Конспект уроку з української мови. Повторення. Що я знаю / умію? з теми «Слово. Частини мови. Прикметник».

Про матеріал
Мета: узагальнити знання учнів з теми: «Слово. Частини мови. Прикметник» формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.
Перегляд файлу

Конспект уроку з української мови. Повторення. Що я знаю / умію? з теми «Слово. Частини мови. Прикметник».

 

Мета: узагальнити знання учнів з теми: «Слово. Частини мови. Прикметник» формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.

Обладнання: підручник “Українська мова та читання”, картки- роздруківки

Хід уроку

І. Вступна частина. Організація  учнів класу.

Добрий день, любі друзі, вітаю вас у нашому крузі.

Одне до одного всміхніться ы любенько подивіться.

Станьте в пари, підморгніть, подружку чи друга обійміть.

Тепер за парти всі сідаймо, працювати починаймо!

  1.           Перевірка домашнього завдання.
  2.           Повідомлення теми уроку. Вправа “Очікування”

Я прикмети називаю і ознаки усі знаю.

Хто який? Яка? — скажу; Яке? Які? — вам розкажу.

Огірок який? Зелений, якщо дикий, то шалений.

Мама добра, чуйна, ніжна, а зима – морозна, сніжна.

Сонечко яке? Яскраве! Волосся — світло-золотаве.

А які поля? Родючі, люди сіють там співучі.

Мову дивно прикрашаю, ознаки всюди я вплітаю.

Знає добре навіть скептик, що важливим є ... (прикметник)

- Отже, сьогодні на уроці ми повторимо все, що знаємо про прикметник як частину мови. Будемо спостерігати і робити висновки про роль прикметників у мовленні. Виховувати любов до природи й рідного краю.

- Висловіть свої очікування від уроку.

1.3. Хвилинка каліграфії.

С с СС сс  Сс  сніг, сніговик, сніговій, сніжити, снігова, сніжна, засніжений

  •          Із записаних слів назвіть частини мови: іменник, прикметник, дієслово.
  •          Зі словом сніговик виконайте звуко- буквенний аналіз.
  •          Складіть речення з цим словом.

ІІ. Основна частина. Вправа «Мозковий штурм»

– Яку частину мови називають прикметником? Наведіть приклади.

– На які питання він відповідає?

– На які ознаки вказують прикметники?

– З якою частиною мови пов’язаний прикметник?

– За чим змінюються прикметники?

– Яким членом речення найчастіше буває прикметник?

– Яку роль відіграють прикметники в мовленні?(Збагачують, прикрашають нашу мову, допомагають точніше висловити свою думку).

2.1. Добери заголовок. Спиши, розкриваючи дужки. (с.38 підручника, вправа 1).

- Визнач число, рід і відмінок прикметників. Перевір себе.

2.2. Утвори словосполучення іменника з прикметником. Запиши словосполучення в родовому й орудному відмінках. (с.38 підручника, вправа 2).

 

2.3. Фізкультхвилинка.

 

2.4. Щоденні 5.

- Виконайте завдання на картках. З`єднай слова, близькі за значенням.

               Мати   цінний

               великий  ненька

               дорогий   чималий

               каже  малюк

               дитина   говорить

 

ІІІ. Заключна частина

– А зараз послухайте «Казку про прикметник». Жив-був на світі прикметник. У нього було багато друзів іменників. Вони супроводжували прикметника скрізь, підтримували його, без них він не знав якого він роду і в якому числі стоїть. Але одного разу прикметник вирішив, що йому не потрібні друзі-іменники, і пішов шукати собі нових товаришів. По дорозі він зустрів дієслово і вирішив подружитися з ним. Але з цього нічого не вийшло, бо дієслово не захотіло прийняти таку дружбу. Потім прикметник вирішив приятелювати з числівником. Та і ця дружба закінчилась невдачею. Засмучений прикметник вирішив вибачитись перед іменниками. Ті його пробачили. І з того часу прикметник та іменник – друзі «не розлий вода»

 

Підсумок. Метод «Коло вільних думок»

 – Чи був цікавий для вас урок?

 – Чому?

 – Навіщо потрібні знання про прикметник?

 – Де використовують прикметники?

 

Домашнє завдання: З’єднайте фразеологізми з їх значенням.                                             Задирати носа –                                                               

Водою не розлити -                                                                                  

Голова варить -                                                                                              

Хоч голки збирай -                                                                                 

Ноги на плечі -                                                                                         

Довідка: тікати, зазнаватися, дуже світло, міцна дружба, розумний.

 

Рефлексія. Вправа “Три М”

  •          Назвіть три моменти уроку, що були для вас найцікавішими.
docx
Додано
23 лютого 2025
Переглядів
509
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку