Конспект уроку з ЯДС для 2 класу на тему: "Праця людей взимку"

Про матеріал
Розширити й уточнити знання учнів про працю людей взимку; згадати які турботи приносить зима людям; дізнатися як зберегти тепло в оселі; вчитися складати розповідь та порівнювати як змінюється життя людини взимку в селі й у місті; розвивати мислення, мовлення, вміння спостерігати, порівнювати, узагальнювати; виховувати любов та бережне ставлення до природи, бажання працювати. Залучати до співпраці дітей з ООП
Перегляд файлу

Урок ЯДС в 2 класі

Тема. Праця людей взимку

Мета: розширити й уточнити знання учнів про працю людей взимку; згадати які турботи приносить зима людям; дізнатися як зберегти тепло в оселі; вчитися складати розповідь та порівнювати як змінюється життя людини взимку в селі й у місті; розвивати мислення, мовлення, вміння спостерігати, порівнювати, узагальнювати; виховувати любов та бережне ставлення до природи, бажання працювати.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання: для дитини з ООП-Аріни (ЗПР) –«Вчимося вчитися та критично мислити» с.56-59, для Лізи(ДЦП)-вивчаємо вірші за допомогою ейдетики,с.16-17, сердечка, презентація,

Хід уроку

  1. Самовизначення до діяльності

Коли сьогодні я ішла до школи,

Мені здавалось – все шумить навколо.

Біленький тане сніг, льодок тоненький,

Й горобчик на долоню сів маленький.

Він попросив мене у вас спитати,

Чи любите природу взимку ви, малята?      (слайд 1)

(Відповіді дітей)

Учитель. Діти, горобчик передав вам подарунки. Це ось такі чудові сердечка. Хто буде гарно працювати на уроці, той отримає такі сердечка і стане справжнім другом природи.

  1. Актуалізація опорних знань
  1. Відгадайте загадку:

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі я з дітьми всіма

Здогадались? Я - …(Зима)                       (слайд 2)

  1. Вправа «Мозковий штурм»

-         Що ви собі уявляєте, коли чуєте слово зима?

(холодно, сніг, мороз, красиво, птахам нема чого їсти, люди прибирають сніг, день короткий, ніч довга, можна покататися на льоду)                   

 (слайд 3) 

  1. Заповнення сторінки 36 зошита «Зимовий календар»

-Яке сьогодні  число? (31 – останній день місяця січня)

-Яка температура повітря?

-Стан неба-хмарність?

-Чи є вітер?

-Чи є опади?

-Які турботи приносить зима?

  1. Мотивація навчальної діяльності

Повідомлення теми та мети уроку ( працюємо в підручнику, с 88, в зошиті с. 33). Ми повинні

Знати: які турботи приносить зима людям;  як зберегти тепло в оселі; як змінюється життя людини взимку в селі й у місті.                        

Вміти: спостерігати;  любити та берегти природу;  мати бажання допомагати.

  1. Вивчення нового матеріалу
  1. Розгорніть підручник і знайдіть завдання:

Пригадай! Які природні явища характерні для зими? Як змінилася температура повітря взимку?

Запам’ятай приказку!       Зимовий деньок, як комарів носок.

  1. Робота з таблицею «Зима»

-         Що ви бачите на таблиці? (випало багато снігу і хазяїн садиби відкидає сніг, сім’я зліпила сніговика, котик хоче зловити пташку, на дереві висить годівниця, хтось виглядає у вікно)

-         Як ви гадаєте, чи слід допомогти? Як ви допомагаєте вдома?

  1. Робота в парах

-         Розкажіть один одному як ви допомагаєте взимку.

  1. Робота з підручником, с.88

-         Дізнайся і розкажи друзям як люди зберігають тепло в оселі.

-         Люди утеплюють стіни будинків. Гра «Утеплюємо будинки»

Запам’ятай! Збережи тепло в оселі: допомагай утеплювати вікна восени, а взимку зачиняй двері під’їзду і не буде проблем.

-         Фізкультхвилинка «То не є проблема»                       

-         Але у нас є проблема…

  1. Практична робота додому, с. 89 «Дізнайся і розкажи друзям!»

-         Скільки снігу випало взимку? Яка техніка допомогає людині прибрати кучугури?                                                  

Виміряй за допомогою лінійки товщину снігового покриву.

- Покажіть як ви прибираєте сніг.

               7. Робота в зошитах, с.33, завдання 1

Під час сильних снігопадів потрібно струшувати сніг із молодих фруктових дерев, щоб уникнути пошкоджень гілок. Обери й обведи (так чи ні). Чому? (Тому що молоді гілочки тоненькі, слабенькі)

  1.  Гра «2-4-разом»

Складіть розповідь про те, як змінюється життя людини взимку в селі й у місті.

В селі: виготовляють годівнички і підгодовують птахів, обрізають старі гілки дерев в садах, готують теплиці для висівання насіння, прибирають сніг з подвір’я на городи щоб багато вологи було у землі, прибирають сніг. Оздоровлюються, катаються на ковзанах, лижах, санчатах. Грають в сніжки та ліплять снігову бабу.

В місті: виготовляють шпаківні

                (слайд 4)

                  9. Прочитайте зимові народні прикмети про погоду і перевірте чи справджуються вони. (с.89)

8. Робота в зошиті №3 «З’єднай частини народних прикмет про зиму».

Дим із димаря стелиться по землі – буде снігопад.

  1. Підсумок уроку

1.Гра «Асоціації»                                                (слайд 5)

 

 

 

 

 

Зачиняємо двері                                                                 Відкидаємо сніг

 

                                         Утеплюємо приміщення

Підгодовуємо птахів, спостерігаємо, як вони клюють зерно, крихти.

Постійно наповнюємо годівнички. Виготовляємо шпаківні. Годуємо тварин.

 Люди готують теплиці до висівання насіння помідорів, перцю. Дослідна робота зі снігом та льодом.

2.Гра «Обери позицію» (+, -)

-Чи потрібно підгодовувати птахів?

3. Самооцінка «Хто має сердечка»

- Хто має сердечка, той справжній друг природи. Ви молодці!

Узимку сніг глибокий – восени врожай буде високий.

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
22 листопада 2023
Переглядів
653
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку