Хронометражна таблиця проведення уроку
Етап уроку |
Назва етапу |
Час |
Примітка |
І |
Організаційний момент |
60 с |
|
ІІ |
Мотивація навчальної діяльності |
2 хв. |
Перегляд фрагменту фільму |
ІІІ |
Актуалізація опорних знань |
5 хв. |
Робота з картками |
ІV |
Систематизація вивченого матеріалу
2. Гра «Най …» |
3 хв. 5 хв. 3 хв.
3 хв. 5 хв.
5 хв.
8 хв. |
Захист творчих робіт
Робота з картою |
V |
Підсумок уроку |
4 хв. |
|
VІ |
Домашнє завдання |
1 хв. |
|
VІІ |
Нестандартне завершення уроку |
1 хв. |
Пісня «Каламутна річка» |
Тема. Гідросфера.
Мета:
Обладнання: фізична карта світу, фізична карта України, атласи, комп’ютер, презентація учнів в електронному виді, різнокольорові жетони, музичне оформлення, картки – завдання.
Тип уроку: узагальнення та контроль знань.
Вода – це життя,
А життя – це вода.
В.Вернадський
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Перегляд фрагменту фільму “Вода”.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Робота з картками – завданнями (вибрати номер картки з правильною відповіддю):
1)
2)
3)
4)
5)
6)
ІV. Систематизація вивченого матеріалу
Учні класу поділяються на дві команди «Пірати» (команда хлопців) та «Анчоуси» (команда дівчат). По черзі задаються питання. Треба дати відповідь і показати на карті. Якщо учасник команди не може дати відповідь, то учасник іншої команди може відповісти. За кожну правильну відповідь учні получають по жовтому жетону.
«Піратам» «Анчоусам»
V. Підсумок уроку.
VІ. Домашнє завдання (диференційоване).
VІІ. Нестандартне завершення уроку – виконання пісні про річку «Каламутна річка».