Конспект уроку з ЯДС 2 клас

Про матеріал
Конспект уроку «Я досліджую світ» 2 клас Урок - екскурсія Тема уроку – екскурсії: Ґрунт. Властивості, значення, спостереження під час екскурсії. Мета. На даному уроці учні знайомляться з поняттям «ґрунт» та його складом, знайомляться із значенням ґрунту для життя рослин, тварин і людей, розвивають спостережливість, уміння аналізувати; у дітей виховується бережливе ставлення до природи, любов до рідної землі.
Перегляд файлу

Конспект уроку «Я досліджую світ» 2 клас

 Урок - екскурсія

Тема уроку – екскурсії: Ґрунт. Властивості, значення, спостереження під час екскурсії.

Мета. На даному уроці учні знайомляться з поняттям «ґрунт» та його складом, знайомляться із значенням ґрунту для життя рослин, тварин і людей, розвивають спостережливість, уміння аналізувати; у дітей виховується бережливе ставлення до природи, любов до рідної землі.

Обладнання: конспект уроку, малюнки: Землі – планети, землі – ґрунту; паперові коробочки для збирання зразків ґрунту даній місцевості та складники ґрунту (пісок, глина, крейда, кремінь та інше); підручник «Я досліджую світ» – Н. М. Бабік, Г. П. Бондарчук; зошит «Я досліджую світ» 2 клас, частина I. – Оксана Лабащук, Тетяна Решетуха.

 

Хід уроку

І. Ранкове коло

Привітання

-Діти, часу не гаймо про погоду розповідаймо!

ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності. Повідомлення теми та мети екскурсії.

Мені зірка відкрила секрет

І на вушко шепнула здаля:

«Є на світі багато планет,

Та найкраща планета – Земля!»

-Слово «земля» багатозначне (показ малюнків)

https://w2.chabad.org/media/images/188971.jpg?_i=_n5D0315AB1B76071025D278E74CDA342E                ЗЕМЛЯ  - ПЛАНЕТА

Грунт, чернозём, плодородный грунт, земля — Купить в Киеве на Flagma.ua  #1027663    ЗЕМЛЯ – ҐРУНТ

- "Земля - наша мати всіх годує", - говорить українське прислів’я.

Найбільше багатство нашої держави – це її земля. На сьогоднішньому уроці ми познайомимося з ґрунтом.  Проведемо екскурсію на город, який знаходиться поряд із шкільним подвір’ям, з метою ознайомлення з ґрунтом, який відповідає нашій місцевості. Будемо спостерігати та аналізувати ґрунт, а також вам треба буде зібрати матеріал – це зразок ґрунту та його складники. Ви дізнаєтеся, що таке ґрунт, з чого він складається, та для чого він нам потрібен.

1. Бесіда про правила поведінки на природі.

- Діти, зараз ми вирушимо на екскурсію до городу, який знаходиться поряд із шкільним подвір’ям. Пам’ятайте, що слід вести себе чемно. Давайте згадаємо правила поведінки на природі.

1. На природі веди себе тихо, спокійно.

2. Не галасуй, пам’ятай, що природа – домівка для птахів та звірів.

3. Не збирай невідомі тобі рослини, гриби та ягоди, ні в якому разі не бери їх до рота.

4. Не сміти на природі.

5. Не ламай дерева.

6. Не лази по деревах.

7. Не ламати мурашники.

2.  Згрупований вихід на подвір’я.

ІII. Проведення екскурсії.
1. Спостереження за змінами, що відбулися в природі у день проведення екскурсії під час походу до визначеного місця.

2. Ознайомлення учнів з ґрунтом своєї місцевості:
Ґрунт — багатство людини, її життя. Кожна місцевість має свій ґрунт.

Ґрунт можна порівнювати із тоненькою плівкою, що вкрила сушу нашої величезної планети. А без цієї плівки не було б ні суші, ні рослин, ні тварин, ні людини. Чому?
- Уявіть собі, що ґрунту раптом не стало. Що станеться на Землі? (Зникнуть рослини і тварини. А отже, не зможуть жити на землі і люди).
Ось чому говорять, що ґрунт дорожчий за золото. Без золота люди змогли б прожити, а без ґрунту — ні.
Ґрунти — це земельні ресурси України, складова частина її продуктивних сил, основне джерело національного багатства. Ґрунт є особливим природним витвором, він виник у результаті взаємодії неживої та живої природи.
Головна властивість ґрунту — родючість, тобто здатність забезпечувати рослини необхідними мінеральними солями і вологою. Визначає родючість ґрунту органічна речовина — перегній, що утворюється в результаті неповного розкладу бактеріями та грибами відмерлих рослинних решток.

Характерною ознакою рельєфу нашої області є гори і долини. Тернопільська область, Кременецький район, село Білокриниця знаходиться в західний частині України.
3. Ознайомлення учнів із ґрунтами нашої місцевості.
Викопаємо яму на городі та знайдемо складники землі даної місцевості.

-Візьміть грудку землі в руку і роздробіть її, що ви бачите? (крейди багато, кремній, чорнозем, пісок, глина).
- Молодці, ви дуже спостережливі. У цій грудочці деякі з вас знайшли черв’яка,  інші - комашинку, майже у всіх у вас корінці рослинок, картопля. Це дає нам зрозуміти, що на полі вирощували картоплю.

- Багато віків тому, на території нашого краю поселилися землероби, люди, які обробляли землю, вирощували сільськогосподарські культури. Вони бачили, що ґрунти нашого краю родючі, на них можна вирощувати високі врожаї пшениці, жита, кукурудзи та інших культур. Хто був уважний, той почув, як я назвала верхній родючий шар землі?
- Так, це слово – «ґрунт»
- Отже, що таке ґрунт? Чому шар родючий? Де береться пожива в ґрунті для рослин? (Діти роблять висновки, що, відмираючи, рослини і тварини утворюють перегній).

- А тепер візьміть невеличку грудочку землі і покладіть її в коробочку.  На наступному уроці Я досліджую світ ми розглянемо її  і дізнаємося багато нового про ґрунт.
- Візьміть зразки піску і глини.
IV. Підсумок екскурсії.
- Закінчилася наша екскурсія.
- Що нового ви дізналися?
- Який ґрунт відповідає нашій місцевості?
- Чи любите ви своє селище? Чому?
- Яким би ви хотіли бачити своє селище в майбутньому?
- Що для цього треба? А чи можна забувати про природу?
Ви зробили правильні висновки: без природи ми - ніхто. Природа в нас одна. Бережімо її, не засмічуємо.

V. Домашнє завдання.

 1 група (хлопці) – намалювати  малюнки на тему «Мій рідний край»

2 група (дівчата)  – намалювати  малюнки на тему «Що нового я побачив на екскурсії»

Прочитати у підручнику розповідь про пригоди Вероніки на сторінці 39.

Здобуті на екскурсії знання ви використаєте на наступних уроках.

VI. Організоване повернення до школи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дидактичний матеріал

Земля - планета

Земля – ґрунт

Зошит «Я досліджую світ» 2 клас, частина I. – О. Лабащук, Т. Решетуха.

 

Підручник « Я досліджую світ» 2 клас частина 1 –      

О.Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко
 

 

Ранкове коло

Проведення екскурсії у 2-А класі

 

 

 

1

 

docx
Додано
30 жовтня 2024
Переглядів
232
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку