Конспект уроку з ЯДС на тему: ,,Як влаштований ліс.''

Про матеріал
Формувати уявлення про природні угрупування рідного краю, ознайомити із групами живих організмів, які там живуть, продовжити знайомити з лісом.
Перегляд файлу

 Урок з ЯДС на тему:  Як влаштований ліс?

Мета уроку:

Формувати  уявлення про природні угрупування рідного краю, ознайомити із групами живих організмів, які там живуть, продовжити знайомити з лісом, але вже як з природним угрупуванням..
Розвивати вміння аналізувати, робити висновки, працювати в команді,

     естетичні почуття,творчі здібності, мовлення, пам’ять, мислення.
Виховувати екологічну свідомість та відповідальне ставлення до     природи, бажання охороняти та примножувати лісові насадження.

Очікувані результати: 

  •           Розрізняє трав’янисті рослини,  кущі, дерева;
  •           Досліджує , яку структуру має ліс;
  •           Називає , які рослини та тварини в яких ярусах розташовуються;
  •           Наводить  приклади рослинного і тваринного світу;
  •           Будує ланцюги живлення;
  •           Розв’язує проблемні ситуації;

Тип уроку: Засвоєння нових знань і вмінь.

 Дослідницький, інтерактивний.

Обладнання:
  зображення ярусів  лісу, картки із назвами лісових ярусів і мешканців,
  роздатковий матеріал .

                                                      Хід уроку

I. Ранкова зустріч (5 хв)

1. Вітання (коло дружби)

Учитель:
  Діти! Запрошую всіх до кола. Посміхніться одне одному, візьмімося за руки та привітаймося:

 Доброго ранку! Вдалого дня! 
Бажає вам сонечко, а з ним — і я.

 

2. Вітання

Вчитель пропонує дітям привітатись використовуючи прикметники.

  •           Я рада вітати вас на уроці «Я досліджую світ»

3.Вправа «Синоптик» ( чергові з бейджиками)

  •           Запрошую до слова чергового синоптика.
  •           Зараз пора року…, місяць…, число…, день тижня.
  •           Погода (температура, стан неба, опади).
  •           Тема місяця над якою працюємо? ( Як це влаштовано? Подорожуємо з роботом Роз)

      4. Обмін інформацією.  

Тема дня «Як влаштований ліс?» (  загадка)

  •           Пропоную вам відгадати загадку і дізнатись тему дня:

Навесні веселить,

Влітку холодить,

Грибами, ягодами обдаровує,

Восени засинає,

Навесні знов оживає.

І. Організаційний момент.

- Прошу всіх сідати за парти

ІІ. Актуалізація опорних знань. (3 хв)

 1. Бесіда з елементами асоціативного куща

Учитель: Ми розпочинаємо вивчати ліс , пропоную вам, здійснити віртуальну мандрівку лісом , пригадати   та  відчути всю красу і велич цієї екосистеми.

Помандрувавши лісом , не можу не запитати, з чим у вас  асоціюється  ліс?

IIІ. Повідомлення теми і мети уроку (15 хв)

Учитель:

Ліс — найбільше диво Землі. Його краса, велич залишається нашим головним скарбом. Разом із Роз ми помандруємо  лісом та дізнаємося, які бувають ліси, з’ясуємо, яку структуру має ліс.  Які яруси має ліс, та будемо досліджувати ,які рослини і тварини є в кожному з ярусів.

 

  •           Пропоную переглянути відеопояснення до теми.

 

IV .Вивчення нового матеріалу (15-20 хв)

1.Відеопояснення як влаштований ліс.

- Що нового ви дізналися про ліс?

- Які види лісів запам’ятали?

- Що вас здивувало?

- Які дерева ростуть у лісі? (дуб, береза, ялина, клен, ліщина, калина)

- Які дерева належать до листяних? (береза, клен, липа, дуб,

- Які дерева належать до хвойних? (ялина, сосна, смерека, секвоя.)

- Які дерева ростуть у мішаних лісах?

 

-Давайте поміркуємо і дамо визначення своїми словами , що таке ліс?

( природне  угрупування, у якому на великих ділянках землі ростуть дерева і інші рослини. Де всі організми пов’язані харчовими ланцюгами.)


        – Уявіть, що ліс – це багатоповерховий будинок.

  • Верхній ярус – тут ростуть найвищі дерева які потребують багато сонячного світла такі, як дуб, сосна, ялина, береза, липа, клен,.  Живуть птахи  -  орел, сова, , дятел, комахи – короїди, вовчки.
  • Підлісок – тут ростуть кущі  ліщини, малини, шипшини. Тут знаходять притулок ,  лосі, косулі, дрозди, комарі.

 

  • Трав’яний ярус утворюють  трав’янисті рослини, які навесні розквітають першими:  це підсніжники, проліски, конвалія. Тут мешкають їжаки, зайці, лисиці, комахи, равлики, ящірки, вужі.
  • Приземний ярус– тут ростуть  мохи, гриби,  . Мешкають : мурашки, дощові черв’яки , лічинки жуків, миші та  багатоніжки.
  •           Прослухавші інформацію , чи помітили ви, якісь взаємозв’язки між тваринами і рослинами у лісі? ( Дерева дають кисень і їжу тваринам, птахи з’їдають комах і захищають ліс від шкідників)

- Який ярус отримує найбільшу кількість сонячного світла?

- Який ярус отримує найменшу кількість світла?

 

 

 

2. Робота в группах гра  "Дослідники лісу"

Пропоную вам пограти в гру "Дослідники лісу"

 Кожна група , отримує кошик із назвою ярусу , в кошиках картки  із зображенням тварин і рослин.). Завдання полягає у тому , що ви повинні  підготувати коротке пояснення, про рослинний і тваринний світ певного ярусу.

Група 1: верхній ярус
Група 2: підлісок
Група 3: : трав’яний ярус
Група 4: приземний ярус
(Кожна група презентує свої висновки, решта класу доповнює.)

2.Колективне створення карти-пам’ятки "Яруси лісу" (4 хв)

3.Побудова  ланцюга живлення.

V. Фізкультхвилинка (2 хв)

 VI. Закріплення матеріалу (7 хв)

 1. Бесіда про користь лісу

- Не так багато на нашій планеті багатств, щоб ми  могли  порівняти  з лісом. Ліс дуже важливий для людини. Він є джерелом  кисню на Землі, є домівкою для різних тварин. Ми – лише гості, а гості поводяться ввічливо, тихо, щоб не образити господарів.

- Давайте пригадаємо правила, як слід поводитися у лісі:

           Неможна:

  Ламати гілки дерев;

  Рвати багато квітів;

  Збивати гриби ногами;

  Ловити метеликів;

        Руйнувати павутиння

       Кричати і лякати мешканців лісу.

  •           Як ви думаєте, чи приносить ліс   людині користь ?

 

VII. Підсумок уроку (5 хв)

1.Вправа "Мікрофон"

(Діти по черзі закінчують речення: "Сьогодні я дізнався, що…"

,, Я навчився ….’’

  1.  Картка самооцінювання.

VIII. Домашнє завдання (1 хв)

 Опрацювати сторінку 66 у підручнику.

 

 

 

 

 

 

Картка самооцінки

 

_______________________________________________

 

1.Я  активно працював(ла) протягом уроку     Так / Ні / Частково

 

2.Я  засвоїв (ла)  знання з теми                           Так / Ні / Частково                     

 

3. Мені  було складно                                             Так / Ні

 

4.  Мені було легко                                                  Так / Ні

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

                              

Картка самооцінки

 

_______________________________________________

 

1.Я  активно працював(ла) протягом уроку     Так / Ні / Частково

 

2.Я  засвоїв (ла)  знання з теми                           Так / Ні / Частково                     

 

3. Мені  було складно                                             Так / Ні

 

4.  Мені було легко                                                  Так / Ні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

docx
Додано
17 березня
Переглядів
65
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку