Конспект уроку "Закріплення вивченого про подовжені приголосні звуки" + презентація

Про матеріал
Розробка уроку "Закріплення вивченого про подовжені приголосні звуки", мета якого: працювати над засвоєнням знань учнів про подовжені м’які приголосні звуки; формувати навички грамотного письма, розвивати вміння досліджувати та аналізувати фонематичний слух, пізнавальну активність, виховувати любов до рідної мови.
Перегляд файлу

Тема. Закріплення вивченого про подовжені приголосні звуки + презентація - https://docs.google.com/presentation/d/11jEIieMGxoAS1roGRthd9u_Us9lpWpHb/edit?usp=sharing&ouid=101664976301578241997&rtpof=true&sd=true

Мета: формувати компетентності:

Ключові:

*вміння вчитися: самоорганізація до навчальної діяльності;

*соціальна: вчити учнів працювати в парі (групі);

*загальнокультурна: ефективно застосовувати навички мовлення та норми мовної культури;

*здоров’язбережувальна (життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю) : слухати пояснення вчителя,а у  разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування

Предметні:

працювати над засвоєнням знань учнів про подовжені м’які приголосні звуки; формувати навички грамотного письма, розвивати вміння досліджувати та аналізувати фонематичний слух, пізнавальну активність, виховувати любов до рідної мови

Тип уроку: інтегрований.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель.

Я урок наш починаю

І присутніх всіх вітаю.

Ну а ви, мої рідненькі,

Станьте рівно, поверніться.

Мило, щиро, посміхніться

Гостей щиро, привітайте!

Діти:               Доброго дня! Ми раді бачити вас у нашому класі.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Діти, сьогодні урок буде  незвичайним, ми проведемо його у кафе.
  • Що таке кафе? Відповіді учнів.
  • Ви відвідували кафе? Відповіді учнів
  • Що ви там робили? В-ді учнів
  • Що потрібно для того, щоб відвідати кафе? В-ді учнів

Отже, на сьогоднішній урок нам потрібна така валюта:

Знання

Уміння

Старання

Терпіння

  • Але кафе в нас буде не звичайним, а «мовним». Ми замовлятимемо всі страви, що стосуються української мови.

ІІІ. Актуалізація знань учнів.

  Для того, щоб відвідати кафе, треба запитати дозволу у батьків.

1.Послухайте загадки, відгадайте і скажіть, що спільного у словах-відгадках.

  • Ношу його багато років,

А ліку йому не знаю.

( Волосся)

  • Загадаю загадку,

Зажену на грядку

Нехай моя загадка

Лежить до весни.

(Насіння)

  • Стоять красуні на воді

Вінки в них білі й золоті.

(Латаття)

  • Ніде не купиш,

На валах не зважиш

Сам здобуваєш

 

У комору складаєш.

(Знання)

Висновок. М’який подовжений звук на письмі позначають двома                    однаковими буквами. Отже, ми можемо вирушати в кафе. Сівши за столик, ми ознайомимося із меню.

2. Мовне кафе

МЕНЮ

І. Організація  класу до уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Актуалізація знань учнів.

IV. Створення ситуації успіху

    1. Фреш «Мовний»

2. Каліграфічна запіканка.

3. Словниковий салат.

V. Постановка проблеми і її вирішення. Обід на двох . Робота в парах

VI. Активний відпочинок

VII. Тренувальні вправи.

    1. «Дегустація»

2. Творча страва. Робота  в групах.

VIII. Підсумок уроку. Рефлексія.

    1. Десерт «Добавляночка»

2. Розрахунок.

3. Домашні страви.

IV. Створення ситуації успіху.

1. А зараз скуштуємо першу страву, яка має назву

Фреш «Мовний»

  • На які дві групи поділяються звуки? ( голосні і приголосні)
  • Які бувають приголосні ? ( тверді, м’які, глухі, дзвінкі)
  • Які букви вказують на м’якість попередніх приголосних звуків? (я, ю, є, ї)
  • Яка ще буква вказує на м’якість приголосного звука? (Ь)

2. Наступна наша страва

«Каліграфічна запіканка»

  • На дошці записані буквосполучення і слова.

Завдання: каліграфічно записати, дотримуючись правильного з’єднання букв.

Ття     ння      лля    сся   чия

Багаття, знання, гілля, волосся, сторіччя

  • Поясни значення слова сторіччя (100 років).

3. Пропоную вам страву, яка називається «Словниковий салат»

-  Запишемо слова під диктовку.

Земля, взуття, щастя, насіння, навчання, щебетання, солов’ї, гілля.

  • Виберіть, яких інгредієнтів у салаті найбільше.

 

V. Постановка проблеми і її вирішення.

Сьогодні я пропоную вам замовити ті страви, які ми  з вами уже коштували і перевірити ще раз те,  що вони дійсно смачні і корисні.

Тема нашого уроку «Закріплення вивченого про подовжені приголосні звуки»

А зараз пообідаємо вдвох.

1. Робота в парах за підручником (впр. 3 с.53)

- Прочитайте.

«Зберіть» і запишіть слова.

  • Зробіть звуко-буквений аналіз слова життя (1 учень до дошки)

Життя – [жи|т’:а] -  5 букв, 4 звуки, 2 склади

         [- о|=:о]

Гол [и, а]

Пр. [ж, т’:]

Дзв. [ж]

Гл.[т’:]

Тв. [ж]

М’як. [т’:]

VI. Активний відпочинок

Поки нам подадуть наступну страву, давайте відпочинемо.

Якщо дві букви в ріднім слові

Стануть поруч – це чудово!

То не будемо подружок

Вірних розлучать.

Бо ці дві букви невеличкі,

Дві подруженьки, дві сестрички.

Подовжений приголосний

Будуть позначать

А якщо я, ю, є ,ї

Стануть поруч них,

Буде звук подовжений

Належать до м’яких.

  • Про що йшлося у фізкультхвилинці.

VII. Тренувальні вправи.

 

1. «Дегустація»

А зараз будемо дегустувати наші  страви, тобто обговорювати і пояснювати їх.

  • Добір слів до звукової моделі.

Учитель читає слово, а діти записують тільки ті, які підходять до звукової моделі.

[-О|- О|=: О]

Плаття, читання, рукоділля, колосся, життя, волосся, багаття, вугілля, узлісся.

2. Творча страва.

Робота в групах.

  • Перед тим, як готувати наступну страву пропоную поділитися на групи.

На підносі у глибокій тарілці інгредієнти до десертів:

 вишні, гілочки калини, малини,полуниці.

Учні навмання вибирають і сідають у групи.

Завдання 1

Зібрати в групі прислів’я, зачитати його і назвати слова з подовженими приголосними.

І група

  • Знання людині, що крила пташині.

ІІ група

  • Ранні пташки росу п’ють, а пізні слізки ллють.

ІІІ група

  • Життя прожити – не поле перейти.

IV група

  • Яке коріння, таке й насіння.
  • Як ви розумієте прислів’я «Знання людині, що крила пташині»
  • Що таке прислів’я?

Завдання 2

Ніяке сучасне кафе не можна уявити собі без проведення майстер класу. І наше кафе  - не виняток.

Зараз ми  з вами навчимося готувати фірмові десерти кафе «Мовного».

  • Для цього ви повинні в правильній послідовності розмістити речення і намалювати вашу страву.

І група. Чай з калини.

Етапи приготування скласти по порядку.

1.Взяти чайник.

2.Налити воду.

3.Закип’ятити воду.

4.Покласти калину

5. Налити в чашку і додати меду.

- Чому треба пити чай з калини?

ІІ група. Вишневий компот.

1.Взяти каструлю.

2. Налити воду.

3. Помити вишні.

4. Закип’ятити воду і покласти вишні.

5. Налити в склянку і додати цукор.

- Чим корисний вишневий компот?

ІІІ група. Полуничний джем.

1. Помити полуниці.

2. Взяти каструлю.

3. Засипати полуниці цукром.

4. Проварити.

5. Повторити тричі.

- Що ви знаєте про полуниці?

IV.  Малинове варення.

1. Взяти каструлю.

2. Полити малину.

3.Засипати цукром.

4. Проварити.

5. Повторити тричі.

 Як лікують ягоди малини?

VIII. Підсумок уроку.

Переходимо до десерту «Добавляночка»

Вправа «Незакінчене речення»

  • Сьогодні на уроці ми говорили про…

Подовжені м’які приголосні.

  • На письмі вони позначаються…

Двома буквами.

  • Ми запам’ятали такі слова з подовженими приголосними…

Знання, терпіння, …

2. Розрахунок (оцінювання учнів)

3.Домашні страви.

docx
Додано
16 січня 2023
Переглядів
284
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку