — турбуватися про свою поставу, поведінку під час легкого нездужання;
соціальна — вчитися працювати в парах, бути толерантним, терплячими до співрозмовника.
Література:Українська мова та читання. Підручник для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х класах), Галина Іваниця — Харків. Видавництво “Ранок” 2019р.
Обладнання: ілюстрації, презентація.
Тип уроку: інтеграція.
Хід уроку
І. Організація дітей до уроку.
1.Привітання.
Добрий день! В добрий час!
Рада бачити всіх вас!
Всі за парти ми сідаємо,
До роботи приступаємо.
Щоб помилок уникати,
Треба мову добре знати!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.Введення казкового героя.
- Діти, пригадайте яких лісових мешканців ви знаєте?
Сьогодні до нас завітали: Вовчик, Лисичка, Білочка та Зайчик.
У них є вчителька- Мудра Сова.
Сьогодні лісові поштарі-сороки принесли нам листа від них. Що ж у ньому? Прочитаймо?
-Що ж робити? Відмовити Сові? Це нечемно! Давайте зробимо так- будемо працювати на уроці відповідно до нашої теми і таким чином допоможемо учням Лісової Школи.
-Згідні?
-Тоді до роботи!
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- Щоб дізнатись тему нашого уроку потрібно поставити цифри у порядку зростання та прочитати що утворилось.
- Наше завдання на сьогодні дізнатися що таке “текст”.
V. Вивчення нового матеріалу.
1.Введення поняття “Текст”.
-Прочитайте перший стовпчик.
-Скільки речень у першому стовпчику?
-Про кого йдеться в кожному реченні?
-Чи можна до них дібрати заголовок?
-Прочитайте що написано у другому стовпчику.
-Скільки тут речень?
-Про кого йдеться в кожному реченні?
-Скільки малюнків можна намалювати?
-Чи можна дібрати заголовок до всіх цих речень?
-Порівняйте записи. Чим вони схожі?
2. Робота з підручником.
-Розгортаємо підручник на ст.11. Гляньте на картинку. Як ви думаєте, про що буде розповідатись у тексті?
-Давайте прочитаємо текст ланцюжком.
-Чи були вірні ваші домисли?
-Я ви думаєте, чому деякі слова є підкресленими?
-Який ви заголовок дали б цьому тексту?
-Спишіть цей текст.
3.Словникова робота.
- Діти, а хто знає що означає слово “багряний”?
Багряний-червоний
- Спробуймо скласти словосполучення з цим словом.
4. Фізкультхвилинка.
5. Вправа “Склади текст”
-Поки Лісові Друзі до нас йшли в їхній книзі усі тексти деформувались. Наше завдання розмістити речення в правильній послідовності.
- Доберіть заголовок до цього тексту.
-Ну ж бо визначимо зачин, основну частину, кінцівку.
-Вони починаються з абзацу.
6. Робота в парах.
-Зараз ви отримаєте картки , ви маєте визначити де текст. Спробуйте продовжити казку, щоб утворився текст.
VI.Підсумок уроку.
1. Вправа “Квест”
-Прочитайте словосполучення користуючись підказкою.
- Отже, з чого складається текст?
-Що можна дібрати до тексту?
-Що для вас було складним?
-Дякую за урок. До побачення.