Конспект уроку з ЯДС 4 клас
Тема уроку: Материки й океани
Освітня галузь: Природнича
Тип уроку: Засвоєння нових знань з елементами дослідження
Мета уроку
Навчальна: - сформувати уявлення про материки та океани Землі; - ознайомити з назвами та розташуванням материків і океанів; - навчити користуватися картою та глобусом.
Розвивальна: - розвивати просторове мислення, уміння порівнювати й узагальнювати; - формувати навички роботи в групі.
Виховна: - виховувати пізнавальний інтерес до планети Земля; - формувати відповідальне ставлення до природи.
Обладнання
• глобус, фізична карта світу;
• мультимедійна презентація
• картки з назвами материків та океанів;
• підручник ЯДС 4 клас;
• наліпки, маркери
Хід уроку
1. Організаційний момент
Налаштування на роботу:
Усміхніться один одному, побажайте успіху на уроці
На уроці карта в нас —
Цілий світ, мов дивний час.
Материки всі в рядок,
Океанів синій шовк.
Ми подорожуєм легко,
Не виходячи далеко.
Карта світу нас веде —
Знання нові щодня дає!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Бесіда
- Що таке географічна карта?
-Що на ній розташовано?
IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми будемо подорожувати і ви дізнаєтеся, що таке океани й материки, та навчитеся показувати їх на карті півкуль.
1.Порт «Поміркуй». Робота з картою.
- Подивіться уважно на Західну і Східну півкулі та спробуйте визначити що таке материк.
2.«Гронування».
Знання свої разом зберіть,
Усе про материки напишіть.
Робота в парах.
На аркушах написано слово «МАТЕРИКИ». Учні записують свої думки про материки
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Порт «Схематичний». Робота за логічно –опорною схемою (на дошці)
- А зараз порівняємо ваші припущення з визначенням у схемі.
Велика ділянка суші На Землі їх є шість
МАТЕРИК
Оточений з усіх сторін водою Континенти
Робота з картою
-У минулому столітті космонавти побувавши у космосі побачили нашу планету . Вона була дуже красивою,голубою.Голубою тому,що всюди була вода-океани.
-Давайте ми знайдемо на карті океани і прочитаємо,як вони називаються .
-Чим відділяються один від одного материки?( океанами)
- Порахуйте ,скільки материків є на Землі? (6) (Показ вчителем на карті материки)
5.Порт «Історичний». Історія виникнення материків .
Розповідь учителя про походження материків.
Вчені припускають,що в прадавні часи всі материки становили одне ціле. Це був такий собі праматерик, який отримав назву Пангея. Потім він розколовся на кілька частин, які почали дрейфувати в різних напрямках. Так утворилися Північна та Південна Америки, Австралія, Африка та Євразія. Через кілька мільйонів років розташування материків може змінитися. Зміни відбуваються вже зараз .І все це завдяки негативному впливу людини на оточуюче середовище. Ці зміни можуть супроводжуватися ще сильними землетрусами та виверженнями вулканів.Але на землі так багато куточків, що приваблюють до себе. Пустеля Сахара і вулкани, що діють, льодовики і коралові острови — усе це так хочеться побачити. І це можливо! Слід тільки мати під рукою карту та пофантазувати. А ще потрібно знати все про ці материки. Кожен материк або континент омивається водами пятьох океанів. Саме цим водяним шляхом відомі мореплавці здійснювали свої навколосвітні подорожі. - А чи знаєте ви, хто здійснив першу подорож навколо світу? - У 1519 році з іспанського порту Севілья на п’яти каравелах вирушила експедиція Фернанда Магеллана з екіпажем 265 чоловік. Подорож тривала три роки. Судна перетнули океан, подолавши відстань у 18 000 км. Через три тижні плавання через протоку ескадра вийшла в Тихий океан. Три місяці і двадцять днів, поки кораблі пливли океаном, він був спокійний, і тому Магеллан назвав його Тихим. У результаті плавання Магеллана була підтверджена ідея кулястості Землі, доведено, що між Азією і Америкою лежить величезний водний простір — Тихий океан, що велика частина земної кулі зайнята водою, а не сушею. Магеллан здійснив мрію свого життя, але загинув у сутичці із місцевими жителями. Лише корабель «Вікторія», обігнувши Африку, 6 вересня 1522 р. повернувся до Іспанії. До наших днів зберігся бортовий журнал, у якому мореплавці записували все про побачені землі. За цими записами ми зараз спробуємо здогадатися, які материки зустрілися на їх шляху
6.Порт «Континенти» Вчитель показує відео презентацію про материки, а підготовлені учні розповідають про материки.
1 Учень
АВСТРАЛІЯ. Це найменший материк, майже у чотири рази менший за Африку. Розташований у південній півкулі, на великому віддаленні від інших материків. Омивається водами Тихого та Індійського океанів. Поблизу материка розташовується величезна кількість великих і малих островів. Це найпосушливіший материк. Тут багато таких тварин і рослин, які не зустрічаються більше ніде на Землі, наприклад, диво-дерево евкаліпт, коала, качкодзьоб, єхидна, мурахоїд. Але найзнаменитіша тварина цього материка - кенгуру.
2 Учень
АНТАРКТИДА. Це найвищий материк Землі. Майже вся його поверхня вкрита крижаним панциром. З берегів материка повільно сповзають льодовики, плавучі крижані гори — айсберги. Це найхолодніший материк. Узимку, в липні, температура досягає –88°С. Тут на багато сотень кілометрів простягаються снігові рівнини. Часто дмуть ураганні вітри. Білий колір снігів і блакитнуватий колір льоду володарюють тут усюди. Але на високих скелях улітку з’являються мохи, лишайники, водорості. Тиша материка іноді уривається криками птахів — альбатросів, чайок і пінгвінів. Тут немає комах. У прибережних водах цього материка багато морських тварин. Найбільші з них — кити, тюлені, морські леви. Омивається Південним океаном.
Скільки криги в Антарктиді і світла!
Тут холоднії свищуть вітри.
Тут не видно нам звичного літа,
Навіть влітку мороз, холоди.
- Як тільки не називають Антарктиду: «королева холоду», «безлюдний континент», «край Землі»... Це велетенська льодова пустеля.
Порт «Спортивний» (музична відео фізкультхвилинка)
3 Учень
АФРИКА. Це найспекотніший материк. Другий після Євразії за розміром. Майже посередині його перетинає екватор. Тут протікає найдовша річка у світі — Ніл. На цьому материку знаходиться найбільша пустеля світу — Сахара. Жива природа вражає багатством і достатком. Мешкає найвища тварина — жираф, прудконогі гепарди, антилопи і страуси, величезні бегемоти і горили. Даний континент омивають Атлантичний та Індійський океани.
4 Учень
ЄВРАЗІЯ. Це найбільший материк на Землі. Він складається з двох частин-Європи і Азії. Займає 1/3 усієї суші. Найбільш населений у світі материк. Троє з кожних чотирьох жителів планети живуть на цьому материку. Завдяки величезним розмірам материка в різних його куточках склалися різні умови життя. Наприклад, на півночі материка влітку і взимку ходять у хутряному одязі, а на крайньому півдні круглий рік ходять у легкому одязі. Омивається цей континент одразу чотирма океанами.
5 Учень
ПІВДЕННА АМЕРИКА. Четвертий за величиною континент. Вздовж західного узбережжя тягнеться гірський хребет-Анди. Найбільші тропічні ліси ростуть на берегах річки Амазонки. Цей материк є батьківщиною помідор,картоплі,кукурудзи,арахісу,бавовни.
6 Учень
ПІВНІЧНА АМЕРИКА. Третій за розміром та величиною материк. Там багато лісів та озер,На південь лежать пустелі та густі тропічні ліси.А в середині материка розташовані степи,які називаються преріями.
Порт «ПІЗНАЙКИ».
Самостійна робота за підручником (с. 63–64)
Вправа «Мікрофон» Учні відповідають на запитання
- Як називають найбільші ділянки суходолу?
- Доберіть синонім до цього слова.
- Що таке материк (континент)?
- Скільки на нашій планеті материків? Назвіть їх.
- Як називаються найбільші водойми?
- Що таке океани? - Які ви знаєте океани?
VІ. Узагальнення й систематизація отриманих знань.
Порт «ЗАГАДКОВИЙ»
1.Він величезний, найхолодніший,
Там вічні сніги, льоди,
Там пінгвінів цілий рій,
І тюлені-сміливці є.
(Антарктида)
2.Я у формі кенгуру,
Де живу я, там дощу
Мало, сонце світить грізно,
Але кенгуру стрибає скрізь-то!
(Австралія)
3.Найбільший, найрізноманітніший,
З ним океани всі дружать,
Європа й Азія в ньому,
І він – наш спільний дім.
(Євразія)
4.Я зелена, як трава,
Але не можу я рости,
Мої тварини — леви й слони,
В спекотних землях я живу.
(Африка)
5.Там дивні рослини,
Там міднії гори
І ріка Амазонка –
Широченна, як море.
(Південна Америка)
6. Це два материки,
А назва в них одна.
Світ новий Колумб відкрив,
Першим він сюди приплив.
(Північна Америка)
7.Я найбільший на Землі,
Мене відкрив Магеллан,
У моїх водах є корали,
І риб багато, мов зграї.
(Тихий океан)
8.Я найменший, найхолодніший,
Північ моя домівка,
Вкритий я льодами й снігом,
Хто ж я? Підкажіть мені!
(Північний Льодовитий океан)
9.Я найсолоніший, найтепліший,
Найбагатший на китів,
Через мене кораблі пливуть,
І нафту в моїх надрах знайшли.
(Атлантичний океан)
10.Я теплий, але не такий,
Як сусід мій солоний,
Індійський мій спокій
Люблять слони та тигри.
(Індійський океан)
Робота в групах
З поданих географічних назв позначте тільки материки.
Європа (–)
Євразія (+)
Америка (–)
Північна Америка (+)
Грузія (-)
Україна (-)
Антарктида (+)
Південна Америка (+)
Німеччина (-)
Австралія (+)
Індійський океан (-)
Африка (+)
VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Ось і повернулись ми із мандрівки.
- На яких материках ми побували?
- Який материк складається з двох частин?
VІІІ. Домашнє завдання.
Порт « Причал»
Прочитати статтю в підручнику с. 63–64.
Навчитися показувати всі материки на карті півкуль.
Підготувати розповідь про океани (по групах)
Інтегрований урок з навчання грамоти та ЯДС у 1 класі
Тема. Закріплення звукового значення букви «бе». Читання слів. Опрацювання тексту «Білки». Скоромовка
Навчання грамоти:
Навчальна мета:
Закріпити звукове значення букви «бе», формувати вміння читати склади й слова з буквою «б», удосконалювати навички свідомого читання під час опрацювання тексту «Білки» та скоромовки; розширити знання учнів про білок і їхній спосіб життя.
Розвивальна мета:
Розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, мислення; уміння працювати в парі та групі, висловлювати власні думки, робити прості висновки.
Виховна мета:
Виховувати інтерес до читання, любов і дбайливе ставлення до природи та тварин, відповідальність, доброзичливість і повагу до думки інших
ЯДС (природознавча освітня галузь) :
Мета уроку:
Сформувати уявлення учнів про білок як мешканців лісу, їхній зовнішній вигляд, спосіб життя та живлення; навчити спостерігати за об’єктами природи й робити елементарні висновки. Розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, уміння ставити запитання та працювати в парі й групі. Виховувати дбайливе ставлення до тварин і відповідальне ставлення до природи.
Очікувані результати навчання
Учень / учениця:
розпізнає звук [б] у словах та співвідносить його з буквою «бе»;
читає склади й слова з буквою «б»;
свідомо читає текст «Білки»;
називає білку як мешканця лісу, описує її зовнішній вигляд;
розповідає про спосіб життя та живлення білки;
дотримується правил дбайливого ставлення до тварин.
Ключові компетентності
спілкування державною мовою;
екологічна грамотність і здорове життя;
уміння вчитися впродовж життя;
соціальна та громадянська компетентності.
Наскрізні вміння
висловлювати власну думку;
слухати та чути інших;
співпрацювати в парі та групі;
спостерігати, порівнювати, робити висновки;
відповідально ставитися до природи.
Тип уроку: урок закріплення вивченого матеріалу.
Обладнання: фішки для позначення звуків, предметні малюнки тварин, картка з буквами Б, б («бе»), комп’ютер, підручник (Вашуленко М.С., Вашуленко О.В. Буквар: підруч. для 1 кл. загальноосвіт. навч. закл. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2012), грибочки.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Мовна розминка
Вправи на дихання
1Перекочування силою видихуваного повітря ватної кульки на поверхні столу.
2.Дмухання на паперові кораблики, що плавають у воді.
3.«Надування кульки». Діти уявляють, що надувають повітряну кульку.
2.Гра «Хто більше ?»
Добір слів зі звуком «б» в різних позиціях.
Чистомовки - добавлянки
Ба-ба-ба – в мене є …(труба)
Бу-бу-бу – тримаю …(трубу)
Бі-бі-бі – граю на …(трубі)
Би-би-би – в лісі виросли …(гриби)
На – на – на – рідна сторона.
Ай – ай – ай – наш рідненький край.
Жу – жу – жу – землю бережу.
Ба – ба – ба – золоті хліба.
Ті – ті – ті – руки золоті.
4.Бесіда
-З якою буквою ми познайомилися на минулому уроці? (Із буквою «бе»).
-Який звук позначає ця буква на письмі? ([б]).
Гра з м’ячем
Учні, отримуючи м’яч, по черзі називають слова зі звуком [б].
Валеологічна пауза
Малювання букви Б ліктем, великим пальцем лівої руки, мезинцем.
5.Відгадування загадок. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок
1.Сам пустий, голос густий,
Дріб вибиває, дітей збирає (барабан)
2.Не говорить, не співає,
А коли хто йде,
То господаря сповіщає (собака)
3.Крила є, а не літає,
Ніг нема, а не доженеш (риба)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Синичка в дзьобі приносить телеграму
Увага! Увага! Прийшла телеграма. Її прислали звірі з казкового лісу. Вони звертаються до вас, діти, з проханням знайти Білочку, яка заховалася на одному із дерев на галявині. Допоможемо їм?
-Але шлях у лісі складний, а допомагати нам будуть різні звірі, які живуть там. Вони будуть приносити нам завдання. Якщо ми справимося, то швидко знайдемо, де сховалася грайлива білочка.
IV. Повідомлення теми і мети уроку
-Що ж, вирушаймо в дорогу. А темою сьогоднішньої подорожі буде закріплення вивченого про букву Б, б та звук [б]. Ми будемо показувати звірям, як ми вміємо читати, гарно висловлювати свою думку і міркувати.
V. Робота над матеріалом уроку
1. Бесіда
- Діти, які звірі живуть у лісі? (Відповіді дітей).
-Відгадайте загадку – і дізнаєтеся, хто перший прийшов нам на допомогу.
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни,
А проспав аж до весни. (Ведмідь)
Показ фотографій з комп’ютера
Розповіді учнів про ведмедя.
Доповнення вчителя
-З жовтня – листопада по березень – травень бурих ведмедів не зустрінеш. Вони сплять в барлогах – під корінням великих дерев. У період сплячки з’являються на світ ведмежата.
Бурий ведмідь – житель великих , глухих лісів.
Та на жаль, в природі досить мало залишилося цих тварин, тому їх треба оберігати.
Валеологічна пауза
-Покажемо, як ходить ведмідь.
-Ведмедик має для нас завдання.
Робота в парах (читання слів з карток )
Брели
Брести
Побрести
Побродити
Брід
Бавились
-Давайте правильно прочитаємо ці слова.
2. Читання слів учнями
3. Словникова робота
- Які слова вам не зрозумілі? (Відповіді дітей.)
Брід – мілке місце річки, озера, де можна перейти чи переїхати на протилежний берег.
Бродити – повільно ходити без певної мети; блукати.
Бавитися – гратися в якусь гру; розважатися, весело проводити час.
-Давайте покажемо ведмедику, що ми можемо скласти речення з цими словами.
5.Складання речень з деякими словами (за вибором учителя)
Ми любимо бродити по осінньому лісі. Ми з братом бродили по калюжах.
Дітки бавилися з кошенятами.
-Ведмедик вдячний вам за роботу.
Оздоровча технологія «Масаж для спинки»
Діти масажують одне одному спинки.
-Ще один наш помічник. Відгадайте, хто це.
В лісі є кравець чудовий,
Шиє звірам він обнови.
Для ведмедя — кожушки,
Для лисички — чобітки,
Для куничок — рукавички,
І для білочки спіднички,
Зайцю — валянки на лапки
І для вовка теплу шапку,
А собі зшив піджочок.
Хто кравець цей?.. (Їжачок)
Розповіді дітей про їжаків.
Розповідь учителя з показом фотографій
Спинка їжачка вкрита колючими голками. Має здатність згортатися у клубок, щоб оберегтися від ворогів. Може жити скрізь: в лісах, полях, садах, городах. Їжаки діяльні вночі, а вдень сплять у своїх схованках. Зиму проводять у сплячці.
Живиться їжак комахами, жабами, гризунами.
Їжак – корисний звір і потребує всілякої охорони.
-Їжачок пропонує нам пограти в гру «Швидкий ротик», вивчити скоромовку.
Скоромовка записана на дошці.
Біля броду бусол ходить,
бусленя з собою водить.
6.Розучування скоромовки
Зустрічаємо останнього нашого лісового жителя.
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м’ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене… (лисиця).
Розповіді дітей про лисичку.
Розповідь учителя і показ фото
У лисички – гостра морда, короткі ноги і дуже пухнастий хвіст. Водиться в найрізноманітніших угіддях – лісах, полях, болотах, горах.
Живиться переважно тваринним кормом – мишами, зайцями, птахами, що гніздяться на землі, може їсти ягоди, плоди і насіння.
Лисиця –хижак. Вона знищує багато шкідливих гризунів і тим самим зберігає врожай сільськогосподарських культур. Інколи завдає шкоди, знищуючи цінних тварин.
Розучування імітаційної руханки
Ми походили на носочках, а потім – на п’ятках. (Ходьба на носках, ходьба на п’ятках.)
М’яко йдемо, як лисенята, як ведмедик косолапий. (Ходьба на носках, ходьба на зовнішньому боці стопи.)
І як зайчик куцохвостий, і зубатий сірий вовк. (Стрибки на носках, біг на носках, широкими кроками.)
Ось скрутився у клубочок їжачок, бо він замерз. (Згрупувавшись присісти.)
Промінчик їжака торкнувся – і солодко він потягнувся. (Стати на носки, вдихнути, потягнутися, стати на всю ступню, опустити руки, видихнути.)
-Лисичка хоче подивитися, чи вміємо ми правильно інтонувати речення і відповідати на питання.
7.Робота з підручником ( с. 81)
Читання тексту вчителем
Словникова робота
Бавилась
Дітвора
Кинулись
Заборонив
Вправи для покращення зору ( відеозапис)
Самостійне читання тексту учнями
Читання «ланцюжком»
Вибіркове читання
Демонструється фото білочки
Розповіді дітей про білок.
Розповідь про білочку
-Білка – справжній повітряний акробат. Завдяки чіпким кігтикам вона легко пересувається по деревах. Перестрибувати з дерева на дерево білці допомагає довгий хвіст.
Живиться білка насінням хвойних дерев, жолудями, горіхами, грибами, ягодами. В Україні цих звірят небагато, тому білок потрібно охороняти.
V. Підсумок уроку
- От і закінчилася наша подорож. Усі завдання, які підготували нам звірі, ми виконали, і відшукали білочку. Вони нам за це дуже вдячні.
- Давайте пригадаємо:
Яку букву ви повторювали на уроці?
Який звук позначає ця буква на письмі?
Де ми сьогодні подорожували?
Які звірі нам зустрічалися на шляху?
Кого ми шукали?
-Білочка дякує за те, що ви її знайшли, за вашу гарну роботу і хоче зробити вам подарунки – грибочки, які вона збирає, готуючись до зими.
УРОК МАТЕМАТИКИ В 3 КЛАСІ
Урок – подорож
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення і ділення.
Мета: закріплювати вміння обчислювати вирази, розвязувати задачі вивчених видів;
розвивати логічне та творче мислення;
прищеплювати любов до математики;
виховувати почуття відповідальності за роботу в колективі
Обладнання : картки із завданням, олівці, лінійки, підручники, потяг із картону.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
ІІ .Мотивація навчальної діяльності учнів
- Сьогодні, діти, у нас урок буде незвичайний. Ми з вами вирушимо у мандрівку на потязі.
( На дошці потяг із вагонами )
- Наша мандрівка буде по великій науці МАТЕМАТИКА. Будуть зупинки – ОСТРОВИ. І не прості, а із завданнями.
Приготувалися ? Вперед !
(Діти імітують рух потягу )
ІІІ Актуалізація, корекція, закріплення знань.
І ОСТРІВ «РОЗМИНКА»
Віршовані задачі
Чотири хлопчики ішли,
По 10 саджанців несли.
А за ними п'ять дівчаток
Несли саджанців десяток.
Підрахуйте, скільки всіх
Було саджанців у них?
(10 * 4 + 10) = 50
Сім подружок стали грати,
З паличок складать квадрати.
По квадратику зробили,
Паличок не полічили.
А ви їм допоможіть,
Скільки буде, полічіть.
4 * 7 = 28
Прийшли до крамниці 4 жуки,
Купили на ніжки собі чобітки
Ніжок по 6, як відомо, в жуку,
Скільки потрібно всього чобітків?
6 * 4= 24
48 карасів наловили ми усі,
А нас було всього шість.
Скільки кожний із нас з’їсть?
48 : 6 =8
9 кроликів є в клітці
Та в 5 клітках по сім.
Хто з вас вміє полічити,
Скільки ж кроликів усіх?
(9 +7 *5) = 44
Павлик зрізав 7 тюльпанів
І 8 — Надійка.
Поставили їх в 3 вази
Порівну — по скільки?
(7+8) : 3 =5
Задачі- жарти
1. На столі стояло три кухлі молока. Кіт випив 1 кухоль молока. Скільки кухлів залишилося ?
(Три, бо він випив лише молоко)
2. 5 картоплин варяться 20 хв. За скільки хвилин звариться 1 картоплина ? (20 хв)
3. Сестра старша за брата на 5 років. На скільки вона буде старшою від нього через 6 років?
4. Що важче: кілограм борошна чи кілограм заліза?
5. Сашко витрачає на дорогу до школи 10 хвилин. Скільки часу він витратить, якщо піде разом з другом? (10 хв)
6. Коли гусак стоїть на двох лапках, його маса 4 кг. Яка маса гусака, якщо він стане на одну лапку?(4 кг)
7. У кожної із 3 сестер – по одному брату. Скільки дітей в сім’ї? (4 дітини).
8. У кошику лежить 5 яблук. Як розділити ці яблука між п’ятьма дівчатками так, щоб кожна дівчинка отримала по 1 яблуку і щоб 1 яблуко залишилось у кошику? ( Одній дівчинці потрібно дати яблуко разом з кошиком).
9. Три подруги – Наталка, Лариса, Оля – мають плаття різного кольору: чорне, біле, синє. У Наталки плаття не чорне і не біле. У Олі – не біле. Яке плаття має кожна дівчинка? ( Наталка – синє, Лариса – біле, Оля – чорне).
10. У змаганнях з бігу Юрко, Андрій та Сергійко посіли призові місця. Яке місце посів кожний, якщо Андрій – не третє і не друге, Сергійко – не третє? ( Юрко – 3, Андрій – 1, Сергійко – 2).
Рухаємося до наступного острова
ІІ ОСТРІВ «ПЕРЕШКОДА» Робота в парах
-На цьому острові буде багато перешкод, вив же здогадалися із самої назви. Вам необхідно перевірити приклади і виправити помилки
Роздаю картки на 3 групи.
Зразки :
І ІІ ІІІ
7 * 6 + 9 = 63 65 – 7 * 4 = 45 30 : 5 + 39 = 42
70 – 6 * 6 = 24 6 * 7 - 24 = 28 42 – 6 * 4 = 12
29 + 5 * 6 = 49 7 * 5 + 36 = 82 42 : 7 + 28 = 44
61 – 40 : 5 = 43 21 : 7 * 6 = 25 30 – 9 : 7 = 4
49 : 7 * 4 = 21 90 – 7 * 4 = 42 7 * 4 + 54 = 91
46 – 3 * 7 =15 38 + 4* 7 = 67 90 – 6 * 8 = 32
Руханка
• Постріляли очима вліво 6 разів, вправо 6 разів
• Написали в повітрі очима дату свого дня народження
• «Пограли на піаніно»
• «Надуваємо» кульку
Рухаємося до наступного острова
ІІІ ОСТРІВ «ЗАГАДКОВИЙ» РОБОТА В ГРУПАХ ( 4 групи)
Роздаю конверти із задачами і рівняннями
- Ви знаєте, діти, що кожна задача – це загадка, а загадка має бути відгадана.
1 конверт
Мама купила 6 зошитів у клітинку , а у лінію – у 3 рази більше. Скільки всього зошитів купила мама ?
На дроті сиділо 5 ластівок. Третя ластівка полетіла. Скільки ластівок залишилося на дроті?
Х * 4 = 24 30 : х = 5
2 конверт
Бабуся купила 4 кг яблук, а слив – у 5 разів більше. Скільки всього кілограмів фруктів купила бабуся ?
Бабуся купує десяток яблук. Три пари яблук вона вже поклала в сумку. Скільки яблук їй ще потрібно покласти?
6 * х = 42 х : 5 = 4
3 конверт
У магазині було 80 кг гречки. За день продали 6 покупцям по 3 кг крупи. Скільки кілограмів гречки залишилося в магазині ?
На груші росло 67 груш, а на вербі – на 23 груші менше. Скільки груш росло на вербі?
Х * 3 =21 24 : х = 4
4 конверт
У 2-А класі було 20 дітей, а у 2-Б – на 4 учні більше. Скільки всього дітей було у других классах ?
Від смужки завдовжки 8 дм відрізали 3 см. Скільки сантиметрів смужки залишилося?
5 * х = 35 х : 7 =3
Рухаємося далі на потязі.
ІV ОСТРІВ «ТВОРЧИЙ» Робота в группах
|
16 |
30 |
|
|
|
20 |
|
|
|
10 |
24 |
Відповіді :
16 30 14
18 20 22
26 10 24
Роздаю кожному учневі листочок. Завдання : за допомогою геометричних фігур намалювати тваринку.
![]()
![]()
V ОСТРІВ “ПРИЧАЛ»
- Сьогодні на уроці мені сподобалось…
- Я зрозумів з уроку …
- Я запам’ятав на уроці …
- Мені не сподобався урок …