Знайомлячи вихованців із домівкою. педагог виховує в дітях усвідомлення того.що для кожної справи в домі є певне місце.формує прагнення охайно.дбайливо ставитись до свого дому.бажання посильно допомагати дорослим дбати про затишок у своєму житлі. Мета.Закріплювати знання дітей про людське житло,його облаштування. Розвивати звязне мовлення,зорову увагу,формувати уміння розмірковувати. Виховувати дбайливе ставлення до своєї оселі.
КЗО «Навчально - реабілітаційний центр «Мрія»
Дніпропетровської обласної ради»
Виховна година
в 2-Б класі
Вихователь Ярцева Н.В.
м.Кам’янське
2018р.
Тема: Моя рідна оселя.
Мета: Закріплювати знання дітей про людське житло, його облаштування.
Розвивати зв’язне мовлення, зорову увагу, формувати уміння розмірковувати.
Виховувати дбайливе ставлення до своєї оселі, прагнення підтримувати вдома
затишок та лад.
Обладнання: конструктор LEGO, серія малюнків із зображенням житлових приміщень будинку, картки, ігровий матеріал.
Хід заняття
І.Підготовча частина
1.1 Організаційний момент
Вже дзвінок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Тож і ви часу не гайте
Працювати починайте.
ІІ. Загально - корекційна частина
2.1 Артикуляційна гімнастика «Цікавий язичок»
Язичок – ласунок,
Любить він смачний медок,
На губі хоч крапля лише –
Все одно її він злиже.
Відкривають рот. Широким язичком облизують верхню губу.
2.2 Повідомлення теми заходу.
2
2.3 Відгадування загадки
Ця будівля є повсюди,
В ній живуть хороші люди.
Він складається з цеглинок.
Називається…(будинок)
2.4 Пальчикова гімнастика
Дім
Туки – туки молотком,
Дім будую із дашком.
Височенький буде дім,
Скоро житиму у нім.
2.5 Подорож – гра «Вірина домівка».
Кожна людина має свою домівку. Це може бути квартира у великому, високому будинку. Або невеличкий дім.
Підніміть руку, хто живе в квартирі, а хто мешкає в окремому домі?
Кожна людина проживає разом зі своїми рідними. Назвіть своїх рідних. Хто це?
Діти, подивіться, хто це? (Лялька, дівчинка)
Цю дівчинку звати Вірочка,Віра.
Віра запрошує нас до себе в гості. Вона хоче показати свою домівку, свою квартиру. Подивіться на малюнки. У цій квартирі є такі кімнати : дитяча, вітальня, кухня, ванна кімната.
Звісно. Найбільше часу Віра проводить у своїй, дитячій кімнаті. Тут є ліжечко,іграшки, шафки для вбрання та інших речей.
Як називається Вірина кімната? (Дитяча).
Найбільша кімната – вітальня. У вітальні родина дівчинки відпочиває та приймає гостей. Тут є зручний диван і крісла, телевізор, столик.
3
Як зветься кімната для прийому гостей та відпочинку? (Вітальня)
А де ж сім’я Вірочки обідає, у якому приміщенні куховарять?
Кухня у Віриній квартирі також затишна.
Куди іде Віра допомагати мамі готувати їсти, де дівчинка з батьками вечеряє?
А якщо Вірочка хоче умитися чи скупатися, вона йде до ванної кімнати.
Сподобалася вам Віроччина оселя? Вона гарна й затишна, чиста.
Але ж про чистоту свого житла кожна родина має дбати.
Що ви будете робити,щоб у вашій квартирі було чисто й затишно?
Чи допомагаєте ви в цьому дорослим?
2.6 Фізкультхвилинка
Про свою я оселю подбаю –
Квіти вправно поллю на віконечку.
Пил на меблях завжди витираю –
Хай вони заблищать наче сонечко.
2.7 Гра – роздум «Вибери, покажи, назви»
Де вдома сплять дітки? (У ліжечку.)
За чим їсть родина? (За столом.)
Що вмикають для освітлення оселі? (Люстру.)
Що зазвичай чистять пилососом? (Килим.)
2.8 Гра – практикум «А як робиш ти?»
Ігрові завдання : скласти будиночок з конструктора, застелити іграшкове ліжко, полити квіти, скласти іграшки на поличці.
Щоб затишним був мій дім,
Підмету кімнати в нім.
Де лежить ганчірка, знаю, -
4
Нею пил повитираю.
Лад в кімнаті наведу –
Іграшки свої складу.
ІІІ. Заключна частина
Наша класна година добігає кінця.
Діти, то якою має бути домівка людини?
Допомагайте дорослим дбати про чистоту в домі.
5