Українська мова 3 клас
Тема уроку:
Слухання/читання тексту. Обговорення та редагування тексту. Змінювання прикметників за родами. Створення власного висловлювання на задану тему. Перевірка написань, які викликають сумнів.
Мета уроку:
Предметні компетентності:
Ключові компетентності:
Наскрізні вміння:
Очікуванні результати:
-читає подумки та виразно вголос тексти різних видів та з різною метою/ 4 МОВ 2-2.1-2;
-формулює під час і після читання тексту запитання для можливої дискусії/ 4МОВ 2-2.2-7;
-утворює в процесі мовлення відповідні граматичні форми слів різних частин мови/ 4 МОВ 5-4.1-4;
-оформлює власне висловлення зрозуміло, дотримуючися норм літературної мови, за потреби звертається до словників/4 МОВ 3-3.1-7;
-перевіряє орфограми доречним способом (за орфографічним словником; зміною форми слова або добором споріднених слів, за правилом) у процесі письма та пояснює свій вибір/ 4 МОВ 5-4.1-2
Тип уроку: комбінований.
Ресурси :
|
Обладнання і матеріали |
Медіаресурси |
|
ТЗН Мультимедійна презентація Картки для індивідуальної, парної та групової роботи Цеглинки LEGO Картка для рефлексії Картки для самооцінювання |
Танцювальна фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=4g6Cd1X7lUU Аудіоказка Дж.Родарі «Палац із морозива» https://www.youtube.com/watch?v=PaOzv-TJZkI |
Хід уроку
І . Організаційний момент. Емоційне налаштування.
Доброго дня, діти. Сьогоднішній урок , я пропоную розпочати із вправи « Теплі слова».
Тепле слово – це приємне, дружнє або підтримуюче слово, яке можна сказати іншій людині, щоб зробити її настрій кращим. Кожен по черзі каже одне тепле слово або коротку фразу на адресу сусіда справа.
— Усміхніться одне одному. Нехай наш урок буде теплим, як літнє сонце, і солодким, як… (морозиво!).
IІ. Повідомлення теми і мети уроку (Слайд 2)
— Сьогодні ми навчимося змінювати прикметники за родами і числами й ознайомимося з твором Джанні Родарі «Палац із морозива».
IIІ. Актуалізація опорних знань.
3.1. Мовна розминка. Гра «Добери слово» (Слайд 3)
Учні добирають прикметник до іменників.
3.2. Повторення
— Що таке прикметник?
— На які питання відповідає?
— З якою частиною мови пов’язаний?
3.3. Каліграфічна хвилинка (Слайд 4)
Гг га гу ге гр ний на не
гарний — гарна — гарне
Утворіть і запиши словосполучення з іменниками парк, квітка, кошеня.
IV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
4.1. Дослідницька робота в групі
Учні працюють у групі із таблицею:
Висновок (формулюють учні)
Прикметники змінюються за: родами (ч.р., ж.р., с.р.), числами (однина, множина) і узгоджуються з іменниками.
4.2. Робота над змістом казки «Палац із морозива»
4.2.1. Передбачення
— Як ви думаєте, яким може бути палац із морозива?
(великий, кольоровий, солодкий, холодний…)
оповідання; казка; вірш.
морозива; збитих вершків; фісташок.
фісташок; морозива; варення.
почав збільшуватися; почав зменшуватись; почав танути.
крісло; морозиво; палицю.
всіх госпіталізували; зробили всім уколи; зробили, щоб ні в кого не болів живіт.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА(танцювальна) (Слайд 12)
V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.
5.1. Робота в парах. (Слайд 13)
Запишіть словосполучення іменників із прикметниками. Поставте запитання від іменника до прикметника. Визначте рід і число прикметників.
5.2. Творче завдання – «Мій палац із морозива»
VІ. Рефлексія
Вправа «Незакінчене речення» (Слайд 14)
Картка-рефлексія
✔ Я знаю, що прикметники змінюються за _________________________
✔ Прикметник відповідає на питання __________________
✔ Мені було цікаво _____________________________________________
____________________________________________________________
VII. Домашнє завдання